Kup BiH 2013-2014

Piše: Haris

16 04 2014

Trijumf golovima Stojčeva, Bilbije i Velkoskog.

U revanš meču polufinala Kupa BiH Sarajevo je pobijedilo Zrinjski rezultatom 3:1. Bila je ovo prva pobjeda bordo ekipe u Mostaru od 2003. godine, a izboreno finale prvo nakon sezone 2004/2005.

Sarajevo je odlično otvorilo utakmicu, Bilbija je lijepim potezom izbacio Velkoskog jedan na jedan sa Dujkovićem, ali napadač bordo tima loše šutira. Prvu opasnost Zrinjski je imao u 10. minuti kada Simeunović pronalazi Crnova, ali ovaj loše prima loptu i slabo šutira. Naša ekipa je u vodstvo došla pet minuta poslije. Cimirot je sjajno uposlio Stojčeva koji loptu probacuje kroz noge Graovcu, dribla Dujkovića i lagano posprema loptu u mrežu za 0:1. Zrinjski je potom prijetio preko Nikolića, međutim loše zahvata loptu i dobra prilika za domaće odlazi u nepovrat. Nedugo zatim Crnov šutira pored gola, a Šćepanović u 32. ima najbolju priliku za Zrinjski. Njegov udarac glavom, nakon asistencije veoma dobrog Simeunovića, fenomenalno brani Bandović. Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je dva puta imalo priliku preko Bilbije, ali na odmor se otišlo minimalnim vodstvom bordo tima.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikama Simeunovića i Crnova, ali ništa konkretno se nije dešavalo do 73. minute kada su domaći imali odličnu priliku, ali je Jajalo loptu izbacio sa gol linije. U 80. minuti Stojčev lijepo asistira za Bilbiju čiji prvi udarac glavom brani Dujković, ali nakon drugog Nemanja postiže svoj drugi pogodak u bordo dresu. Dvije minute je bilo potrebno Zrinjskom da uzvrati udarac, a to je uspjelo Bekiću koji smanjuje vodstvo gostiju. Nedugo poslije Bekić je mogao izjednačiti rezultat, ali je odlični Bandović odbranio njegov udarac. U 91. minuti Barišić sa 30 metara pogađa stativu, a minutu poslije Velkoski je kaznio promašaje domaćih i postigao gol za konačnih 1:3.

Zrinjski - Sarajevo 1:3 (Bekić 82' - Stojčev 15', Bilbija 82', Velkoski 90'+2)
Stadion: Pod Bijelim Brijegom