Kup BiH 2010-2011

Piše: Denis Ćerimagić

29 09 2010

Golovima Džakmića, Jahovića i Avdića (2) bordo tim jednom nogom u 1/4 finala.

Sarajevo je u prvoj utakmici 1/8 finala Kupa BiH ostvarilo visoku pobjedu nad Slobodom iz Bosanskog Novog. Navijači bordo kluba, koji su uprkos kiši i neatraktivnom terminu bili prisutni na stadionu Asim Ferhatović - Hase, su danas vidjeli 4 gola u mreži gostiju i mnoštvo izglednih prilika i lijepih poteza svojih ljubimaca.

Sarajevo je danas ubjedljivo savladalo Slobodu iz Bosanskog Novog rezultatom 4:1.

Utakmica je počela furiozno pa je Sarajevo već u 2. minuti susreta preciznim šutem Muhameda Džakmića, sa 20-ak metara, došlo u vodstvo. Asistent je bio Damir Kojašević. Nakon samo minutu golman gostujuće ekipe, Drljača, je opet kapitulirao. Strijelac ovoga puta je bio Adis Jahović.

U 9. minuti slijedi hladan tuš za sve navijače Sarajeva, kada ponajbolji Slobodin igrač ove utakmice, Zdjelar smanjuje rezultat na 2:1.

Nakon primljenog gola bordo tim kreće još jače u ofanzivu pa se mogu izdvojiti prilike Jahovića u 12. minuti kada ne stiže na ubačaj Avdića sa lijeve strane, Kojaševića čiji udarac nakon sjajnog solo prodora brani gostujući golman i Avdića poslije pasa Kojaševića kada je Drljača opet bio na visini zadatka. Otvorenija igra Sarajeva je otvorila prostor za kontra-napade Slobode koja preko Zdjelara prijeti u 25. minuti. Međutim njegov lob udarac odlazi pored gola.

U 30. minuti opet prijetnja po gol gostujuće ekipe kada Kojaševićev šut sa 20-ak metara odlazi pored gola. Samo tri minute kasnije isti igrač odlično upošljava Dženaldina Hamzagića koji iz 100% šanse ne uspijeva savladati, uprkos svemu, danas odličnog Drljače, koji u nastavku akcije brani i šut Veldina Muharemovića. Tako da se na odmor otišlo rezultatom 2:1 u korist našeg kluba.

Drugo poluvrijeme nastavlja istim tempom kao i prvo. Prvo u 48. minuti Adis Jahović prijeti, ali njegov šut odlazi preko gola. Drljača je samo minutu kasnije opet morao spašavati svoju ekipu kada brani šuteve Džakmića i Avdića.

U 51. minuti nova radost za navijače Sarajeva kada Avdić poslije kornera Vučine Ščepanovića pogađa pod prečku za 3:1.

U 54. minuti opasnost pred golom Dine Hamzića kada rezervni igrač Slobode Krecelj pogađa stativu.

Avdić je u 59. minuti postavio konačan rezultat utakmice, asistent je opet bio Ščepanović.

Do kraja susreta Sarajevo je nastavilo sa atacima na gostujući gol, ali je nedostajalo sreće da se ostvari želja Hordi zla koji su prizivali „pet komada“ u mreži ekipe iz Bosanskog Novog.

Šef stručnog štaba Mirza Varešanović je izvršio tri izmjene. U 72. minuti priliku je dobio Nail Šehović umjesto Branislava Arsenijevića, u 73. Jasmin Čampara umjesto Ščepanoviča i u 79. Ajdin Nuhić umjesto dvostrukog strijelca Alena Avdića.

Žuti karton je zbog prigovora zaradio Hilmo Gutić.

Sastavi:

FK Sarajevo: Hamzić, Muharemović, Gutić, Torlak, Arsenijević (Šehović), Džakmić, Hamzagić, Ščepanović (Čampara), Kojašević, Avdić (Nuhić), Jahović.

FK Sloboda (BN): Drljača, Tica, Keranović, Babić, Lukač, Jelisavac, Ivančević (Krecelj), Kolundžija, Zec, Šabić (Antonić), Zdjelar (Mustedanagić).

Fotografije već možete pogledati u našoj galeriji, a ispod i video izvještaj u režiji našeg tima. Uživajte!