Piše: Enis

FOTO/VIDEO: Tri strijelca za tri nova boda

28 04 2012

Sarajevo je danas uz dobru igru savladalo oslabljenu ekipu Rudara iz Prijedora

Nakon poraza u Širokom Brijegu naša ekipa vratila se u potpunosti protiv Rudara i uz dobru igru zabilježila visoku pobjedu i nova tri domaća boda. Sarajevo je žestoko krenulo od prve minute što je rezultiralo golovima u 12. i 15. minuti utakmice. Pred sami kraj poluvremena Husić je povisio rezultat na 3:0 i bilo je jasno da bodovi ostaju na Koševu.

Nakon poraza u Širokom Brijegu naša ekipa vratila se u potpunosti protiv Rudara i uz dobru igru zabilježila visoku pobjedu i nova tri domaća boda. Sarajevo je žestoko krenulo od prve minute što je rezultiralo golovima u 12. i  15. minuti utakmice. Pred sami kraj poluvremena Husić je povisio rezultat na 3:0 i bilo je jasno da bodovi ostaju na Koševu.

Šef stručnog štaba našeg tima, Dragan Jović, danas je izveo dosta izmjenjen sastav u odnosu na prošle utakmice što se pokazalo kao pun pogodak i vidjelo se da neki igrači koji više vremena provode na klupi imaju veliku želju da se dokažu. Ovo je vjerovatno bilo i najbolje prvo poluvrijeme u ovoj polusezoni i da golman gostiju nije bio raspoložen rezultat je nakon prvih 45 minuta mogao biti i viši u korist našeg tima.

Haskić je danas odigrao jako dobru partiju i pravio je velike probleme zadnjoj liniji gostujuće ekipe. U prvih 10 minuta utakmice imao je dvije velike šanse u kojima se odlično snašao i oslobodio se svojih čuvara, ali je oba puta golman Rudara bio na visini zadatka. Ipak, nekoliko minuta nakon toga, Sesar je centrirao u kazneni prostor Rudara, jedan igrač gostiju loptu glavom izbacio, ali samo do Trebinjca koji iz velike udaljenosti šutira iz prve i postiže sjajan gol za vodstvo Sarajeva.

Zbunjena odbrana Rudara tri minute nakon toga ponovo je vadila loptu iz mreže. Haskić se našao u trećoj šansi nakon dobrog proigravanja od strane Suljića, oslobodio se svog čuvara i uz malo sreće, nakon sudara jednog odbrambenog igrača i golmana gostiju, loptu uspio poslati u mrežu za vodstvo od 2:0.

Treba istaći da je golman Rudara nakon jednog zračnog duela i sudara sa svojim saigračem ostao ležati uz rasječenu arkadu, ali je brzom reakcijom našeg ljekarskog tima povreda sanirana na licu mjesta i on je nastavio utakmicu nakon nekoliko minuta pauze.

Redali su se napadi pred golom Rudara ali je golman bio odličan sve do 45. minute kada Husić na sredini terena odigrava dupli pas sa Suljićem i sjajnim šutem iz daljine pogađa gol gostiju za visokih 3:0 sa kojim se i otišlo na odmor.

U nastavku je tempo igre malo opao, a Sarajevo je i dalje kontroliralo igru na terenu ne dopuštajući gostima da ozbiljnije ugroze Adilovića. Jović je u igru u zadnjih dvadesetak minuta ubacio i mladog Farisa Handžića koji je tako zabilježio debi u bordo dresu i sigurni smo da će ovaj talentovani igrač ubrzo pokazati zašto je iz kadetske ekipe prekomandovan u prvi tim. Prije Handžića koji je zamijenio i danas odličnog Husejinovića, u igru je ušao i Matko umjesto Haskića, a priliku je do kraja dobio i Kenan Handžić.

Rudar je smanjio rezultat preko Kantara u 83. minuti, nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca za konačnih 3:1.

Utakmicu je danas počeo sljedeći sastav: Adilović, Torlak, Zrnanović, Tatomirović, Belošević, Husić, Sesar, Suljić, Husejnović, Trebinjac i Haskić.

U našoj galeriji pogledajte prvi dio fotografija sa današnje utakmice, a donosimo vam i golove Trebinjca, Haskića i Husića.