IZVJEŠTAJSarajevo 2 - 0 Leotar

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Dino B.

21 09 2005

"Ovdje možete pročitati live prijenos i detaljan izvještaj sa utakmice 1/16 finala Kupa između FK Sarajevo i FK Leotar (2:0), koja se odigrala pred oko..."

sudija.jpgSUDIJAVladimir Dominković (Orašje)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA800

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEAlen Avdić

sastav.jpgSASTAVIAlaim, Imširević, Trivunović, Mačkić, Muharemović, Repuh, Avdija, Pelak, Hadžić, Obuća i Avdić. Klupa: Karić, Šarić, Maksumić, Alić, Adi Kapetanović, Hasančić i Janjoš.

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 Alen Avdić (34') 2:0 Alen Avdić (90')kartoni.jpgKARTONI Vule Trivunović - crveni karton (10') Emir Obuća - žuti karton (47')
U prvoj utakmici ove sezone u Kupu BiH, Sarajevo je izbacilo ekipu trebinjskog Leotara iz daljeg takmičenja u Kupu BiH, rezultatom 2:0. Dva gola postigao je Alen Avdić, koji je po izboru FKSinfo Tima najbolji igrač utakmice. Pored dva gola sjajno je trčao i borio se, tako da je zaslužio epitet najboljeg pojedinca meča. Na stadionu Asim Ferhatović - Hase okupilo se samo oko 800. gledalaca, a sigurno razlog za to je loš termin (radno vrijeme), te ružno i hladno vrijeme.

Prije početka utakmice, kao i u prošlom meču na domaćem terenu protiv Zrinjskog, održana je minuta šutnje za rahmetli Sabahudina Resića, bivšeg direktora FK Sarajevo, koji je dan prije utakmice preminuo nakon bolesti.

Husref Musemić je izveo najbolji mogući sastav, dok je s druge strane ekipa Leotara bila podmlađena. Krenimo redom...

Bordo tim je od samog početka krenuo ofanzivno, a već u 5. minuti Avdić je imao priliku, ali nije bilo veće opasnosti za golmana ekipe Leotara. U 10. minuti Sarajevo ostaje sa igračem manje. Leotar je izveo brzu akciju, lopta je preskočila Imširevića, a napadač Leotara se sjurio prema Alaimovom šesnaestercu, ali je Vule Trivunović bez imalo premišljenja nepropisno zaustavio napadača Leotara i to je bio crveni karton i slobodni udarac za ekipu Leotara. Ipak, osim crvenog kartona u toj minuti nije se desilo ništa ozbiljno za naš tim. U 13. minuti Muharemović dobro prolazi po desnoj strani i ubacuje u šesnaesterac gostiju, ali Pelak slabo šutira glavom. Tri minute kasnije najbolja prilika za Sarajevo. Avdić, sa desne strane, ubacuje loptu po zemlji, ali Hadžić je bio neprecizan tako da je lopta otišla tik pored lijeve stative. U 23. minuti bilježimo prvu priliku za goste. Damir Hadžić je pogriješio, a mladi i neiskusni fudbaleri Leotara ne koriste ovu priliku, tako da je lopta ponovo u nogama igrača u bordo dresovima.

U 30. minuti nova prilika za Sarajevo. Dosuđen je slobodnan udarac sa oko 30. metara, ali Arben Avdija šutira pored gola. Dvije minute kasnije, Alen Avdić, nakon centaršuta Muharemovića, iz okreta šutira pored lijeve stative. U 33. minuti Imširević je fauliran na sredini terena, nakon jednog grubog starta igrača Leotara, ipak na svu sreću nije bilo većih posljedica.

U 34. minuti Sarajevo je povelo. Emir Obuća je probio po desnoj strani i ubacio, a na drugoj stativi se našao Alen Avdić koji požrtvovano postiže prvi pogodak na utakmici. U 41. minuti sigurno najljepša akcija na utakmici, koja nažalost nije donijela veću prenost. Avdija je predriblao dvojicu igrača, zatim odigrao dupli pas sa Obućom, a lopta na kraju dolazi do Pelaka koji vanjskim dijelom stopala šutira zamalo pored gola.

Nakon toga, igralo se na sredini terena, a jedinu priliku bilježimo u zadnoj minuti prvog poluvremena, kada je iz slobodog udarca Arben Avdija šutirao malo iznad prečke.

Husref Musemić nije mijenjao na poluvremenu. Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti nakon kornera, ali je Alaim dobro intervenisao. Prije toga, zbog prigovora žuti karton je dobio Emir Obuća.

U 54. minuti Avdija i Muharemović kombinuju, a nakon Arbenovog centaršuta, Pelak neometan sa pet metara šutira veoma slabo, pravo u ruke mladog golmana Leotara. U 60. minuti, nakon greške igrača Leotara, Avdić uzima loptu i sa peterca u padu šutira pravo u golmana. Dvije minute kasnije, Pelak dodaje loptu Emiru Obući koji izlazi sam na golmana Leotara, ali šutira tačno u njega, te ostaje 1:0.

U 65. minuti Emir Obuća, nakon velike gužve u šesnaestercu Leotara, atraktivno škaricama pogađa prečku. Samo minutu poslije, Muharemović opet centrira, a Pelak s glave “ skida” loptu Avdiću. 72. minuta nam donosi novu priliku od strane Avdića, ali golman opet odlično brani, kao i Obući nekoliko trenutaka kasnije.

U 75. minuti izlazi Hadžić, a u igru ulazi Maksumić, koji samo minutu kasnije sa 20. metara šutira tik iznad prečke. U 77. minuti Mačkić fenomenalno prolazi po lijevoj strani, nanizavši nekoliko igrača za sobom, zatim dodaje Pelaku, koji pogađa vanjski dio lijeve stative. Dvije minute kasnije, Obuća je fauliran na ivici šesnaesterca. Slobodni udarac izvodi Repuh, pogađa živi zid, Pelak natrčava na odbijenu loptu i volejom šutira, a golman brani ali mu lopta ispada iz ruku, a Obuća postiže gol, ali sudija ga poništava zbog ranijeg ofsajda. U 82. minuti u igru ulazi Hasančić umjesto Obuće. Nekoliko minuta kasnije, Hasančić šutira, ali golman brani.

Do 90. minute nije se dešavali ništa važno, ali tada Hasančić sjajno upošljava Avdića koji postiže svoj drugi gol i postavlja konačan rezultat. Nakon gola u igru umjesto Avdića, ušao je Samir Šarić.

----------------------------------------------------------------------------------

Ovdje ćete moći pratiti live prijenos ove utakmice. Kako saznajemo, ni na jednom radiju neće biti prijenosa. Samo na FKSinfo.com!

- ZABRANJENO PREUZIMANJE PRENOSA, BEZ NAZNAKE IZVORA, TJ. WWW.FKSINFO.COM

15:30
- Utakmica je počela. Za tim Sarajeva igraju: Alaim, Imširević, Trivunović, Mačkić, Muharemović, Repuh, Avdija, Pelak, Hadžić, Obuća, Avdić

Na klupi su: Karić, Šarić, Maksumić, Alić, Adi Kapetanović, Hasančić i Janjoš.

15:40
Sarajevo je krenulo ofanzivno od prve minute. Leotar je na stadion Asim Ferhatović-Hase izveo podmlađeni sastav. Igrači u bordo dresovima su imali par ubačaja sa strane u šesnaesterac Leotara, ali mladi golman nije imao problema.

15:45
U 10. minuti nakon ubačaja igrača Leotara, lopta preskače Imširevića i dolazi do drugog igrača Leotara koji se nalazi sam pred Alaimom. Trivunović ga rukama s leđa ruši i dobiva CRVENI karton... Dosuđen je slobodni udarac za goste na oko 16 metara, ali igrači Leotara ne koriste šansu. Iako sa igračem manje, Sarajevo i dalje napada. Muharemović je u 13. minuti uputio centaršut, a Pelak glavom sa 7 metara promašuje.

15:55
Prilika za Sarajevo u 16. minuti: Avdić je sa desne strane kroz sredinu poslao loptu na suprotnu stativu, ali Hadžić šalje loptu malo pored stative. Ovo je dosad najbolja šansa za Sarajevo. Leotar je uzvratio kada je mladi napadač Leotara sa 10. metara poslao loptu pored stative. I dalje Sarajevo ima inicijativu, ali bez puno prilika!

16:00
U 23. minuti još jedna prilika za Leotar. Hadžić je izgubio loptu kod korner zastavice i igrač Leotara je poslao po podu uz liniju. Na svu sreću, lopta je prošla sve igrače, domaćeg i gostujećeg tima, te završila u autu na drugoj strani. Nakon toga, u 27. minuti Pelak je iz slobodnog udarca, sa oko 30 metara, šutao malo pored gola. Sarajevo i dalje pokušava sa ubačajima, ali odbrana Leotara zasad obavlja svoj dio posla dobro.

16:05
I dok se čuje navijanje danas malobrojnih navijača Sarajeva, igra se prenijela na sredinu terena. Sarajevo bez velikih šansi. U 28. minuti je igrač Leotara nakon grubog starta s leđa nad Avdijom dobio žuti karton. U 32. minuti Sarajevo još jednom pokušava sa strane. Ovoga puta ubacio je Muharemović, a Avdić je pokušao šutem iz okreta...nažalost pored stative.

16:10
GOOOOOOL!!! GOOOOOOL!!! GOOOOOOL!!!
34. minuta: Sarajevo vodi 1:0. Obuća je sa desne strane ušao u šesnaesterac i ubacio na drugu stranu, a Avdić je uklizao i skrenuo loptu u mrežu!!!

16:15
45. minuta je u toku. U 41. minuti Avdija je započeo akciju. Odigrao je dupli pas sa Obučom na vrhu šesnaesterca, dodao loptu Pelaku koji je vanjskim uputio šut pored lijeve stative, a Avdić opet uklizuje. Ovaj put, lopta prolazi malo pored lijeve stative mladog golmana Leotara. Sarajevo poslije postignutog gola nastavilo sa napadima...približava se kraj prvog poluvremena.

16:18
Avdija je u 45. toj minuti šutao iz slobodnog sa oko 25-26 metara. Ciljao je rašlje, a lopta je prošla tik iznad prečke. Sudija nije pokazao da će biti nadoknade.

16:20
- KRAJ PRVOG POLUVREMENA !!! Sarajevo - Leotar 1:0

16:40
Počinje drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavu Sarajeva.

16:45
Već u prvoj minuti drugog poluvremena Leotar je izveo prvi korner na utakmici. Igrač Leotara je ostao sam I dobro šutao glavom, ali pravo u Alaima. Nakon toga u 47. minuti Obuća zbog prigovora sudiji dobija žuti karton. Minutu poslije toga, Sarajevo je imalo korner. Pelak nabacuje, a igrač Leotara izbija u korner s druge strane. Korner izvodi Avdija, dodaje Muharemoviću, on mu vraća, a Avdija ubacuje u šesnaesterac. Pelak je ostao sam i sa 4. metra doslovno dodaje loptu golmanu Leotara. Još jedna dobra šansa propuštena.

16:55
U 59. minuti Avdić je na petercu uzeo loptu od jednog igrača Leotara, ali slabo šutao ravno u golmana. Nakon toga, Pelak je odlično prošao po desnoj strani, uposlio Obuću, koji je sam izašao pred golmana i pogodio ga u glavu. Lopta je pored gola. U 65. minuti Mačkić je sjajno prošao po lijevoj strani gdje je igrač Leotara nad njim napravio prekršaj. Izveo je Pelak, nastala je gužva pred golom. Lopta se dva puta odbila u zrak, a onda je Obuća atraktivno makazicama pogodio prečku. Tada je igrač Leotara loptom pogodio Pelaka i ona je otišla u gol-aut. Još jednu priliku je imao Muharemović kada je prošao odlično po desnoj strani i ubacio, ali niko od napadača Sarajeva se nije dobro snašao.

17:00
67. minuta: Muharemović je ubacio s desne strane. Avdić je pokušao glavom u padu, ali Pelak mu “ skida” loptu s glave i šalje je preko gola. U 70. minuti Avdić se nalazi u gužvi i puca sa 10 metara, a mladi golman Leotara fantastično brani. Pelak je u 73. minuti ubacio sa desne strane, Obuća je primio loptu, dugo oklijevao, i na kraju mu je igrač Leotara uspio izblokirati šut. Sarajevo još uvijek drži inicijativu, i stalno napada na gol Leotara.

17:10
U 75. minuti se desila prva izmjena u timu Sarajeva. Umjesto Hadžića u igru je ušao Maksumić. U 77. minuti Mačkić je probio fenomenalno po lijevoj strani, odigrao povratnu za Pelaka koji sa 10 metara pogađa vanjsku stativu.

79. minuta: faul za Sarajevo dosuđen na 16 metara. Puca Repuh i pogađa živi zid, a Pelak na odbijenu loptu voleom šutira, ali golman gostiju brani, a Obuća dolazi do lopte i posprema je u mrežu, ali sudija je poništio gol jer su još za vrijeme izvođenja slobodnog Avdić i Obuča bili u ofsajdu. U 82. minuti još jedna izmjena: Obuću je zamijenio Hasančić.

17:15
Hasančić šuta sa 10 metara, ali golman Leotara opet dobro brani. Poslije toga, Avdić pada u šesnaestercu, ali sudija ne svira penal. Još jedna šansa Maksumića. Šutirao je sa oko 20 metara i lopta je prošla blizu stative.

17:17
Strijelac je opet Avdić na odlično dodavanje Hasančića (90 minuta).

17:20
Sudija je produžio samo 2 minute. Poslije gola Sarajevo nije imalo više šansi. Bordo momci su, iako sa igračem manje, potpuno savladali danas slabu ekipu Leotara. Sarajevo je čitavu utakmicu imalo inicijativu, i dosta izglednih šansi. Po izboru FKSinfo Tima igrač utakmice je Alen Avdić koji je danas postigao 2 gola, uz sjajnu bobu i trku.