IZVJEŠTAJSarajevo 2 - 0 Jedinstvo

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Dino B.

24 09 2005

"Pročitajte detaljan izvještaj utakmice 7. kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Jedinstva. Golove za novu pobjedu bordo tima postigli su Pelak i H..."

sudija.jpgSUDIJAAdnan Alispahić(Zenica)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA1000

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEMarinko Mačkić

sastav.jpgSASTAVIFK Sarajevo: Alaim, Muharemović, Zukić, Hadžić, Mačkić, Repuh, Džakmić, Avdija, Pelak, Avdić i Hasančić. Klupa: Karić, Spahić, Nedić, Maksumić, Adi Kapetanović, Šarić.

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 - Albin Pelak (18') 2:0 - Admir Hasančić (41')kartoni.jpgKARTONI Muhamed Džakmić - žuti karton.

----------------------------

U okviru 7. kola Premijer lige BiH Sarajevo je savladalo ekipu bihaćkog Jedinstva, te tako nastavilo sa odličnim rezultatima. Nakon sedam kola, naš tim ne zna za poraz, uz sjajan omjer od pet pobjeda i dva neriješena rezultat.

Susret na, stadionu Asim Ferhatović - Hase, posmatralo je oko 1.000 ljudi, a razlog za tako malu posjetu je vjerovatno jako loše vrijeme, koje nekoliko dana se ne mijenja. Ipak gledaoci nisu mogli uživati u dobrom fudbalu, jer je bordo sastav rutinski pobjedio u ovoj utakmici. Naši momci su odigrali koliko je trebalo, dok s druge strane igrači u bijelim dresovima nisu pokazali pretjeranu želju za nekim boljim rezultatom, a zato i ne čudi njihovo predzadnje mjesto na tabeli. Najbolju partiju danas su pružili Avdija, Pelak, Hasančić i Mačkić, dok ostali nisu pokazali ništa vrijedno spomena.

Sarajevo je u odnosu na utakmicu protiv Leotara u Kupu BiH počelo bez Trivunovića, koji je pauzirao ovo kolo zbog crvenog kartona, a njegovo mjesto je zauzeo, pomalo čudno - Damir Hadžić. U timu nije bilo Imširevića, a u prvi sastav se vratio Muhamed Džakmić.

Već na samom početku Sarajevo je napalo, a u 1. minuti nakon centaršuta Senada Repuha, Admir Hasančić je glavom šutirao, ali je lopta otišla pored gola. U 3. minuti Džakmić je probao udarcem sa 25. metara, ali je lopta odbivši se od jednog gosrujućeg igrača, završila u korneru. U 12. minuti Mačkić je pokazao da se radi o sjajnom igraču i pojačanju. Predriblao je nekoliko igrača Bišćana, ali je nakon njegovog šuta lopta završila u korneru. Pelak je ubacio, a Zukić se ne snalazi najbolje u gostujućem petercu. Dvije minute kasnije, Albin Pelak je probao udarcem sa 16. metara, ali nije pogodio okvir gola.

U 18. minuti Sarajevo je povelo! Muharemović je centrirao, Hasančić se pripremio da loptu šutira glavom, ali je prije njega jedan igrač Jedinstva loptu dirao rukom, a sudija Alispahić je pokazao na penal. Kapiten bordo tima, Albin Pelak, je loptu postavio na bijelu tačku i snažnim udarcem pogodio za vodstvo.

U 21. minuti opet je ubacio Muharemović, ali je Hasančić loptu prebacio preko gola Bišćana. Da su se igrači odlučili šutati iz velike daljine prvi je pokazao Senad Repuh u 22. minuti, kada je sa oko 35. metara šutirao pored desne stative. Tri minute kasnije, kontra napad počeo je od Pelaka, koji dodaje Avdiji, a ovaj kombinuje sa Muharemovićem koji centrirao, a Hasančićev šut glavom završava u korneru, jer je prije toga golman Jedinstva skrenuo loptu. U 32. minuti sa 16. metara Hasančić snažno udara loptu, golman Jedinstva brani, ali na odbijenu loptu natrčava Avdić. Ipak, odbrambeni igrači Jedinstva uspijevaju blokirati njegov udarac i lopta završava u korneru. U 36. minuti Albin Pelak sjajno ubacuje loptu u šesnaesterac, ali niko od napadača u bordo dresovima nije skočio. Ipak golman gostiju griješi, a lopta dolazi do Avdije koji je pokušao uposliti Hasančića, ali na kraju lopta je bila u nogama igrača Jedinstva.

U 41. minuti drugi gol za Sarajevo. Arben Avdija je sjajnom loptom pronašao Hasančića, koji u trku odlično prima loptu i topovski pogađa mrežu Jedinstva za novo slavlje.

Minutu prije kraja na sceni je bio Marinko Mačkić. Oteo je loptu na sredini terena i sam fenomenalnim prodorom, pretrčavši pola terena među igračima Jedinstva, ušao u šesanaesterac i šutirao, ali je lopta za malo otišla preko gola. Nakon toga žuti karton, zbog prigovora, dobio je Džakmić, a to je bilo sve u prvom poluvremenu.

U timu Sarajeva nakon odmora nije bilo izmjena, a na samom početku svoj udarac probao je Avdija sa 35. metara kada je lopta otišla preko gola. Isti igrač tri minute kasnije pokušao je atraktivno lobom da savlada golmana Mujkića, ali je ovaj drugi velikim naporom uspio izbaciti loptu u korner. Nakon toga nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 60. minute kada je Džakmić u padu šutirao loptu, ali je ona završila u korneru. Pelak je izveo loptu iz ugla, Zukić je spušta Avdiji koji sa 20. metara silovito šutira, ali golman Mujkić je bio siguran. U 65. minuti Alen Avdić se pridružuje svojim kolegama u dalekometnim šutevima, pa je i on tako neprecizno šutirao sa 25. metara visoko iznad gola.

Koliko su igrači Jedinstva bili nemotivirani i ne dorastao protivnik bordo timu, pokazuje podatak da su svoj prvi i jedini udarac, ako se uošte može nazvati udarcem, prema golu Alaima uputili tek u 66. minuti utakmice sa nekih 30. metara. U 69. minuti iz igre je izašao Admir Hasančić, a na teren ulazi mladi Samir Šarić. U tim trenucima Džakmić je sa 16. metara jako, ali neprecizno šutirao prema golu Jedinstva. U 71. minuti Repuh je pokušao dalekometnim udarcem matirati golmana gostiju, ali mu to nije pošlo za rukom. 75. minuta donosi drugu izmjenu u timu. Iz igre je izašao Damir Hadžić, a nakon duge pauze na terenu se našao u bordo dresu Dalibor Nedić, koji je dočekan velikim aplauzom.

U 79. minuti Pelak je probao sa 20. metara, ali je i ova lopta završila pored Mujkićevog gola. Minutu poslije u igru umjesto Repuha ulazi Adi Kapetanović. U 84. i 86. minuti bilježimo dva šuta Albina Pelaka, koja su i ovaj put bila neuspješna. Seriju bezuspješnih i dalekometnih šuteva zaključio je Avdija, probavši sa 25. metara.

Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Sarajeva, kojom se naš tim učvrstio u vrhu tabele. Slijedeći protivnik je Orašje u 8. kolu Premijer lige BiH.