Novosti

Omladinski pogon 2011-2012

Piše: Enis

05 11 2011

Utakmice 13. kola OPL odigrane su na pomoćnom terenu stadiona Asim Ferhatović Hase

Danas su na pomoćnom terenu stadion Asim Ferhatović Hase po idealnom vremenu za igru, snage odmjerile kadetske i juniorske ekipe Sarajeva i Željezničara u okviru 13. kola omladinske Premijer lige BiH. Naši kadeti zabilježili su neriješen rezultat što je po prikazanom na terenu i najrealniji rezultat. Juniori su nakon slabog prvog poluvremena u drugom ubacili u brzinu više i postigli dva gola za pobjedu nad vječitim rivalom.

Pogledajte FOTOGRAFIJE sa današnjih utakmica u našim fotogalerijama KADETA i JUNIORA.

Naši kadeti danas nisu bili raspoloženi i nisu prikazali igru kakvu smo od njih navikli gledati i zbog koje čvrsto drže prvu poziciju na tabeli, ali moramo istaći da napadačima obje ekipe nije bilo nimalo lako jer su na golovima stajala dva sjajna golmana Plakalo i Kjoševski koji su svojim odbrama uveliko uticali na rezultat. Poveli smo u 60. minuti iz jedanaesterca a strijelac je bio Hamzić, nakon što je rezervista Đono dobro prošao po lijevoj strani i centrirao u šesnaesterac ali je lopta pogodila u ruku jednog od igrača plavog tima te je sudija pokazao na bijelu tačku.

Željezničar je izjednačio nakon lijepe akcije po lijevoj strani. Jedan igrač gostujuće ekipe probio je po boku i centrirao na peterac gdje je najviši u skoku Količić koji postiže pogodak za konačnih 1:1.

Sarajevo je igralo u sljedećem sastavu:
Plakalo, Hrustemović, Rešidović, Zulčić, Fočo (Đono od 50.min), Husović (Demir od 70.), Hamzić, Handžić, Hrbinić (Tanović od 30.), Belko i Sijamija, dok su na klupi bili Ljajić, Vreto, Đono, Demir, Šuvalija, Tanović i Alić

Za goste su igrali: Kjoševski, Papić, Klačar, Hadžović, Ahmetlić, Kovačić, Tatlić, Kašić, Lepir, Hasković i Količić.

Juniori su slabo otvorili utakmicu a Željezničar je imao više od igre i stvarao šanse ali je Barić na našem golu bio nesavladiv a u nekoliko situacija i napadači Željezničara propisno su se obrukali. Na drugoj strani, naša ekipa također je imala par dobrih napada ali bez promjene rezultata. Drugo poluvrijeme naši su krenuli mnogo ofanzivnije i borbenije što je rezultiralo potpunom kontrolom igre i sa mnogo stvorenih prilika.

Poveli smo golom Aličića u 78. minuti, samo dvije minute nakon što je Aličić zamijenio Krajinu u napadu naše ekipe. Po desnoj strani probio je odlično Bešić i uputio povratnu loptu u kazneni prostor koju je Aličić zakucao u mrežu Željezničara. Moramo spomenuti da je Bešić nekoliko minuta prije pogotka imao sjajnu akciju koju je sam završio šutem sa nekih dvadesetak metara a lopta je pogodila sami sastav prečke i stative.

Slavlje se još nije ni stišalo a naša ekipa povečala je vodstvo preko Čampare. Ponovo je po desnoj strani probio Bešić i centrirao u sredinu za Čamparu ali odbrana plavih izbija loptu na vrh šesnaesterca gdje je prima Hrelja i sjajno šutira, golman Željezničara brani njegov šut, ali samo do Čampare koji je zakucava u mrežu za konačnih 2:0. Imali su naši igrači priliku i za veću pobjedu ali u završnici je nedostajalo koncentracije. Treba reći da su i gosti imali svoje prilike ali je naša odbrana uspjela reagovati na pravi način. Treba istaći da je u našoj ekipi odličnu partiju pružio i kapiten Raščić koji je danas presjekao veliki broj napada Željezničara a stigao je igrati i u odbrani ali se pridodavati i napadu te je uz Bešića sigurno najbolji pojedinac utakmice.

Za Sarajevo su igrali: Barić, Lalić, Mulić, Mihajlović, Mujkić, Čomaga (Mujezinović od 69.), Raščić, Krajina (Aličić od 76.), Čampara (Bajramović od 88.), Bešić (Musić od 85.) i Hrelja. Na klupi su bili: Jesenković, Aličić, Musić, Mujezinović, Pozder, Bajramović i Omeragić.

Željezničar je igrao u sastavu: Zuko, Džafić, Mijatović, Gačan, Hasanhodžić, Bešić, Zeljković, Pandža, Vila, Hajradinović i Jazvin. Na klupi su bili Gvozdić, Zaimović, Dedeić, Muharemović, Mašić, Rikalo i Aždahić