Premijer Liga 2005-2006

Piše: Super Administrator

FK Sarajevo - FK Sevojna 1:1

03 08 2005

Prijateljska utakmica između Sarajeva i Sevojne u Ilijašu završena je rezultatom 1:1.

Danas se u Ilijašu odigrala prijateljska utakmica, između Sarajeva i Sevojne, koja je završila rezultatom 1:1. Jedini gol za naš tim postigao je Admir Hasančić u drugom poluvremenu slabe i nezanimljive utakmice. Husref Musemić je šansu pružio svim igračima. Također Avdić se vratio iz Rusije i on ostaje u Sarajevu. U ekipi nije bilo Avdije, zbog povrede, Hadžića koji ima upalu grla, dok je Obuća tek počeo sa jačim treninzima, Imširević se...

Danas se u Ilijašu odigrala prijateljska utakmica, između Sarajeva i Sevojne, koja je završila rezultatom 1:1. Jedini gol za naš tim postigao je Admi Hasančić u drugom poluvremenu slabe i nezanimljive utakmice. Husref Musemić je šansu pružio svim igračima. Također Avdić se vratio iz Rusije i on ostaje u Sarajevu. U ekipi nije bilo Avdije, zbog povrede, Hadžića koji ima upalu grla, dok Obuća tek počeo sa jačim treninzima, a Imširević se nalazi na pripremama juniorske reprezentacije.

Status Džeme Berberovića bi se trebao znati sutra, jer je on još uvijek u Rusiji i sutra se očekuje definitivni odgovor. Kako smo saznali od dolaska Marinka Mačkića nema ništa iako je bio u pregovorima s bordo klubom, ali je konkretnija bila ponuda iz Grčke gdje će i nastaviti karijeru.

U posljednjoj utakmici pripremnog perioda fudbaleri Sarajeva pružili su vjerovatno najlošiju partiju do sada i razočarali navijače koji su u Ilijaš došli pogledati tim koji će jurišati na naslov prvaka. Iako se očekivalo da će nepoznata ekipa iz SiCG biti i prelagan protivnik to se na terenu nije pokazalo. Istina, bordo momci su držali igru, pravili prilike, ali bez završetka. U prvom poluvremenu posebno se promašajima istakao Hasančić koji je u tri navrata glavom promašio stopostotne šanse. Odbrana sa Trivunovićem i Zukićem bila je neprelazna a odličan posao su odrađivali i bekovi, Muharemović i Repuh. Vezni red nije izgledao tako dobro, nije bilo kvalitetnih proigravanja od strane Ihtijarevića i Pelaka na koje su nas navikli svojim partijama u posljednje vrijeme a potpuno indisponirani su bili Maksumić i Džakmić. U napadu Šarić i Hasančić i pored nekoliko sjajnih prilika nisu uspjeli zatresti mrežu golmana gostiju što posebno treba brinuti šefa stručnog štaba Husrefa Musemića. Stekli smo utisak da je gostima bilo primarno što više sačuvati svoj gol nego ugroziti Alaima na suprotnoj strani u čemu su i uspjeli u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme Musemić počinje sa tri nova igrača (Avdić, E. Janjoš, Alić) što donosi rezultat brzo pa tako nakon dobre akcije Avdić pretrčava odbranu gostiju i asistira Hasančiću koji napokon glavom trese mrežu Savojne. Nakon toga je i Avdić imao priliku da se upiše u listu strijelaca ali ovaj put njegov šut glavom iz izgledne pozicije odlazi pored gola. U nastavku oba tima potpuno mijenjaju sastave što dovodi do potpunog pada igre gdje se bolje snalaze gosti koji nakon jedne kontre uspijevaju savladati Karića i poravnati rezultat par minuta prije kraja utakmice. Do kraja su bordo momci pokušavali ugroziti dol gostiju preko Avdića, Repuha i Kapetanovića ali i njihovi šutevi nisu urodili plodom.

Na igračima se vidjelo da su umorni od priprema i da im treba osvježenje pa se ne treba puno brinuti zbog današnjeg rezultata. Ono što je možda začudilo one koji su pratili Sarajevo u ovom pripremnom periodu je to da su napadači bili jako neefikasni i pored mnogo izglednih prilika, i nadajmo se da se to neće ponoviti u prvom kolu kada Sarajevo gostuje u Lukavici. Neigranje Hadžića, Berberovića i Imširovića se primijetilo i za naš klub puno bi bolje bilo da se kapiten Berberović vrati u ekipu i odigra ovu sezonu. Raduje igra Trivunovića koji je odlično odradio svoj posao i pokazuje da se radi o istinskom pojačanju.

Sarajevo je igralo u sastavu: Alaim (Karić), Muharemović, Zukić (Selimović), Trivunović (Kaljanac), Repuh, Maksumić (E. Janjoš), Ihtijarević (A. Janjoš), Pelak (Uščuplić), Džakmić (Alić), Šarić (Avdić), Hasančić (Adi Kapetanović).