Novosti

Premijer Liga 2011-2012

Piše: Haris

15 05 2012

99. ligaški gradski derbi završen je bez pobjednika sa po dva gola na obje strane.

Nakon četiti uzastopna derbija na Koševu bez golova, ovaj 99. ligaški po redu donio je čak četiri uz dosta prilika na obje strane. Naša ekipa može da žali, jer je propustila vodstvo od 2:0 uz odličnu igru u većem dijelu prvog poluvremena. Gosti sa Grbavice su do odmora uspjeli smanjiti vodstvo, a početkom drugog i izjednačiti.

Zoran Belošević je doveo Sarajevo u vodstvo u 9. minuti nakon što je fenomenalnim udarcem sa lijeve strane matirao Gušu. Bio je to njegov drugi gol u dresu Sarajeva. Veoma dobru igru u prvih pola sata utakmice potvrdio je Said Husejiinović još jednim veoma lijepim pogotkom. Loptu je primio na sredini igrališta i solo prodorom prošao Bogičevića, a zatim i Gušu te smjestio loptu u mrežu gostiju za povećanje rezultata na 2:0. Adilović je u 33. minuti uzvratio udarcem sa vrha kaznenog prostora, ali ne uspijeva savladati svog brata na golu Sarajeva. U drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Bekrić je prošao po lijevoj strani i asistirao za Selimovića koji smanjuje vodstvo bordo tima na 2:1. U 56. minuti opet isti akteri na djelu. Ovaj put je Bekrić asistirao sa desne strane za Selimovića koji bježi Zrnanoviću i Tatomiroviću te postiže pogodak za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:2.

Na našem YouTube kanalu pogledajte golove i najzanimljvije prilike sa derbija.