Omladinski pogon 2011-2012

Piše: Enis

14 08 2011

Kadeti našeg tima danas su opravdali ulogu favorita i slavili u Vrapčićima

Nova tri boda nakon trećeg kola stižu iz Vrapčića na konto kadetskog tima FK Sarajevo. Naše mlade nade danas su odigrale odlično prvo poluvrijeme u kojem su riješili sve dileme oko pobjednika. Faris Handžić od prve minute bio je nezaustavljiv po lijevoj strani što je rezultiralo asistencijom za pogodak već u 4. minuti utakmice. Handžić je centrirao a Hamzić lijepi primio loptu i pogodio suprotni ugao golmana Dugalića sa nekih 10 metara.

Nova tri boda nakon trećeg kola stižu iz Vrapčića na konto kadetskog tima FK Sarajevo. Naše mlade nade danas su odigrale odlično prvo poluvrijeme u kojem su riješili sve dileme oko pobjednika. Faris Handžić od prve minute bio je nezaustavljiv po lijevoj strani što je rezultiralo asistencijom za pogodak već u 4. minuti utakmice. Handžić je centrirao, a Hamzić lijepo primio loptu i pogodio suprotni ugao golmana Dugalića sa 10-tak metara.

Bordo momci su nastavili sa napadima, a Handžić je odličnu igru krunisao prelijepim pogotkom u 25. minuti kada se prvo oslobodio svog čuvara, a zatim prevario još dva igrača Veleža i sjajnim šutem sa 20-tak metara savladao golmana domaće ekipe.

Naša ekipa imala je još prilika, ali se golman Veleža ispriječio i najveći je krivac što Hamzić, Lalić, Handžić i Husović nisu postigli još koji pogodak. Ipak, nije bilo sve bez napora s obzirom da je i ekipa Veleža pokazala da zna igrati i u nekoliko navrata opasno prijetila golmanu Plakalu. Uprkos tome, mreža je ostala netaknuta.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru domaćih, a naši igrači kao da su bili zadovoljni postignutim rezultatom. Velež je pritiskao, ali nije uspio napraviti ništa više nego u prvom poluvremenu. Naša odbrana na čelu sa Plakalom odigrala je odlično i privela susret kraju. Handžić je ponovo svojim prodorima stvarao pometnju u odbrani Veleža, a Hamzić se nije dobro snašao u situacijama koje su mirisale na pogodak pa je posljednji sudijski zvižduk donio konačni rezultat 0:2.

Treba napomenuti da je bordo ekipa od 62. minute igrala sa igračem manje kada je isključen Alić zbog grubog starta nad jednim igračem Veleža na sredini terena. Igrači Veleža također su igrali vrlo grubo u nekoliko navrata, ali glavni sudac Berak Dušan nije smatrao da su ti startovi za najstrožije opomene.

Nakon današnje pobjede naš tim ima 7 bodova iz tri utakmice, a u narednom kolu igra protiv ekipe Slavije na domaćem terenu i realno je očekivati još jednu dobru partiju i nova tri boda.