Piše: Adis Avdić

Haskić za 1:0 i pobjedu nad Splitom

01 07 2012

Odlična uvertira pred Europa ligu. Skor u prijateljskim: 3 pobjede i 1 poraz.

Sarajevo je sinoć na stadionu „Asim Ferhatović – Hase“ odigralo posljednju provjeru pred utakmice Europa lige protiv Hiberniansa sa Malte. Jedini pogodak na utakmici postigao je Nermin Haskić nakon dobre asistencije Žarka Karamatića, ovogodišnjeg pojačanja FK Sarajevo. Predstava na Koševu i nije bila toliko lijepa za oko...

U generalnoj probi pred nastupe u Europa ligi, Sarajevo je sinoć na stadionu "Asim Ferhatović-Hase" savladalo Split rezultatom 1:0 pogotkom Nermina Haskića u 58. minuti utakmice.

Šef stručnog štaba Sarajeva Dragan Jović se odlučio za slijedećih jedanaest: Adilović, Tadejević, Torlak, Tatomirović, Gujić, Sesar, Čomor, Zlatković, Karamatić, Suljić, Haskić.

Sarajevo je agresivnije otvorilo utakmicu i već u drugoj minuti dobra prilika Haskića.
Večeras odlični Čomor je prošao po desnoj strani, centrirao na drugu stativu, a šut Haskića pogađa vanjski dio mreže gola Splita. I deset minuta kasnije isti igrač je bio neprecizan.

Nakon toga slijedi period nešto mirnije igre. Vrijedi izdvojiti odličan šut Čomora sa distance koji je prošao tik pored desne stative gola Splita. Bilježimo i dvije prilike za goste, međutim na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugo poluvrijeme naš tim ulazi sa dvije izmjene, Tadejevića je zamijenio Belošević, a u sredini umjesto Sesara priliku za debi pred Koševskom publikom je dobio Šunjevarić.

Ponovo je Sarajevo dobro otvorilo utakmicu što je i krunisano golom Haskića u 58. minuti, nakon sjajnog prodora i centaršuta Karamatića sa lijeve strane.

U nastavku utakmice Jović je pružio šansu mlađim igračima. Na mjesto desnog beka ulazi Dupovac, u sredini su priliku dobili Plakalo (ušao u igru umjesto Čomora), Diatta je zamijenio Suljića, Faris Handžić umjesto Karamatića, dok je mjesto na lijevom krilu zauzeo Čiva.

Do kraja utakmice još nekoliko prilika na obje strane. Haskić i večeras odlični Diatta u dva navrata su propustili prilike za Sarajevo, da bi u samom finišu meča i gosti propustili priliku za izjednačenje.

Novajlije su se pred Koševskom publikom pokazale u dobrom izdanju, posebno se to odnosi na asistenta kod pobjedonosnog gola Karamatića, Zlatkovića, Šunjevarića.
Svakako raduje činjenica da su mlađi igrači u nekoliko navrata pokazali da se na njih može najozbiljnije računati u budućnosti.

Sarajevo je ovom pobjedom upotpunilo sjajan skor u pripremnim utakmicama – 3 pobjede i 1 poraz. Naši igrači su napravili odličnu uvertiru pred meč koji nas očekuje u četvrtak u okviru Europa lige.

Sretno našim igračima, i krenimo putem slave !

Fotografije sa utakmice možete pogledati u našoj Galeriji, u dijelu odvojenom za Prijateljske utakmice i turnire.