Premijer Liga 2005-2006

Piše: Omar Topić

Sarajevo pobjednik turnira u Župči

19 07 2005

U finalu tradicionalnog turnira u Župči fudbaleri Sarajeva su savladali Čelik 2:1.

Sarajevo je u finalu tradicionalnog turnira u Župči pobijedilo ekipu Čelika rezultatom 2:1 i tako drugu godinu zaredom osvojilo pobjednički pehar. Zeničani su poveli, ali je bordo tim preko Edina Pehlića izjednačio, a zatim pred sami kraj Alen Avdić je postigao pobjednički gol. Inače utakmica je odigrana pred 500. gledalaca po olujnom vremenu. Za naš tim igrao je i Berberović, koji nije otišao u Rusiju, a od novajlija samo Senad Repuh.

Sarajevo je u finalu tradicionalnog turnira u Župči pobijedilo ekipu Čelika rezultatom 2:1 i tako drugu godinu zaredom osvojilo pobjednički pehar. Zeničani su poveli, ali je bordo tim preko Edina Pehlića izjednačio, a zatim pred sami kraj Alen Avdić je postigao pobjednički gol. Inače utakmica je odigrana pred 500. gledalaca po olujnom vremenu. Za naš tim igrao je i Berberović, koji nije otišao u Rusiju, a od novajlija u ekipi je bio samo Repuh.

Utakmica nije donijela igru koju smo očekivali od trenutno najjačih sastava Sarajeva i Čelika, ali možda nevrijeme to i opravdava. Na trenutke zanimljivu i atraktivnu igru su zasjesnili oštri startovi, u prvom redu, igrača Čelika, ali im ni igrači Sarajeva nisu ostajali dužni. Možda je tome kriv i pljusak, te veliko nevrijeme koje je u nekoliko navrata dovodilo nastavak meča u pitanje, ipak sigurno je da su današnji akteri morali pokazati bolju igru posebno u drugom poluvremenu. Nismo primijetili niti neki poseban trud naših igrača da odigraju nešto vrijedno pažnje, a igra je djelovala dosta nepovezana bez završnih pasova. Raduje povratak kapitena Berberovića čiji transfer u Rusiju izgleda nije završen pa se vratio i danas bio ponovo jedan od najboljih na terenu.

Čelik je poveo iz jednog prekida, izveden je slobodan udarac sa desne strane, a u šesnasetercu je najviši u skoku bio napadač Čelika pored naše nezainteresovane odbrane. Nakon toga Šarić je imao dvije dobre prilike, ali su Avdukić prvi put te prečka drugi put spasili gol Zeničana. Izjednačenje je stiglo na samom kraju prvog poluvremena. Avdić je centrirao sa desne strane lopta, Avdukić istrčao na loptu i propustio je kroz ruke, a ona dolazi do Pehlića koji je posprema u mrežu. U drugom poluvremenu vrijedan spomena je samo šut Repuha sa nekih 16 metara koji je Avdukić fantastičnom paradom odbranio. Vodstvo nam je donio Avdić lijepim golom glavom nakon sjajne akcije. Poslije toga Čelik preuzima inicijativu i stvara polušanse pred golom Karića, ali na sreću bez uspjeha.

Iako nisu pokazali mnogo, vidjelo se da ovi momci mogu kada hoće napraviti dosta i vjerovatno je sam karakter utakmice uticao na njihovu ozbiljnost u igri. Današnji sastav koji je izveo Husref Musemić sigurno je jedan od najjačih u našoj ligi i kada se tu doda još nekoliko kvalitetnih igrača koji danas nisu bili u Župči, s pravom se iz bordo tabora najavljuje pohod na titulu. Danas u sastavu nije bilo Alaima, Nedića, Ihtijarevića, Obuće i Hasančića koji će još pojačati konkurenciju za mjesta u prvih 11. Ne smijemo zaboraviti ni igrače iz "drugog tima" koji rade vrijedno i sigurno je da će se neki od njih naći na spiskovima Musemića za utakmice premijer lige.

Raduje to što je nakon prekida u Fojnici ipak odigrana jedna cijela utakmica ova dva rivala. Istina, naši igrači su ponovo bili na udaru navijača NK Čelik pa tako zamalo Pehlić ponovo nije pogođen flašom.

Sarajevo je počelo u sastavu: Karić, Imširević, Berberović, Zukić, Hadžić, Pelak, Maksumić, Repuh, Pehlić, Šarić i Avdić.

Muharemović je na poluvremenu zamijenio dosta indisponiranog Maksumića, a u nastavku su umjesto povrijeđenih Imširevića i Šarića u igru ušli i Kaljanac odnosno A. Janjoš.

Nakon utakmice razgorvarali smo sa Šarićem i Imširevićem koji su zbog povreda napustili igru. Imširević je dobio jak udarac loptom u lice koji je izazvao krvarenje, ali se on nada da će se na tome završiti i osječa se dobro. Šarić je iznesen sa terena nakon jednog grubog starta odbrambenog igrača Čelika, u kojem je zadobio povredu zgloba noge koji mu je natekao.

Narednu utakmicu naš tim će igrati u srijedu u Vogošći na stadionu Hakija Mršo, a protivnik će biti ekipa banovičke Budućnosti.