IZVJEŠTAJSarajevo 1 - 0 Zrinjski

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Dino B.

11 09 2005

"U 5. kolu Premijer lige BiH, na stadionu Asim Ferhatović - Hase, Sarajevo je pobijedilo ekipu Zrinjskog rezultatom 1:0, a jedini strijelac na meču bio..."

sudija.jpgSUDIJALazo Aleksić (Brčko)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA9000

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICESenad Repuh

sastav.jpgSASTAVIFK Sarajevo: Alaim, Muharemović, Trivunović (Imširević od 28'), Zukić, Mačkić, Pelak, Repuh, Džakmić, Avdija, Hadžić (Maksumić od 67') i Obuća (Hasančić od 90'). Klupa: Karić, Alić, Janjoš, Imširević, Maksumić, Hasančić, Spahić.

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 - Damir Hadžić (36')kartoni.jpgKARTONI FK Sarajevo: Repuh, Pelak, Zukić.
Sarajevo je nastavilo niz od pet utakmica bez poraza ove sezone. Ovo kolo pao je aktuelni šampion, ekipa Zrinjskog. Damir Hadžić, jedini strijelac na ovom meču, pogodio je u 36. minuti susreta za veliko slavlje navijača Sarajeva. Nakon dugo vremena, reflektori su bili upaljeni na jednoj prvenstvenoj utakmici Sarajeva, a na Olipmijskom stadionu se okupilo nešto više od 9.000 gledalaca. Sredinom prvog poluvremena na južnu tribinu su ušli i simpatizeri Zrinjskog, njih oko 30. Ipak gromoglasno navijanje Hordi Zla, cijelim tokom meča primoralo je “ Ultrase” da veći dio meča presjede i samo gledaju utakmicu.

Da se vratimo samoj utakmici...

Prije početka utakmice, Horde Zla na sjevernoj tribini su pripremile lijepu koreografiju, sa bijelim i crvenim zastavama, upalivši nekoliko baklji. Prije prvog zvižduka sudije Laze Aleksića, minutom šutnje i učenjem Fatihe odana je počast preminulom navijaču FK Željezničar, Aneru Kasapoviću.

Husref Musemić se odlučio utakmicu početi sa jednim špicem, Emirom Obućom, a razlog za to su povrede Šarića i Hasančića, te žuti kartoni Avdića.

Prvu priliku na utakmicu imali su gosti u 5. minuti, ali je lopta otišla pored Alaimovog gola. Nakon toga igralo se na sredini terena, sve do 10. minute kada je za bordo tim dosuđen slobodan udarac sa desne strane. Albin Pelak je ubacio, ali se igrači u bordo dresovima nisu najbolje snašli pred golom Romea Mitrovića. U 15. minuti, zbog prigovora žuti karton dobiva Senad Repuh. Inače, glavni sudija meča većim dijelom susreta puštao je veoma grubu igru igrača Zrinjskog, dok je bezazlene startove naših igrača rado okarakterisao oštrim startovima. U 18. minuti, brza akcija igrača Sarajeva. Pelak je dodao do Obuće, koji sjajno prolazi po desnoj strani i ubacuje za Pelaka, ali se ovaj ne snalazi najbolje i lopta završava pored lijeve stative gostujućeg gola. Dvije minute kasnije najbolja prilika za Sarajevo. U centru pažnje su isti igrači, Pelak sa polovine terena šalje dugu i tačnu loptu za usamljenog Obuću, ali ovaj drugi vrlo loše prima loptu i ona završava u rukama Mitrovića. Minutu kasnije, jedan igrač mostaraca divljački s leđa nasrće na Obuću, ali ni ovaj put glavni sudija se nije odlučio javno opomenuti igrača Zrinjskog.

Nakon toga nastavlja se igra na polovici Zrinjskog, a Repuh je imao dobru šansu, kada je iz slobodnog udarca sa 20. metara šutirao po zemlji, pored okvira gola. U 26. minuti bilježimo najljepšu akciju na utakmici. Ponovo je kapiten Sarajeva, Albin Pelak, dugom loptom sjajno uposlio Obuću, koji sjajnim driblingom i dodavanjem petom upošljava Muharemovića, a mladi igrač Sarajeva bio je strašno sebičan, šutiravši preko gola, dok je na petercu sam stajao Hadžić.

U istoj minuti, samo nekoliko sekundi kasnije, odbrambeni igrač Zrinjskog griješi, a to prati Repuh koji je izašao sam pred golmana Mitrovića, ali je pogodio prečku. Nekoliko minuta kasnije, Pelak dobiva žuti, nakon što je nedozvoljeno prekinuo jedan od napad Zrinjskog. Vule Trivunović je u 28. minuti morao napustiti susret, zbog povrede, a na njegovo mjesto ulazi Imširević. Arben Avdija pokazao je da se radi o sjajnom tehničaru, ali je u 32. minuti pretjerao. U istom napadu, Pelak izvodi korner, Mitrović griješi, a Zukić se ne snalazi najbolje i to je ponovo lopta za “ plemiće” .

Senad Repuh je u 35. minuti centriravši sa desne strane, zamalo pogodio gol Zrinjskog, ali je golman Zrinjskog teškom mukom loptu izbacio u korner. U 37. minuti Sarajevo je povelo iz kontra napada. Obuća je sjajno prošao po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac. Pelak je promašio loptu na prvoj stativi, ali je na drugoj bio Damir Hadžić, koji pogađa za veliko slavlje... Na tribinama se pali nekoliko baklji, a na sjeveru je upriličen i mali vatromet.

Zadnje što smo zabilježili u prvom poluvremenu bila je prilika Pelaka, kada je sa 30. metara šutirao pored gola. Na odmor se otišlo minimalnim rezultatom, a igrači su sa terena ispraćeni velikim aplauzom.

Drugo poluvrijeme počinje bakljadom na sjeveru, uz parolu “ Ova sezona je bordo” . Što se tiće igre, dosta slabije nego u prvom poluvremenu. Kao i u prvom dijelu, prvu priliku imali su gostujući igrači, ali se u 55. minuti Muhamed Alaim istakao sjajnom paradom izbacivši loptu u korner. Također dvije minute kasnije, opet je na sceni bio Alaim, kada je maestralno odbranio udarac Muline. U 67. minuti iz igre izlazi Damir Hadžić, a u igru ulazi Ajdin Maksumić. Najbolja prilika za Sarajevo u drugom poluvremenu desila se u 76. minuti, kada je Avdija sam izašao na golmana Mitrovića, ali je šutirao pravo u njega, te je ostalo 1:0.

Do 89. minute nije se dešavalo ništa vrijedno pažnje, a u tim minutama bilježimo pokušaj Repuha za Sarajevo i Smajića za Zrinjski. Do samog kraja, Zrinjski je napadao i stvarao sve veći pritisak pred našim šesnaestercem, čak je i golman “ plemića” krenuo u napad, ali su mreže mirovale. Odlična igra svih igrača, koji zaslužuju sve čestitke na borbenosti i prikazanoj igri!

Na kraju, potpuno zaslužena pobjeda Sarajeva, s kojom se naš tim vratio u sami vrh tabele. U slijedećem kolu bordo tim gostuje u Trebinju, protiv slabe ekipe Leotara.

U Galeriji možete pogledati 35 slika sa utakmice, a veoma brzo i video izvještaje sa derbi meča petog kola.
Ovim putem se izvinjavamo posjetiocima, koji su ostali uskraćeni za live prenos!