IZVJEŠTAJSarajevo 2 - 0 Žepče

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Enis

20 08 2005

"Na stadionu Asim Ferhatović - Hase pred više od 4000 gledalaca Sarajevo savladalo ekipu Žepča rezultatom 2:0. Utakmica je bila čvrsta, teška, “ prava ..."

sudija.jpgSUDIJABegović Denis (Gradačac)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA4000

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEAlen Avdić

sastav.jpgSASTAVIFK Sarajevo: Alaim, Muharemović, Hadžić, Trivunović, Zukić, Džakmić, Ihtijarević, Repuh, Šarić, Hasančić, Avdić

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 - Avdija (60') 2:0 - Avdić (66')kartoni.jpgKARTONI Avdić Zukić
Od samog početka Sarajevo je krenulo ofanzivno, pa su se redale prilike pred golom Brašnića. Golman gostiju je u nekoliko navrata pokazao svoje kvalitete, i zaustavio šuteve Repuha, Hasančića, Šarića, Avdića i Hadžića. Gosti su se sa druge strane opredjelili za zatvoreniju igru s primarnim ciljem da sačuvaju svoju mrežu. Njihovi napadi su išli preko pokrivenog Mešića pa im ništa nie ni polazilo za nogom. Sarajevo je najbolju priliku imalo na kraju prvog poluvrmena kada je Hasančić, nakon sjajnog proigravanja Obuće, izašao sam pred Brašnića koji je odbranio njegov šut i najzaslužniji je što se u prvom poluvremenu rezultat nije mijenjao.

Nažalost, to nije sve iz prvog poluvremena. Desile su se i dvije povrede pa je Husref Musemić morao mijenjati već oko 30. minute kada je nakon duela za loptu Ihtijarević iznesen sa terena. Nakon toga kolima hitne pomoći prevezen je u bolnicu gdje mu je konstatovan dvostruki prijelom noge i po prvim prognozama neće ga biti na terenu oko tri mjeseca. Samir Šarić se povrijedio nakon duela na vrhu šesnaesterca kada je bio u prodoru a gostujući odbrambeni igrač ga srušio ne zemlju što sudija nije okarakterisao kao prekršaj. Njemu je iskočio lakat i ljekari su mu stavili longetu a za 5 dana mora opet snimati. Kako na je rekao po povratku na stadion prve prognoze su da bi mogao biti spreman za 5 kolo i meč protiv Zrinjskog na Koševu. Interview sa Šarićem pročitajte u dijelu Interview. Još jedna loša vijest za Husrefa Musemića je i treći žuti karton za Zukića koji neće moći igrati u narednom meču u Bijeljini.

Umjesto Ihtijarevića je u igru ušao Arben Avdija, dojučerašnji igrač Željezničara, koji je svoj prvi nastup u bordo dresu proslavio pogotkom. Šta kaže o svom prvom nastupu pročitate u dijelu Interview.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo. Bordo momci sada još odlučniji da postignu gol kreču svim silama prema golu Žepča pa tako izgledne šanse ne realiziraju Obuća, Hasančić i Avdić, a neprecizan je i Džakmić nakon solo prodora. U ovom dijelu se posebno istakao Hadžić koji je bio neriješiva enigma za odbranu Žepča po lijevoj strani. Sarajevo je povelo u 60. minuti. Avdić je probio po desnoj strani i na samom ulazu u šesnaesterac ga ruši gostujući igrač a glavni sudija, nakon signalizacije pomočnog koji je bio par metara od duela, pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator je bio Arben Avdija za veliku radost na tribinama. Nie dugo prošlo a več je bilo 2:0. Raspoloženi Hadžić ponovo prolazi po lijevoj strani, po zemlji šalje loptu u šasnaesterac gdje je prima Avdić i iz okreta šalje u mrežu ispod istrčalog Brašnića. Nakon drugog pogotka igra se smiruje pa smo mogli vidjeti pokušaje organizovanja napada na obje strane bez nekog uspjeha, ali ipak je Sarajevo i u tom periodu imalo šansi preko Repuha, Obuće i Hadžića koji nisu bili dovoljno koncentrisani za završni udarac.

Nakon utakmice na press konferenciji, gostujući šef stručnog štaba i kapiten Brašnić čestitali su Sarajevu na zasluženoj pobjedi, ali kako je rekao Nikić “ Sarajevo je veliki klub sa dobrom ekipom i ne treba im ovakva pomoč sudaca na terenu” aludirajući na dosuđeni crveni karton i penal protiv njegove ekipe. Sa druge strane Abdulah Oruč, prvi trener i Muhidin Zukić zadovoljni su pobjedom i sa nova tri boda. Čestitali su protivniku na dobroj utakmici i potvrdili da je utakmica bila jako teška i da tim Žepča uopšte nije naivna ekipa, nego ekipa koja je u Sarajevo došla ostvariti povoljan rezultat i to im zamalo nije uspjelo. U bordo timu več se okreću prema narednom gostovanju u Bijeljini gdje je plan po riječima Oruča: “ osvariti pozitivan rezultat, a pozitivan rezultat je ne izgubiti”

FKSinfo tim Vam donosi i Interview sa prvim trenerom Sarajeva Abdulahom Oručem u našem dijelu Interview.

Ovdje možete pratiti live prenos, minutu po minutu, utakmice trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Žepča. Samo na FKSinfo.com!

- ZABRANJENO PREUZIMANJE PRENOSA, BEZ NAZNAKE IZVORA, TJ. WWW.FKSINFO.COM

--------------------

- 17:00
Live prenos počinje. FK Sarajevo igra u sastavu: Alaim, Muharemović, Hadžić, Trivunović, Zukić, Džakmić, Ihtijarević, Repuh, Šarić, Hasančić i Avdić

- 17:10
Na klupi su: Imširević, Avdija, Obuća, Adi Kapetanović i Karić. Na stadionu se okupilo oko 4.000-4.500 navijača Sarajeva. Vlada sjajna atmosfera, navijanje se čuje i sa sjeverne i istočne tribine.
Sarajevo je krenulo otvoreno, agresivno. Već u prvoj minuti Šarić je imao priliku ali se nije najbolje snašao. Nakon toga još jedna prilika: nakon ubačaja Muharemovića Hasančić nije najbolje udario loptu. U 9. minuti Sarajevo je imalo i prvi korner, golman je uhvatio loptu.

- 17:15
10. minuta - Slobodni udarac za goste, Alaim se dobro snašao i uhvatio loptu. U 15. minuti Repuh je imao šut iz dobre pozicije sa 18 metara, ali je lopta otišla pored stative. Nakon toga, iz kornera Zukić sa 5 metara iskosa glavom prebacuje gol. U 20. minuti nakon starta nad Repuhom jedan od igrača Žepča je požutio. Slobodni je izveo Ihtijarević, a Šarić je glavom poslao loptu preko gola.

- 17:35
U 25. minuti izmjena - Avdija umjesto Ihtijarevića. Ihtijarević se povrijedio nakon starta gdje je igrač Žepča dobio žuti karton. Odvezen je kolima hitne pomoći. Nakon prekršaja s desne strane Avdija je ubacio za Avdića, koji šalje loptu 3 metra pored gola. Nakon toga, Hadžić je nabacio loptu na suprotnu stativu, Šarić glavom vratio loptu za Hasančića čiji šut sa 7 m brani golman Žepča. Sarajevo još uvijek drži inicijativu, i stalno napada!!

- 17:43
Nakon starta odbrambenog igrača Žepča Šarić je pao na lakat i povrijedio se. Iznijeli su ga na nosilima, a umjesto njega je ušao Obuča. Nakon ovog starta sudija nije svirao ni faul!!! U 40. minuti igrač sa brojem 22 nakon 4-5 prekršaja, ovaj put nad Obučom, dobija drugi žuti i crveni karton. Poslije toga Hadžić je sa lijeve strane ubacivao za Hasančića, ali njegov centaršut je išao pravo u rašlje. Golman je uspio izbiti u korner. Tu se desila i izmjena u ekipi Žepča, ušao je odbrambeni igrač vjerovatno umjesto napadača. Repuh je izveo korner, ali sudija je svirao igranje rukom Avdića nakon čega mu je dao i žuti karton.

- 17:50
Završeno je prvo poluvrijeme. Rezultat je 0:0. LIVE prenos se nastavlja za 10-15 minuta.

- 18:10
Počelo je drugo poluvrijeme. U 40. minuti igrač koji je dobio crveni karton je Doći. U 5. minuti nastavka Hasančić je iz slobodnog udarca ozbiljno ugrozio gol Žepča, ali golman je opet uspio odbraniti. Sarajevo je opet nastavilo sa stalnim napadima, dok Žepče svim snagama pokušava sačuvati trenutni rezultat.

- 18:15
U 45. minuti Sarajevo je imalo 100%-tnu šansu. Obuča je gurnuo loptu Hasančići, koji je sam pucao pravo u golmana. U drugom poluvremenu, Hadžić je imao par ubačaja, ali se igrači nisu najbolje snašli. Džakmić je imao solo prodor, ali sa 16 metara totalno fula gol.

- 18:15
- GOOOOOOL!!! GOOOOOOL!!! GOOOOOOL!!!
Obuča je fauliran na samoj ivici šesnaesterca, i sudija je svirao penal. Penal je izveo Arben Avdija i uspješno savladao golmana, postigavši svoj prvi gol u debiju.

- 18:25
GOOOOOOL!!! GOOOOOOL!!! GOOOOOOL!!!
Ubačaj Hadžića sa lijeve strane, do lopte je došao Avdić, okrenuo se i zabio loptu u Brašnićevu mrežu.

- 18:30
Sada su propale sve nade Žepča da će iz Sarajeva odnijeti jedna bod!! Sarajevo i dalje nastavlja sa napadima, a igra se totalno prenijela na polovicu Žepča.

- 18:35
Sada malo popušta pritisak Sarajeva. Umjesto Avdića, u igru je ušao Imširević. Igra prenijela na sredinu terena. Repuh je imao priliku kada je ušao u šesnaesterac, ali se okliznuo i lopta je prošla blizu rašlji. Jedna ispravka, penal nije bio nad Obućom nego Avdićem!!

- 18:45
Pet minuta je do kraja utakmice. Obuća je imao priliku - šutirao je između dvojice sa 10 metara preko gola. Nakon toga, Hasančić je sa oko 7 metara šutirao opet pravo u golmana. Još uvijek se najviše igra na sredini terena, sa napadima Sarajeva.

- 18:50
Repuh je imao još jednu priliku iz slobodnog. pomoćni sudije pokazuje da će se igrati još 4 minuta nadoknade.

- 18:52
Sudija je odsvirao kraj. Sarajevo je osvojilo nova tri boda i nastavilo niz dobrih utakmica. Što se tiće povreda koje su ranije navedene Šarić se vratio na stadion i ruka mu je u gipsu. Trebao bi nositi gips 5 dana. Što se tiće Ihtijarevića, on je slomio nogu. Još se ne zna koliko će mu trebati da se oporavi. Kako god, poželimo našim igračima brz oporavak!!! Ovim završavamo LIVE prenos.