Omladinski pogon 2011-2012

Piše: Enis

12 08 2011

Juniorska ekipa Sarajeva danas je teže od očekivanog savladala goste iz Gabele

Naša juniorska ekipa dočekala je danas u drugom kolu omladinske Premijer lige BiH ekipu GOŠK-a i zabilježila tijesnu pobjedu. Istina je da su juniori FK Sarajevo mnogo bolje stajali na terenu i stvarali šanse tokom cijele utakmice, ali se pokazalo da realizacija nije jača strana naših igrača. Sa druge strane GOŠK nije imao...

Naša juniorska ekipa dočekala je danas u drugom kolu omladinske Premijer lige BiH ekipu GOŠK-a i zabilježila tijesnu pobjedu. Istina je da su juniori FK Sarajevo mnogo bolje stajali na terenu i stvarali šanse tokom cijele utakmice, ali se pokazalo da realizacija nije jača strana naših igrača. Sa druge strane GOŠK nije imao mnogo aspiracija prema naprijed i orijentisali su se ka odbrani svog gola posebno po lijevoj strani po kojoj je konstantno probijao nezaustavljivi Hrelja.

Golove smo primili nakon naših grešaka u odbrani o čemu će trener Naser morati porazgovarati sa svojim igračima. Jednostavno je nevjerovatno koliko smušenosti je bilo u tim trenucima kod naših fudbalera a gosti su to znali iskoristiti pa su tako nakon nekoliko odličnih prilika u kojima su se našli Hrelja, Čampara, Čaušević. Raščić i Plakalo, gosti i poveli preko Boškaila u 13. minuti utakmice.

Za izjednačenje smo morali sačekati 17. minuta, kada je u šesnaestercu srušen Čaušević a sudija Bjelica pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođaj jedanaesterca bio je Hrelja koji je tako golom krunisao svoju dobru igru u prvih pola sata utakmice. Do kraja poluvremena još promašaja naših napadača za konačnih 1:1.

Na poluvremenu je Samer Naser od svojih igrača tražio da igraju ozbiljnije i ubace u brzinu više što su oni i uradili pa su se prilike pred golom GOŠK-a redale a jednu takvu uspio je realizovati Lalić u 65. minuti susreta. Bešić je asistirao na peterac, Lalić primio loptu na prsa, spustio je i iz okreta zakucao loptu u mrežu Zavitana za vodstvo Sarajeva. Treći gol djelo je Aličića koji je u igru ušao pet minuta ranije. Dobro je pratio jednu akciju i šutirao u nebranjeni dio mreže gola GOŠK-a za povećanje vodstva naše ekipe u 73. minuti.

Kada su svi mislili da je samo pitanje sa koliko golova će GOŠK napustiti teren desilo se suprotno. Grešku odbrane iskoristio je jedan igrač gostiju, dobro šutirao ali je naš golman na mjestu. Ipak, lopta se odbija u šesnaesterac gdje nastaje prava gužva i nakon traljavog pokušaja izbacivanja lopte ona dolazi do Boškaila koji snažnim šutem uspijeva savladati po drugi put danas Barića.

Imali su naši igrači do kraja još šansi i polušansi ali je rezultat ostao isti. Ipak, današnjom igrom trener Samir Naser ne može biti zadovoljan i ukoliko želi da se Sarajevo bori za sami vrh tabele neke stvari će morati unaprijediti što je prije moguće jer se naredni mečevi igraju već narednog vikenda.

U NAŠOJ FOTOGALERIJI POGLEDAJTE FOTOGRAFIJE SA DANAŠNJE UTAKMICE!