IZVJEŠTAJNK Žepče 1 - 3 FK Sarajevo

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Dino B.

12 03 2006

"Pročitajte live prijenos i detaljan izvještaj utakmice 18. kola u kojoj je Sarajevo slavilo u gostima protiv Žepča rezultatom 3:1, golovima Obuće, Muh..."

sudija.jpgSUDIJARadoslav Vukasović (Trebinje)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA600

STADIONGradski stadion u Žepčuigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEMatija Matko

sastav.jpgSASTAVIFK Sarajevo: Alaim, Muharemović, Hadžić, Zukić, Trivunović, Maksumić, Duro, Avdija, Repuh, Matko i Obuća.

strijelci.jpgSTRIJELCI0:1 - Emir Obuća (35') 1:1 - Blagojević (66') 1:2 - Veldin Muharemović (75') 1:3 - Matija Matko (85')kartoni.jpgKARTONI Arben Avdija - žuti karton. Damir Hadžić - žuti karton. Senad Repuh - žuti karton. Muhamed Alaim - žuti karton. Veldin Muharemović - žuti karton. Ajdin Maksumić - žuti karton.
Danas su pred oko 600 skupljenih navijača na Gradskom stadionu u Žepču istrčali igrači Žepča i Sarajeva. Utakmica je počela u 14:00 sati, a snijeg je padao tokom čitave utakmice i otežavao uslove za igru. U Žepče je došlo i 200 bordo navijača, koji su čitavu utakmicu vjerno bodrili svoje ljubimce. Na terenu, igra je bila oštra, sa puno žutih kartona na obje strane. Iako je Žepče imalo nekoliko izglednih prilika, na kraju je Sarajevo uspješno završilo utakmicu rezultatom 1:3.

Već u prvim minutama, Žepče kreće agresivno i stvara prvu priliku, ali igrač domaćih promašuje gol Alaima. Nedugo poslije, Avdija postaje prvi igrač sa žutim kartonom na utakmici. Igra se uglavnom odvija na sredini terena, sa blagom terenskom inicijativom Žepča, dok Sarajevo pokušava nešto napraviti iz kontra-napada. U 20. minuti su već tri igrača Sarajeva zabilježena kod sudije. Ovaj put su žute kartone dobili Hadžić i Repuh. U 23. minuti 100%-tna prilika za Žepče. Sudija nije dosudio faul nad Alaimom, a igrač gostiju Patrik Doći pogađa prečku. Pored toga, odbrana Sarajeva izgleda odlično na čelu sa Zukićem i Trivunovićem. Oko 30. minute Sarajevo se polako oslobađa pritiska Žepčaka i prenosi loptu na sredinu terena. Sudija je olako pokazivao žute kartone, pa su požutili i Muharemović i Maksumić. 35. minuta - prva ozbiljnija prilika za Sarajevo i gol. Hadžić je odlično prošao po lijevoj strani i centrirao, Matko šutirao glavom, golman brani i odbija loptu na koju nalijeće Obuća i posprema je u mrežu domaćih. Zbog koškanja na terenu Radoslav Vukasović je odlučio produžiti meč 6 minuta. Ipak, Sarajevo je uspješno privelo prvo poluvrijeme kraju i na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom.

Na pauzi, teren je malo očišćen i olakšani su uslovi za igru. Domaći su opet krenuli ofanzivno i u prvim minutama igrač Žepča Imamović dobro šuta, ali Alaim je na pravom mjestu. Sarajevo se sada ranije oslobađa početnog pritiska Žepča i prenose loptu na polovinu domaćih. Bilježimo i ubačaj Dure iz slobodnog udarca, ali Matko ne stiže do lopte i odbrana Žepča izbija što dalje od svoga gola. U 65. minuti, igrač Žepča ubacuje loptu, a Alaim hvata u zraku, ali u padu prokliže i izlazi iz šesnaesterca. Sudija pokazuje igračima Žepča da izvedu indirekt, a Alaim dobija žuti karton, što je ukupno šesti u utakmici za igrače Sarajeva. Indirekt izvodi Blagojević i posprema loptu u same rašlje. Stvara se velika gužva oko sudije. U teren je uletila i kompletna klupa Sarajeva. Nakon 2-3 minute situacija se polako smiruje. Žepče sada baca sve karte u napad, i nedugo zatim igrač Žepča pogađa okvir gola po drugi put na utakmici, ali ovaj put iz ofsajd pozicije. U 75. minuti Matija Matko je srušen u šesnaestercu, a sudija bez dvoumljenja pokazuje na bijelu tačku. Penal izvodi Veldin Muharemović i šalje loptu iza leđa golmana domaćih. Tada bordo navijači još jače bodre igrače Sarajeva. Bordo momci preuzimaju inicijativu na terenu, i u 85. minuti pada i treći pogodak. Nakon dobrog proigravanja Obuće, Matija Matko postiže pogodak i zaključuje još jedan briljantan nastup za Sarajevo. Dvije minute poslije, Matko izlazi ispraćen ovacijama, a u igru ulazi Faruk Ihtijarević. U zadnjim minutama, umjesto Obuče, na teren ulazi mladi Selimović. Sudija je produžio meč za dvije minute i Sarajevo ga je polako privelo kraju. Može se reći da je Sarajevo, zajedno sa svojim navijačima odlično odradilo ovo gostovanje i kući se vraća zadovoljno sa punim plijenom. Nakon jučerašnjeg poraza Širokog Sarajevo im se primaklo na samo dva boda i nastavlja borbu za titulu sa mnogo večim izgledima. Bordo momci u sljedećem kolu dočekuju ekipu Radnika iz Bijeljine.

*U dijelu sajta utakmice, možete pročitati i live prijenos koji FKSinfo Team radio za svoje posjetioce.

-----------------------------------------------------------

5. minuta
Počela je utakmica u Žepču između Žepča i Sarajeva, rezultat i dalje 0:0. Žepče imalo odličnu priliku, ali je napadač domaćih Obrenović promašio gol. Žuti karton za Arbena Avdiju.

8. minuta
Žepče ima blagu terensku incijativu. Sarajevo preko kontri pokušava ugroziti gol domaćih. Na tribinama u Žepču se skupilo oko 600. gledalaca, od čega preko 200. navijača Sarajeva koji daju veliku podršku bordo timu.

10. minuta
Igra se po lošem, blatnjavom terenu, a u Žepču u ovim trenucima pada snijeg, što onemogućava da gledaoci vide kvalitetnu utakmicu. Dosta pogrešaka obje ekipe na samom početku meča.

Husref Musemić se odlučio za ovaj sastav:

15. minuta
U Žepču i dalje nema golova, igra se odvija većinom na sredini terena. Igrači ispituju početnu snagu protivnika.

Jedinstvo - Travnik 1:0

20. minuta
Još uvijek nema golova. Gromoglasno navijanje Hordi Zla, koji maksimalno bodre svoje ljubimce. Još dva žuta kartona za naše momke, ovog puta za Hadžića i Repuha.

23. minuta
Patrik Doći, fudbaler Žepča, je pogodio prečku. Glavni sudija nije svirao prekršaj nad Alaimom, a napadač gostiju je uzdrmao okvir gola. U Žepču je prava mečava. Zbog loših vremenskih uslova drugi meč 18. kola između Posušja i Slobode je prekinut.

27. minuta
Igrači Sarajeva se polako oslobađaju početnog pritiska domaćih, tako da se igra prenosi na sredinu terena. Odbrana Sarajeva funkcioniše dobro na čelu Zukićem i Trivunovićem, dok se vezni red i napadača nisu posebno iskazali. Dosta je greški na sredini terena, razlog tome je i veoma loš teren, koji onemogućuje igrače da urade neku akciju.

32. minuta
Još dva žuta kartona za igrače Sarajeva, za Muharemovića i Maksumića.

35. minuta
GOOOL !!! Sarajevo vodi 1:0. Damir Hadžić je centrirao, Matko šutirao glavom, golman domaćih odbranio i odbio loptu, do koje dolazi Obuća i dovodi Sarajevo u vodstvo.

40. minuta
Zbog koškanja sudija je odlučio produžiti meč šest(6) minuta! Snijeg je prekrio linije terena, ali igrači Sarajeva odlično igraju, a na tribinama je pravo ludilo bez obzira na vremenske (ne)prilike.

45. minuta
Kraj prvog poluvremena! Sarajevo vodi golom Emira Obuće u 35. minuti. Naš tim ima sjajnu podršku od preko 200. navijača koji su danas stigli u Žepče. Meč se igra u teškim uslovima, ali se nadamo da će ga bordo tim i u drugom dijelu utakmice uspješno privesti kraju. Sa prijenosom nastavljamo za 15. minuta.

46. minuta
Počelo drugo poluvrijeme utakmice i dalje je 0:1.

55. minuta
Olakšani su uvjeti za igranje. Na poluvremenu snijeg je očišćen koliko je to bilo moguće, tako da su trenutno vidljive linije. Domaći fudbaleri krenuli ofanzivnije, bilježimo priliku Imamovića kada je šutirao tačno u dobro postavljenog golmana Sarajeva.

60. minuta
Na stadionu odjekuje navijanje Hordi Zla, koji su danas pravi 12. igrač Sarajeva. Trenutno Duro izvodi slobodan udarac sa strane, međutim nema prostora za Matkov šut i igrači Žepča izbacuju loptu. Sarajevo je ponovno oslobađa pritiska i igra se pred šesanaestercom domaćih.

65. minuta
Alaim uhvatio loptu izvan šesnaest metara i sudija pokazuje da igrači Žepča izvedu indirekt, a Alaimu je pokazan žuti karton, ukupno 6. na utakmici u redovima Sarajeva.

66. minuta
Nakon indirekta i katastrofalne greške golmana Sarajeva, Žepče preko Blagojevića izjednačava na 1:1. Trenutno je velika gužva na sredini terena jer su svi igrači Sarajeva i kompletna klupa opkolili glavnog sudiju. Situacija se polako smiruje..

70. minuta
Situacija se smirila.. Igrači Žepča su bacili sve karte u napad, a napadač domaćih je podrugi put uzdrmao prečku gola Sarajeva, ali iz ofsajd pozicije.

75. minuta
Matija Matko srušen u šesnaestercu od strane Hasanovića. Sudija pokazuje na bijelu tačku!! Loptu na jedanaesterac postavlja Muharemović....i...?GOOOOOOOLLL !!!!

80. minuta
Sarajevo potpuno preuzelo incijativu na terenu.. igra se samo na polovici gdje se brani ekipa Žepča.. pitanje je kad će pasti treći pogodak za Sarajevo! NA tribini gdje se nalaze Horde Zla vlada prava euforija, ludilo...

85. minuta
GOOOOOOOL !!! Nakon proigravanja Emira Obuće, Matko postiže treći gol za Sarajevo i tako sigurno riješava pitanje pobjednika!!

87. minuta
Iz igre izlazi Matija Matko, strijelac trećeg gola i igrač nad kojim je napravljen jedanaesterac, a na teren ulazi Faruk Ihtijarević. Sudija će vjerovatno produžiti 4-5 minuta utakmicu zbog prekida nakon gola Žepča.

90+. minuta
Sudija je produžio četiri minute, od čega su već prošle dvije. U Žepču i dalje 1:3 ... čuje se pjesma Hordi Zla koji su sjajno odradili, kao i igrači, ovo gostovanje u Žepču i zajedno se vraćaju sa punim plijenom u nastavku borbe za titulu!

90+. minuta
KRAJ !!! Sarajevo je pobijedlo rezultatom 1:3, golovima Obuće, Muharemovića i Matka. Nakon jučerašnjeg poraza Širokog Brijega u Trebinju, Sarajevo se približilo Širokobriježanima na dva boda. U idućem kolu Sarajevo dočekuje Radnik iz Bijeljine.

NAPOMENA!
- Zbog sudijske nadoknade prvog poluvremena od šest minuta i kraćeg prekida nakon izjednačujućeg gola domaćih u live prijenosu ima grešaka sa minutama dešavanja!