IZVJEŠTAJNK GOŠK 1 - 4 FK Sarajevo

Premijer Liga 2011-2012

Piše: Haris

16 08 2011

"Prvo ovosezonsko gostovanje Sarajevo je riješilo veoma ubjedljivom pobjedom protiv GOŠK-a. Strijelci su bili Kojašević, Suljić, Haskić i Obuća a za GO..."

sudija.jpgSUDIJARobert Zrilić (Banja Luka)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA1500

STADIONBare (Čitluk)igrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEDamir Kojašević

sastav.jpgSASTAVIGOŠK: Soldo, Helvida, Šiljak, Hrkač (od 76. Tomić), Žderić, Raguž (od 52. Dobrić), Mus, Šabanović (od 58. Zlomislić), Ćulum, Bošnjak, Dudić.

Sarajevo: Hamzić, Belošević, Čomor, Torlak, Dupovac, K. Handžić, Šćepanović (od 63. Maksumić), Kojašević (od 86. H. Handžić), Suljić (od 77. Hadžić), Haskić, Obuća.

Sarajevo: K. Handžić, Maksumić

Utakmica je odigrana na stadionu Bare u Čitluku jer radovi na domaćem terenu GOŠK-a u Gabeli nisu privedeni kraju. Prvih pola sata utakmice proteklo je u dosta nezanimljivoj igri sa obje strane. U 31. minuti fudbaleri GOŠK-a imaju priliku preko Feđe Dudića. On je nakon kombinacije sa Bošnjakom uputio udarac prema Hamziću ali je golman naše ekipe dobro reagovao. Nedugo zatim, Sarajevo je povelo. Kojašević je iz slobodnog udarca uputio loptu u šesnaesterac sa desne strane i ona je na iznenađenje mnogih završila u mreži golmana Solde koji je ovdje mogao bolje intervenisati. U 40. minuti na dubinsku loptu Čomora, Obuća je slabo reagovao i ova prilika Sarajeva je otišla u nepovrat. Do kraja prvog poluvremena Kojašević je imao još jednu priliku ali je domaći golman Soldo spriječio strijelca prvog pogotka za Sarajevo da opet poentira.

Na početku drugog poluvremena, novi premijerligaš je krenuo ofanzivno a sve sa ciljem da što prije izjednači rezultat. U 49. minuti Dudić je pogodio stativu Hamzićevog gola a u nastavku akcije odbrana Sarajeva blokira udarac Bošnjaka. I nakon što se činilo da bi GOŠK mogao dođi do izjednačenja, Suljić pogađa za 2:0. U 54. minuti je odlično pobjegao po lijevoj strani i veoma lijepim udarcem matirao golmana domaćih. Osam minuta kasnije zabio je i Haskić nakon što je uzeo loptu Šiljku i lagano je plasirao u mrežu Solde. U 69. minuti Dudić je uspio kazniti opuštenost naše ekipe nakon što se snašao u jednoj gužvi ispred našeg peterca. Domaći su sve više i više bili na polovini koja pripada igračima Sarajeva ali su bordo momci disciplinovanom igrom odolijevali napadima. U 87. minuti još jedan gol za Sarajevo. Maksumić je proigrao Obuću koji sa 17 metara veoma lijepim udarcem matira Soldu za konačnih 1:4.

Naša ekipa je odlično započela novu sezonu Premijer lige sa dvije pobjede i sa gol razlikom 6:2 zauzima prvo mjesto. Sljedeće kolo je na rasporedu u subotu kada mostarski Velež dolazi na stadion Asim Ferhatović Hase. Nadamo se da će naša ekipa nastaviti pozitivan niz. Utakmica počinje u 21:00.