IZVJEŠTAJNK Travnik 2 - 0 FK Sarajevo

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Adis Avdić

01 05 2006

"Pročitajte izvještaj sa gostovanja Sarajeva na Piroti. Bordo momci su pružili jednu od najlošijih partija proljetnog dijela prvenstva, a zadnji Travni..."

sudija.jpgSUDIJAAlmir Alijagić (Bihać)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA1000

STADIONPirotaigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEVule Trivunović

sastav.jpgSASTAVIFK Sarajevo: Alaim, Mačkić, Trivunović, Zukić, Maksumić (od 66. E. Janjoš), Repuh, Hadžić, Duro, Džakmić (od 80. Hasančić), Obuća (od 36. Karalić), Šarić NK Travnik: Adilović, Buljina, Varupa, Smajić, Terzić, Sarajčić, Šiljak (od 90. Hasanspahić), Žerić, Dolić, Hadžiahmetović (od 80. Bašić), Ibričić (od 76. Alić)

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 Hadžiahmetović (4') 2:0 Ibričić (73')kartoni.jpgKARTONI Sarajevo - Zukić, Šarić, Repuh (žuti) Travnik - Varupa, Terzić (žuti)
U subotu je Sarajevo odigralo jednu od najlošijih utakmica proljetnog dijela prvenstva. Gostovali smo posljednjem Travniku koji se grčevito bori za opstanak. Mogli smo vidjeti pravu uspavanku na terenu, sa puno oštrih startova koji često nisu bili sankcionisani žutim kartonom. Zanimljivo je bilo i to što je sudija Midhat Arnautović otkazao dva dana prije utakmice. Naravno, alternativa je bio četvrti sudija Siniša Zrnić, ali je i on iz nepoznatih razloga otkazao. Na kraju, meč je sudio Almir Alijagić iz Bihaća koji je propustio dosta prekršaja domaćih igrača za koje je morao pokazati žuti karton. Ali, sudije nisu opravdanje za ovakvo jadno izdanje Sarajeva. Od povrede Obuće, oko 1000 gledalaca na Piroti nije moglo vidjeti ozbiljniju priliku gostiju. Na gostovanje je došlo oko 150 Hordi Zla.

Utakmica je krenula jako loše po naš tim. Već u 4. minuti, nakon lošeg centaršuta Travnika, Alaim jako loše reaguje i doslovno dodaje loptu Hadžiahmetoviću koji sprema loptu u praznu mrežu. Nakon toga Sarajevo kreće nešto ofanzivnije i stvara konkretnije prilike. U 25. minuti Šarić ozbiljnije prijeti sa lijeve strane, ali njegov šut odlazi malo pored gola. Nekoliko minuta kasnije Hadžić je dobro prošao u šesnaesterac s lijeve strane, ali umjesto da šutira Hadžić pokušava sa centaršutom i lopta završava u korneru. Nakon toga, Obuća šalje odličnu loptu u šesnaesterac, ali se Hadžić ne snalazi najbolje i golman spašava pogodak. U 36. minuti se povrijedio Obuća nakon što je nezgodno nagazio na nogu. Doktor Sarajeva je pokazao da ne može nastaviti susret i umjesto njega u igru je ušao Karalić. Ovo se pokazalo kao veliki hendikep jer od povrede Obuće, Sarajevo nije imalo nijednu ozbiljniju priliku. U 41. minuti stvorila se gužva na terenu nakon što je Šarić faulirao igrača Travnika. U gužvi, Šarić se našao na podu, a sudija Alijagić nije zavukao ruku u džep. Tako je i završilo prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme je otvorio Travnik prilikom Žerića koji je šutirao pored gola. Istom mjerom uzvratio je Karalić koji je pokušao glavom, ali neuspješno. Tada je Žepče krenulo ofanzivno, a našim igračima je izgleda falilo hrabrosti da bi nešto uradili. U 65. minuti Žerić se našao u dobroj poziciji ali je Alaim dobro reagovao i odbio loptu. U nastavku akcije igrač Travnika nabacuje na lijevu stativu, a Hadžiahmetović za malo kasni. 72. minuta i još jedna prilika domaćih. Ovaj put igrač Travnika dobro prolazi po desnoj strani, po podu dodaje Ibričiću koji se okreće, ali njegov udarac brani Alaim. Ipak, u sljedećoj akciji Travnik je izborio korner. U šesnaestercu loptu prima Ibričić, i iako mu se lopta odbila visoko u zrak odbrana Sarajeva ne reaguje i Ibričić šalje loptu iza leđa Alaima. Poslije toga je moglo biti i gore po naš tim, jer napadač Travnika nije najbolje iskoristio situaciju 1 na 1 sa Alaimom. Alaim je dobro reagovao. To je ujedno bila i zadnja prilika na utakmici. Travnik je mirno priveo susret kraju i sa ova tri boda se nadaju opstanku u društvu najboljih.

FKSinfo Tim je za igrača utakmice izabrao Vuleta Trivunovića jer je pokazao veliko zalaganje, a pored toga što je spasio gol u nekoliko navrata, mogli smo ga vidjeti i kako pokušava organizovati napad jer očigledno to vezni red nije mogao.

Sarajevo je sada definitivno izgubilo borbu za titulu. Široki Brijeg je savladao Slaviju sa 3:0 i tako odmakao na nedostižnih 7 bodova. Trećeplasirani Zrinjski je izgubio na gostovanju i ostao na pet bodova iza Sarajeva, tako da pobjedom Sarajeva protiv Širokog Brijega bordo momci bi osigurali drugo mjesto i Kup Uefa!