Piše: Adis Avdić

Bez pobjednika u prvom susretu

14 06 2009

Strijelci za Sarajevo 2xPandža i Šeko. Revanš za 7 dana u Zenici.

Nakon prvih 90 minuta finala završnice Omladinske premijer lige Sarajevo i Čelik su izjednačeni, s tim da Čelik ima blagu prednost golova na strani. Krajnji rezultat je glasio 3:3, a gleadoci su mogli uživati u zaista dobroj utakmici kakvu često ne mogu vidjeti ni kada igra prvi tim. Prema prikazanoj igri, ekipa iz Zenice je došla u Sarajevo da ne izgubi, a cilj je ispunjen. Gosti su igrali disciplinovano...

Prema prikazanoj igri, ekipa iz Zenice je došla u Sarajevo da ne izgubi, a cilj je ispunjen. Gosti su igrali disciplinovano i bez srljanja čekajući greške Sarajeva koje su iskoristili na najbolji način. Zeničani su i poveli lijepim golom u prvim minutama utakmice. Napadač gostiju je pogodio suprotni gornji ugao gola i to je bio jedan od onih udaraca koji se jednostavno ne brane. Rezultatom 0:1 se otišlo na pauzu.

Slavlje gostujućih igrača nakon prvog gola

Početak drugog poluvremena donosi još agresivniju igru bordo-bijelih i dosta kornera i slobodnih udaraca oko šesnaesterca. Ipak, Čelik je opet prvi povukao potez – odbrana Sarajeva je pogriješila i napadač Čelika izliječe sam na golmana koji brani njegov šut kada su svi već vidjeli loptu u golu. Na odbijenu loptu naliječe drugi igrač Čelika čiji šut je blokiran, a tek iz trećeg pokušaja gosti dolaze do gola.

Nakon toga, Sarajevo uzvraća preko Pandže koji u dva napada dva puta trese mrežu gostiju. Napadač Sarajeva se dva puta našao u skoro istoj situaciji – izašao je sam na golmana i rutinski plasirao loptu u nebranjeni dio mreže. Poslije drugog gola, na sredini terena se na povredu žalio jedan igrač u crveno-crnom dresu što je bio odličan predah za Čelik koji je doživio pravi „hladni tuš“.

Drugi gol Pandže

Ubrzo se i Muhić našao u 100%-tnoj prilici, ali golman krajnjim naporom zaustavlja njegov šut. Kako nepisano fudbalsko pravilo kaže da kada promašite ovakvu priliku, obično vam se to vrati na najgori mogući način. Ovaj put je tako i bilo – rezultat se mijenja na 2:3 za veliko slavlje gostujuće ekipe.

Prilika Muhića pri rezultatu 2:2

Za krajnji rezultat se pobrinuo Šeko. Prvo se Pandža opet našao sam pred golmanom koji je ovaj put „pročitao“ njegovu namjeru, a lopta se odbija do Šeke koji, uz malu pomoć odbrane od koju se lopta odbija i mijenja smjer, postiže treći gol za Sarajevo.

Sve u svemu, obje ekipe su opravdale epitet najboljih u državi pokazavši lijepu partiju sa puno duela, borbe i raznovrsnih akcija. Za kraj, ništa nam drugo ne preostaje nego sačekati sljedeću nedjelju i revanš u Zenici nakon kojeg će juniorski šampion BiH biti poznat.