Piše: Enis

Mlađi kadeti i juniori razbili Biser

27 08 2011

Danas su u drugom kolu omladinske lige Centar naši omladinci slavili protiv Bisera

Jutros su svoje utakmice drugog kola omladinske lige Centar odigrali mlađi kadeti i mlađi juniori našeg tima. Kadeti su visokim rezultatom 7:1 savladali ekipu Bisera, dok su juniori i pored ogromnog broja šansi postigli samo 5 golova, rezultat utakmice bio je 5:0. Golove za kadete postigli su Burović (2x), Šuman (2x), Imamović (2x) i Nuhanović, dok su za juniore pogodili Sadiković (2x), Hećo, Varatanović i Plakalo.

Jutros su svoje utakmice drugog kola omladinske lige Centar odigrali mlađi kadeti i mlađi juniori našeg tima. Kadeti su visokim rezultatom 7:1 savladali ekipu Bisera, dok su juniori i pored ogromnog broja šansi postigli samo 5 golova, rezultat utakmice bio je 5:0. Golove za kadete postigli su Burović (2x), Šuman (2x), Imamović (2x) i Nuhanović, dok su  za juniore pogodili Sadiković (2x), Hećo, Varatanović i Plakalo.

Kadetska ekipa u prvom poluvremenu uspjela je postići samo jedan pogodak ali je u nastavku ekipa Bisera izgubila snagu i odbrana je potpuno pala. Pogoci su se redali kao na traci a naši igrači imali su i još šansi pored 7 postignutih pogodaka. U prvom poluvremenu pogodio je Burović u 27. minuti, a onda je odmah u prvoj minuti drugog poluvremena Šuman otvorio golijadu u nastavku. Šanse su se redale a lopta je u mreži ponovo završila u 52. minuti. Pogodio je Imamović nakon što je tridesetak sekundi prije toga ušao u igru zamijenivši Čauševića. Naredna minuta donosi četvrti pogodak naše ekipe, a strijelac je bio ponovo odlični Burović. Peti pogodak djelo je kapitena Šumana koji je dobro pratio jedan proboj po lijevoj strani i uklizavanjem pospremio loptu u mrežu golmana Bisera iz neposredne blizine.

Nakon 5 pogodak u njihovoj mreži, gosti su uspjeli izvesti jedan dobar napad i postići počasni pogodak. Desilo se to u 62. minuti ali su naši kadeti povisili na 6:1 već 5 minuta kasnije preko još jednog rezerviste Nuhanovića. Interesantno je da je Nuhanović ušao u igru dvije minute prije pogotka umjesto Žige. Konačnih 7:1 postavio je svojim drugim golom danas Imamović.

Juniori Bisera u prvih 25 minuta igre dobro su se držali protiv naše favorizovane ekipe, ali su naši ipak u 27. minuti našli put do mreže golmana gostiju. Dobro je probio Mujkić po lijevoj strani i asistirao za Sadikovića koji pogađa za vodstvo. Samo dvije minute trebale su našim igračima da postignu i drugi gol. Varatanović je dobro uposlio Heću koji plasira loptu za konačan rezultat prvog poluvremena. Sjajne prilike za naš tim imali su i Plakalo, Varatanović, Čulov, Sadiković ali su odbrana Bisera i loši šutevi naših igrača zaslužni što je poluvrijeme završeno rezultatom 2:0.

U nastavku ponovo Sarajevo dominira terenom i stvara šanse i da su realizatorske sposobnosti bile na nivou utakmica je mogla završiti sa barem 10 lopti u mreži gostujuće ekipe. Moramo reći i da je izmjena na golu Bisera koja se desila na poluvremenu doprinijela da gosti odu sa koliko toliko dobrim rezultatom sa Koševa. Naime, golman Tomić koji je zamijenio Gojaka odbranio je šuteve naših napadača nekoliko puta kada su se nalazili sami pred njim.

Juniori su povisili rezultat u 47. minuti kada je Varatanović pogodio, a četvrti pogodak djelo je Plakala nakon asistencije Sadikovića koji se našao sam pred golmanom Bisera ali je nesebično asistirao suigraču za pogodak. Dvije minute kasnije Sadiković nije imao kome asistirati i ovaj put je sam završio akciju za konačnih 5:0. Prosto je nevjerovatno kakve sve šanse naši igrači u nastavku utakmice nisu pogodili. Tek oporavljeni Čiva evidentno treba još utakmica da se vrati u formu s obzirom da danas nije realizovao tri 100% prilike oči u oči sa golmanom Bisera. U promašajima su mu se pridružili i Sadiković, Džanko, Varatanović i drugi saigrači.