Novosti

Kup BiH 2013-2014

Piše: Haris

22 10 2013

U prvoj utakmici 1/8 finala Kupa BiH Vitez i Sarajevo su odigrali neriješeno 1:1.

Utakmica je odigrana na travničkoj Piroti. Vitez je preko Pranjkovića poveo sa bijele tačke, dok je Todorović izjednačio u 60. minuti.

Sarajevo je već u 5. minuti zaprijetilo. Slobodan udarac je izveo Huseinbašić nakon kojeg Komazec pogađa mrežu Viteza, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije. Domaćini su također pokušali iz slobodnog udarca preko Mišića, ali rezultat ostaje nepromijenjen. U 18. minuti penal za Vitez. Golman našeg tima Abdidhodžić, koji je u ovom meču zamijenio standardnog Bandovića, ruši Dilavera u svom šesnaestercu, a glavni sudija Obradović pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač penala je Pranjković te dovodi Vitez u vodstvo od 1:0. U 26. minuti Huseinbašić dobro šutira, ali njegov udarac brani golman domaćih Živković. Do kraja prvog poluvremena bordo tim je pokušao preko Huseinbašića i Osmanagića, ali bezuspješno.

Na početku drugog poluvremena šef stručnog štaba Sarajeva Husref Musemić vrši dvostruku izmjenu. Umjesto Puzigaće i Osmanagića, u igru ulaze Todorović i Bišanović. U 52. minuti Huseinbašić asistira Radovcu koji loše šutira, a to je bila njegova posljednja akcija na utakmici, jer je vrlo brzo zamijenjen od strane Karića. Izmjene u se vrlo brzo isplatile, jer su u 60. minuti bordo momci izjednačili rezultat. Karić je sjajno ubacio za Todorovića koji glavom pogađa Živkovićevu mrežu. Dvije minute poslije Sarajevu je poništen drugi pogodak na meču zbog ofsajd pozicije. Ubrzo i trener domaćih Plavčić u igru ubacuje Dedića i Smriku koji su u prvenstvu postigli četiri od ukupno osam Vitezovih golova. Sarajevo je bilo dosta bolje u ovom periodu igre i prijetilo je preko Karića te Todorovića, međutim njihovi udarci nisu bili precizni. U 80. minuti ponovo Todorović šutira pored gola, a minutu kasnije Huseinbašić pogađa prečku. Do kraja su pokušali Bišanović i Komazec, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Revanš meč je na rasporedu 6. novembra na stadionu Asim Ferhatović Hase, a ove ekipe će opet odmjeriti snage u subotu u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Meč će se igrati u Zenici.

Vitez - Sarajevo 1:1 (Pranjković 19' - Todorović 60')
Stadion: Pirota (Travnik)
Glavni sudija: Darko Obradović (Stolac)
Žuti kartoni: Jurić, Šantić, Badrov (Vitez); Abdihodžić, Huseinbašić, Todorović (Sarajevo)

Vitez: Živković, Jurić, Dilaver, Šantić, Šišić, Imamović, Livančić, Brekalo, Mišić, Badrov, Pranjković.
SARAJEVO: Abdihodžić, Tatomirović, Tadejević, Kovačević, Dupovac, Cimirot, Radovac (od 55. Karić), Huseinbašić, Osmanagić (od 46. Bišanović), Puzigaća (od 46. Todorović), Komazec.