Piše: Enis

Novaković i Plakalo za pobjedu protiv Leotara

24 09 2012

Juniori su odigrali odlično prvo poluvrijeme u kojem su postigli dva pogotka.

Nakon što je u subotu prvi tim porazio Leotar rezultatom 3:0, a onda u nedjelju kadeti nastavili seriju istim rezultatom, od juniora se očekivalo barem da ponove taj rezultat. Krenulo je odlično, na poluvremenu smo imali 2:0 i pregršt šansi, a onda je uslijedilo razočaravajuće drugo poluvrijeme pa je rezultat ipak ostao isti.

Juniori su od samog početka krenuli furiozno, a Leotar nije imao rješenje posebno po lijevoj strani našeg napada gdje su se smjenjivali u prodorima Bešić, Muharemović i Handžić. Poslije jednog takvog prodora Bešića u 8. minuti, Novaković uklizava u petercu i posprema loptu u mrežu Leotara za rano vodstvo.

Napadi su se nastavili, ali naši igrači nikako nisu mogli pronaći put do mreže golmana Perovića. Pokušali su A.Plakalo, Novaković, Čomaga, Bešić, Muharemović, Handžić, Čiva,... ali sve do 39. minute mreža je mirovala. A. Plakalo je dobro probio u šesnaesterac i šutirao pored istrčalog Perovića, a loptu u mrežu ispred spremnog Novakovića skreće jedan odbrambeni igrač Leotara za, ispostavilo se, konačan rezultat utakmice. I pored veoma dobre igre, u pojedinim trenucima naši igrači su previše solirali i par puta upropastili dobre šanse, što je izazvalo veliko nezadovoljstvo trenera Uščuplića koji odlično vodi ovu ekipu.

Kada su svi očekivali još nekoliko golova u korist našeg tima u drugom poluvremenu, kao što je to bio slučaj u utakmici sa Rudarom iz Prijedora, naši momci su usporili ritam i odigrali loše, te je Leotar do kraja uspio sačuvati rezultat sa poluvremena.

Sarajevo je nastupilo u sastavu: E. Plakalo, Muharemović, Kličić, Čomaga, Varatanović, Bešić (od 62' Hećo),  Novaković (od 60' Šahinović),  A. Plakalo (od 88' Bešlija), Čulov, Handžić (od 70' Sijamija), Čiva (od 73' Zukić).

Juniori su nakon ovog kola na diobi prvog mjesta sa Željezničarom i Širokih Brijegom uz 18 osvojenih bodova i samo 2 primljena gola te 20 postignutih. Naredno kolo donosi derbi susret u Širokom Brijegu, koji je u ovom kolu doživio prvi poraz u prvenstvu i to od Olimpica rezultatom 1:0. Najveća opasnost po gol sjajnog Emira Plakala bit će Buhać i Marić koji su postigli 13 od dosadašnja 23 gola hercegovačkog sastava.