IZVJEŠTAJNK Široki Brijeg 3 - 1 FK Sarajevo

Premijer Liga 2011-2012

Piše: Haris

22 04 2012

"Sa dva pogotka Varee i autogolom Torlaka, Široki Brijeg je pobijedio Sarajevo rezultatom 3:1. Jedini pogodak za našu ekipu postigao je Husejinović."

sudija.jpgSUDIJADanijel Pajić (Bijeljina)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA500

STADIONPecaraigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEWagner (Široki Brijeg)

sastav.jpgSASTAVIŠiroki Brijeg: Bilobrk, Ćorić, Bertoša, Ješe, Jefthon, Ivanković (od 62. Kožul), Marciano, Wagner, Šilić, Zakarić (od 59. Baiano, od 90. Ljubić), Varea.

Sarajevo: Adilović, Tatomirović, Belošević, Torlak, Dupovac, Čomor, Sesar (od 46. Husić), Šćepanović, Matko, Suljić (od 60. Haskić), Krpić (od 46. Husejinović).

Sarajevo: Torlak, Šćepanović, Čomor

U proteklih jedanaest prvenstvenih utakmica odigranih na stadionu Pecara Sarajevo niti jednom nije uspjelo pobijediti Široki Brijeg. Ubilježena su dva remija i čak devet poraza. Jedinu pobjedu na ovom stadionu od 1:0 naša ekipa je ostvarila u Kupu 2004/2005 kada je strijelac jedinog pogotka bio Emir Obuća. U ovoj utakmici 23. kola PL BiH Obuća nije igrao zbog povrede, a naša ekipa je ubilježila jedanaesti poraz od Širokog Brijega na stadionu Pecara u svim takmičenjima. Strijelci za domaćine su bili dva puta Argentinac Varea i autogol Torlaka, dok je počasni pogodak za naš tim postigao Husejinović.

Sarajevo je dobro otvorilo meč te je u prvih deset minuta imalo prilike preko Tatomirovića i Krpića, ali domaći golman Bilobrk je bio siguran. U 11. minuti Wagner prijeti sa desne strane, ali Adilović dobro brani njegov udarac. Tri minute poslije Široki Brijeg dolazi do vodstva. Najbolji igrač utakmice Wagner Santos Lago je odlično probio po desnoj strani, uputio prizeman centaršut u sredinu, a Torlak ispred Šilića šalje loptu u svoju mrežu. Sarajevo je uzvratilo odmah u idućem napadu. Suljić odlično prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu gdje se Krpić ne snalazi najbolje te promašuje cijelu loptu i tako odlična prilika Sarajeva odlazi u nepovrat. Nedugo zatim Šilić isprobava svoj udarac sa dvadeset metara, ali Adilović sigurno interveniše. Domaćini u 23. minuti povećavaju svoje vodstvo na 2:0. Na lijevoj strani je Zakarić imao mnogo vremena i prostora da uputi centaršut u srce šesnaesterca što je i uradio, a najviši u skoku između Dupovca i Adilovića je Varea kojem nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu za svoj prvi pogodak na utakmici. U 33. minuti Sarajevo ima odličnu priliku preko Krpića koji šutira sa desetak metara, ali njegov udarac blokira odbrana Širokog Brijega i završava tik pored Bilobrkovog gola. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od dva gola razlike.

Drugo poluvrijeme je počelo dvostrukom izmjenom u našoj ekipi. Umjesto indisponiranih Sesara i Krpića u igru ulaze Husić i Husejinović. Sarajevo je nakon toga preuzelo terensku inicijativu te je zaprijetilo preko Čomora u 46. i 52. minuti, ali njegovi udarci odlaze pored Bilobrkovog gola. U jeku napada bordo ekipe, domaćini izvode brz kontranapad preko Varee u 56. minuti koji veoma lijepim pogotkom matira Adilovića za ubjedljivo vodstvo Širokobriježana od 3:0. U 60. minuti zbog povrede izlazi najbolji igrač Sarajeva u ovoj utakmici Asmir Suljić, a mijenja ga Nermin Haskić. Tri minute kasnije, on je odigrao veoma lijep dupli pas sa Husejinovićem koji prolazi između Ješea i Kožula te smanjuje vodstvo domaćih na 3:1. Bio je ovo njegov prvi pogodak u dresu Sarajeva. Nakon toga je naša ekipa imala terensku inicijativu, ali bez nekih ozbiljnijih prilika. U 81. minuti glavni sudija Pajić neopravdano poništava gol Varee nakon što mu je pomoćnik signalizirao da se radil o ofsajd poziciji. Do kraja utakmice je Argentinac imao još jednu odličnu priliku kada je sam izašao pred Adilovića, ali naš golman fenomenalnom intervencijom spašava svoju ekipu od još ubjedljivijeg poraza. Široki Brijeg je rutinski priveo utakmicu kraju te zabilježio pobjedu kojom je pobjegao našoj ekipi na pet bodova prednosti.