IZVJEŠTAJNK Žepče 2 - 3 FK Sarajevo

Premijer Liga 2006-2007

Piše: Adis Avdić

19 08 2006

"Pročitajte LIVE prijenos i izvještaj 3. kola Premijer lige u kojem je Sarajevo gostovalo Žepču. U Žepče je stiglo oko 300 vatrenih navijača Sarajeva!"

sudija.jpgSUDIJAPanić Novo (Doboj)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA1000

STADIONŽepčeigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICE

sastav.jpgSASTAVIAlaim, Zukić, Trivunović, Muharemović, Mačkić, Maksumić, Ihtijarević, Bučan, Hadžic, Duro i Obuća

strijelci.jpgSTRIJELCI0:1 - Maksumić (15') 0:2 - Mačkić (25') 0:3 - Duro (53') 1:3 - Džidić (60') 2:3 - Džidić (78')kartoni.jpgKARTONI žuti - Muharemović, Bučan, Mačkić
Sarajevo je u 3. kolu Premijer lige u gostima savladalo Žepče i zabilježilo treću uzastopnu pobjedu. Žepče je palo već u prvom poluvremenu koje je Sarajevo završilo u svoju korist rezultatom 2:0. Treći gol je pao na početku drugog poluvremena i nisu preostale velike šanse Žepču da se vrati u utakmicu. Ipak, Žepčaci su preko Džidića postogli dva pogodka i smanjili rezultat. Sarajevo je očuvalo taj rezultat do kraja i kući se vratilo sa nova tri boda, a navijači (koji su došli u velikom broju) su mogli biti zadovoljni.

Prvo poluvrijeme je bilo u znaku bordo tima. Na stadionu se skupilo oko 300 Hordi Zla koji su od samog ulaska na stadion gromoglasno navijali za svoje ljubimce. Prve minute utakmice je obilježilo standardno odmjeravanje snaga. Igrači Sarajeva su na početku uočili nedostatke odbrane domaćih pa su to vrlo brzo i iskoristili. Tačnije, u 15. minuti odbrambeni igrač Žepča gubi loptu na korner liniji i ona dolazi do Maksumića koji ima vremena da dobro nacilja i pospremi loptu iza leđa golmana Žepča. Maksumić je kao i u prošle dvije utakmice donio vodstvo Sarajevu i zabilježio četvrti gol u bordo dresu ove sezone. Sarajevo nastavlja sa inicijativom i taktika se opet isplatila. Nakon 10 minuta još jedna greška igrača Žepča i najbolje se snalazi Mačkić koji zakucava loptu u mrežu. U 31. minuti prva izmjena u timu Sarajeva. Izlazi Ihtijarević koji je zaradio manju ozlijedu, a u igru ulazi Džakmić. Tada igra opada i na igračima je vidan umor od prevelike vrućine. Nakon toga, sudija Panić odlučuje da zatraži sudijski time-out da bi se svi osvježili. Zbog ovog prekida Panić produžuje prvo poluvrijeme za 3 minute, a u posljednjoj je Sarajevo imalo odličnu priliku. Nakon izrađene akcije i ubačaja Mačkića sa lijeve strane,
Muharemović šutira iz poluvoleja a golman krajnjim naporom spašava mrežu domaćih. Tako je završilo prvo poluvrijeme i igrači su otišli na zasluženi odmor.

Zbog zadržavanja igrača Sarajeva u svlačionici zakasnio je početak drugog poluvremena. Žepčaci na poluvremenu vrše dvije izmjene, a Sarajevo nastavlja sa napadačkim stilom. Odmah na početku dvije odlične prilike za bordo tim. Prvu je imao Duro kada je šutirao sa 16 metara. Na kraju je lopta završila u korneru. Drugu priliku ima Trivunović koji šutira glavom, a golman Žepča brani. Inicijativa je opet urodila plodom. Duro i Obuća odigravaju dupli pas i Duro zakucava loptu u nebranjeni dio gola Žepča. To je bio hladan tuš za sve navijače domaćih koji su nakon trećeg gola prestali navijati. Ipak, 7 minuta nakon gola Sarajeva, Žepče uzvraća preko Džidića. Pogriješio je Hadžić, a to koristi pomenuti igrač domaćih i postiže pogodak. Nakon toga igru napušta Obuća, a ulazi oporavljeni Repuh. U 66. minuti dobra prilika za Sarajevo. Bučan odlično prolazi po desnoj strani u šesnaesterac i ulazi u mrtvi ugao. U sredini ima slobodna dva igrača, ali odlučuje se za šut i golman brani. Mačkić dobija žuti karton zbog zadržavanja lopte i koškanja sa protivnikom. U 70. minuti i treća izmjena u timu Sarajeva. Umjesto Hadžića u igru ulazi Hasančić. U 78. minuti Žepče postiže još jedan pogodak. Strijelac je opet Džidić. Desio se jedan kratki prekid nakon što je jedan od navijača Sarajeva uletio na teren. Policija ga je izvela sa terena i utakmica je nastavljena. Do kraja je bilo još prilika, ali je rezultat ostao 2:3. Maksumić je zaradio žuti karton. Sudija Novo Panić je označio kraj utakmice i slavlje igrača i navijača Sarajeva je počelo.

Bordo tim je zasluženo osvojio nova tri boda i sada sa maksimalnim učinkom ubjedljivo zauzima prvu poziciju. Sljedeći ispit je tuzlanska Sloboda na stadionu Asim Ferhatović - Hase.

-----------------------------------------------------------------

<17:00>
Utakmica samo što nije počela. Na gradski stadion u Žepču je doputovalo oko 300 vatrenih navijača Sarajeva - Hordi Zla. Husref Musemić je izveo sljedeći sastav: Alaim, Zukić, Trivunović, Muharemović, Mačkić, Maksumić, Ihtijarević, Bučan, Hadžic, Duro i Obuća.

<17:10>
10 minuta utakmice je prošlo. Igra se na sredini terena, a na stadionu dominira glasno navijanje navijača iz Sarajeva.

<17:15>
GOOOOOOOOOOL! GOOOOOOOOOOL! GOOOOOOOOL!
Strijelac je Ajdin Maksumić kojem je ovo četvrti gol u Premijer ligi. Nakon greške igrača Žepča koji je izgubio loptu na korner liniji, lopta je došla do Maksumića koji je mirno pospremio u mrežu!

<17:25>
Već je 0:2. Strijelac je ovaj put Mačkić, opet nakon jedne greške odbrane Žepča.

<17:31>
Umjesto Ihtijarevića, koji je izgleda zaradio manju ozlijedu, u igri je Džakmić.

<17:40>
Trenutno traje sudijski time-out što i pokazuje pod kakvim se vremenskim uvjetima igra ova utakmica. U Žepču je jako visoka temperatura i sada je sudija dopustio igračima da priđu klupama i osvježe se. Nakon drugog gola, igra je opala, slabije se ulazi u duele čemu je naravno doprinijelo i sparno vrijeme.

<17:50>
U toku posljednja minuta nastavka. Sudija Novo Panić je produžio tri minute. Sarajevo je imalo dobru priliku. Nakon izrađene akcije i ubačaja sa lijeve strane Mačkića, Muharemović je šutirao iz poluvoleja, a golman Žepča je krajnjim naporom uspio odbraniti.

<17:52>
Kraj prvog poluvremena. Igrači su otišli na zasluženi odmor, a na stadionu još uvijek vlada velika vrućina. Treba napomenuti da je na tribinama stadiona u Žepču oko 350 navijača Sarajeva.

<18:10>
Počelo je drugo poluvrijeme. Naši igrači su se duže zadržali u svlačionici i to je bio razlog manjeg kasnjenja početka drugog poluvremena. Nije bilo promjena rezultata, a ekipa Žepča je izvršila dvije izmjene. Sarajevo je krenulo napadački. Sada prilika za Duru koji šutira sa oko 16 metara i završava u korneru. Također pokušava i Trivunović glavom sa nekoliko metara ali golman brani. Sarajevo drži sve konce igre u svojim rukama.

<18:12>
Duro dodaje loptu Obući, Obuća odigrana povratnu, a Duro nebranjeno sa pet metara posprema loptu u mrežu za 3:0!

<18:18>
Žepče je smanjilo rezultat na 1:3. Nakon greške Damira Hadžića, Džidić postiže gol za domaću ekipu. Pad u igri naših momaka je evidentan.

Obuća izašao, u igru ušao Repuh.

<18:24>
Bučan ušao sa desne strane i našao se u mrtvom uglu. U sredini je imao dva slobodna igrača, ali je bio sebičan i šutirao je u golmana koji je odbranio. Sarajevo i dalje napada i lopta stalno ulazi u šesnaesterac domaćih. Domaći navijači su prestali navijati, dok se ori pjesma Hordi Zla. U ovim trenutcima Mačkić dobija žuti karton nakon zadržavanja lopte i koškanja sa jednim igračem Žepča.

Ostali rezultati:
Željezničar - Velež 1:1
Orašje - Slavija 2:0

<18:25>
Husref Musemić je izvršio i treću izmjenu. Umjesto Damira Hadžića u igru je ušao Admir Hasančić.

<18:35>
Nema promjene rezultata. Igrači Sarajeva kontrolišu igru i pokušavaju što više zadržati loptu u svom posjedu. Ostalo je još 15-tak minuta igre.

<18:38>
Nakon jednog kornera igrač domaćih Džidić bio je najviši u skoku i po drugi put matirao Alaima, tako je Žepče smanjilo rezultat na 2:3.

<18:55>
Na utakmici je trenutno kratki prekid nakon što je jedan od navijača Sarajeva uletio na teren. Trenutno trči po terenu dok policija svim snagama nastoji da ga uhvati i skloni sa terena da bi se utakmica na miru završila.

<18:58>
Navijač je izveden sa terena. Maksumić je dobio žuti karton, a sudija Novo Panić je označio kraj utakmice. Sarajevo je potpuno zasluženo ostvarilo novu pobjedu i zadržalo čvrstu prvu poziciju na tabeli Premijer lige. Igrači su otišli da proslave pobjedu sa navijačima, a onda se vraćaju u Sarajevo.