IZVJEŠTAJNK Široki Brijeg 2 - 1 FK Sarajevo

Premijer Liga 2010-2011

Piše: Haris

08 11 2010

"Nakon šest prvenstvenih utakmica bez poraza, naša ekipa je izgubila od Širokog Brijega rezultatom 2:1, a golove su postigli Roskam u 61', Varea u 74' ..."

sudija.jpgSUDIJARobert Zrilić (Banja Luka)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA2000

STADIONPecaraigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEHrvoje Mišić

sastav.jpgSASTAVIŠiroki Brijeg: Marić, Diogo, Barišić, Renato, Džidić (Kožul 20'), Ćutuk, Wagner, Ivanković, Zakarić (Varea 59'), Mišić (Weitzler 76'), Roskam.
Sarajevo: Hamzić, Arsenijević, Trebinjac, Muharemović, Gutić, Nuhić (Jahović 64'), Džakmić, Šćepanović, Kojašević (Suljić 86'), Hamzagić, Avdić.

strijelci.jpgSTRIJELCI

1:0 Roskam 61'
2:0 Varea 74'
2:1 Avdić 79'

kartoni.jpgKARTONI Žuti kartoni:
Široki Brijeg: Renato, Zakarić, Barišić, Wagner, Roskam, Kožul, Mišić.
Sarajevo: Šćepanović, Arsenijević, Kojašević.

Početak meča je počeo u ispitivanju snaga a bordo momci su dobro stajali na terenu. Prvu priliku na utakmici imaju domaćini. Lopu ubačenu iz auta, Roskam prebacuje na drugu stativu gdje Wagner šutira ali oporavljeni Hamzić dobro interveniše. U 16. minuti Diogo odlično prolazi Trebinjca po desnoj strani, upućuje centaršut na koji se dobro ne snalazi Roskam te lopta odlazi pored gola. Pet minuta kasnije, nakon ubačaja sa lijeve strane, lopta dolazi do Ćutuka čiji udarac odlazi preko gola. Prvu ozbiljniju priliku naša ekipa ima u 25. minuti ali Hamzagićev udarac iz slobodnog udarca završava u rukama domaćeg golmana Marića. Minutu kasnije Avdić ubacuje sa desne strane ali Vučina Šćepanović ne zahvata loptu na najbolji način. U 29. minuti, nakon Kojaševićevog kornera, lopta dolazi do Džakmića na vrhu šesnaesterca ali njegov udarac odlazi visoko preko gola. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova.

Osam minuta nakon odmora, Wagner pogađa prečku a u nastavku akcije nakon smušenosti naše odbrane najbolje se ne snalazi Mišić. U 61. minuti domaćini dolaze u vodstvo. Nakon kornera, lopta se odbija do Mišića koji šutira sa dvadesetak metara, Hamzić kratko odbija loptu na koju nalijeće Roskam te pogađa za 1:0. Četiri minuta kasnije Mišić prolazi Muharemovića i Arsenijevića, izlazi sam pred Hamzića ali naš golman odlično interveniše. U 72. minuti, najbolja prilika za Sarajevo koju ne iskorištava Šćepanović nakon što volejom prijeti Mariću ali lopta odlazi tik pored gola. Dvije minute kasnije, Široki Brijeg povećava vodstvo pogotkom argentinskog internacionalca Varee koji sam na prvoj stativi matira Hamzića nakon Mišićeve asistencije sa desne strane. Jedanaest minuta prije kraja, Šćepanović krade loptu Diogu, dalje je upućuje prema Jahoviću koji asistira Avdiću za smanjenje vodstva od 2:1 te daje tračak nade da bi se mogao ostvariti pozitivan rezultat u ovoj utakmici. Međutim, ništa se do kraja nije promijenilo osim da je Jahović imao jednu priliku ali loptu glavom ne zahvata na najbolji način.

Također treba napomenuti i to da su se domaći navijači, nakon prošlogodišnjih nereda, i ovaj put pobrinuli da budu u centru pažnje istaknuvši svastiku tj. nacističku zastavu korištenu u Drugom svjetskom ratu ubijajući milione nedužnih ljudi. Nadamo se da će FIFA i UEFA oštro reagovati i kazniti propovijedanje fašizma na sportskim terenima.

U srijedu je na rasporedu i preostali treći meč ovih ekipa u revanšu četvrtfinala Kupa BiH, a podsjećamo da je rezulat na prvoj utakmici odigranoj na stadionu Asim Ferhatović Hase glasio 2:2.