Premijer Liga 2014-2015

Piše: Haris

13 04 2015

Sarajevo je uspjelo pobijediti Travnik golovima Puzigaće i Benke.

Nakon suspenzije pet igrača (Bandović, Kallasi, Kovačević, Bilbija, Okić) Sarajevo je u ovaj meč ušlo sa izmjenjenim sastavom pa se tako u prvoj postavi nakon dužeg vremena našao Stojčev, a svoje mjesto su zauzeli i Berberović te Bekić.

Prvo poluvrijeme je proteklo u potpunoj dominaciji Sarajeva, jer domaćin nije imao niti jednu izglednu priliku. Da je bordo ekipa napokon odlučila da u meč uđe sa maksimalnim pristupom pokazala je četvrta minuta kada Benko šutira glavom nakon ubačaja Puzigaće iz auta, ali Nurković odlično brani dok je u nastavku odbrana domaćih izblokirala udarac Bekića. U 22. minuti Stojčev je bezuspješno pokušao iz slobodnog udarca, a nedugo zatim Nurković je opet uspješniji od Benke, jer mu brani udarac glavom nakon ubačaja Radovca. Deset minuta kasnije Puzigaća ne reaguje dobro nakon kornera sa desne strane, a Benko se opet se snalazi najbolje u gostujućem šesnaestercu. Ključni trenutak utakmice desio se u 44. minuti kada lijevi bek Travnika Sadiković kao zadnji igrač obara Bekića i za to dobija crveni karton. Puzigaća je promašio penal, ali je natrčao na odbijenu loptu i doveo Sarajevo u vodstvo od 1:0. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Vrlo brzo je u drugom poluvremenu Sarajevo iskoristilo igrača više na terenu i već u 48. minuti povećalo vodstvo na 2:0 preko Leona Benke, a na asistenciju Radovca. Činilo se da je gol postignut iz ofsajd pozicijie, ali pomoćnik Dragana Skakića ništa nije signalizirao u ovoj situaciji. U 63. minuti Benko na asistenciju Stojčeva pokušava ugroziti golmana Travnika, ali ovaj odlično interveniše. Iako su imali igrača manje, Travničani su stvorili dvije prilike preko Hasečića, međutim rezultat je ostao nepromijenjen. Bekić u 72. minuti prijeti sa desne strane, ali danas odlični Nurković brani i ovaj udarac. Do kraja meča Duljević i Velkoski su pokušavali povisiti rezultat za ubjedljiv trijumf bordo tima, a s druge strane Šupić je imao jedan veoma dobar dalekometan šut koji je otišao iznad Delačevog gola.

Travnik - Sarajevo 0:2 (Puzigaća 45'+3, Benko 48')
Stadion: Pirota
Sudija: Dragan Skakić
Žuti kartoni: Nuhić (Travnik), Tatomirović, Purić (Sarajevo)
Crveni karton: Elvis Sadiković (Travnik)
Travnik: Nurković, Terzić, Nuhić (od 73. Jašarević), Aleksić, Hasečić, Dudić (od 53. Ribić), Šupić, Musić, Brlečić, Sadiković, Smajić (od 56. Zajmović).
SARAJEVO: Delač, Barić, Tatomirović, Berberović, Puzigaća, Rustemović, Cimirot, Radovac (od 70. Duljević), Stojčev (od 87. Alispahić), Bekić, Benko (od 75. Velkoski).