IZVJEŠTAJHNK Zrinjski 3 - 1 FK Sarajevo

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Dino B.

19 03 2006

"Jučer je u 14:30 pod Bijelim Brijegom odigrana derbi utakmica između Zrinjskog i Sarajeva koja je završila nepovoljnim rezultatom za bordo tim."

sudija.jpgSUDIJANovo Panić(Doboj)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA5000

STADIONPod Bijelim brijegomigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEEmir Obuća

sastav.jpgSASTAVIHNK Zrinjski: Mitrović, Vidić, Gagro, I.Džidić, D.Džidić, Smajić, Žižović, Đurić, Žuržinov, Kordić i Joldić. FK Sarajevo: Karić(Alaim), Muharemović, Zukić, Trivunović, Mačkić, Duro, Maksumić, Repuh, Hadžić, Matko i Obuća(Šarić).

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 - Joldić(7') 1:1 - Emir Obuća(19') 2:1 - Žižović(38') 3:1 - Diara (70')kartoni.jpgKARTONI Veldin Muharemović - crveni karton(dva žuta). Muhidin Zukić - žuti karton Joldić(Zrinjski) - crveni karton/dva žuta)
Jučer je odigrana utakmica pod Bijelim Brijegom između Zrinjskog i Sarajeva. Kao što znamo, završena je rezultatom 1:3 koji naš tim sad dovodi u tešku poziciju što se tiče titule. Bordo momci su nakon tri pobjede podbacili u Mostaru. Utakmica je bila oštra, sa puno prekršaja, a sudija se potrudio da NE progleda kroz prste pokazavši dva crvena kartona po jednom igraču iz svake ekipe. Bordo momci su postigli pogodak u prvom poluvremenu i tada je izgledalo da mogu nešto više uraditi, ali nakon primljenog gola iz penala u 38. minuti totalno su pobacili. Na ovu utakmicu je došao veliki broj Hordi Zla. Iz Sarajeva su krenula tri prepuna busa, dva kombija i nekoliko auta. Također su Horde išle i vozom. Iako dosta navijača nije pušteno na tribinu iz nama nepoznatih razloga, skupilo se 400 - 500 Hordi Zla, koji su iako umorni od puta i razočarani rezultatom koliko - toliko bodrili bordo momke. Osvrnuli smo se i na jako “ zanimljivu” utakmicu između Orašja i Širokog Brijega.

Utakmica nije počela u 14:30 kako je planirano nego je kasnila 7 minuta. Tada je već vladala dobra atmosfera na stadionu. U 7. minuti hladan tuš za igrače i navijače Sarajeva. Nakon ubačaja, Joldić se najbolje snalazi u šesnaestercu i postiže vodeći pogodak za Zrinjski. Nakon toga još jedna 100%-tna prilika za domaće, ali je lopta prošla zamalo pored stative. Tada još jedan šok za Sarajevo - Veldin Muharemović dobija drugi žuti i crveni zbog bespotrebnog faula na sredini terena. Iako smo ostali sa deset igrača na terenu, Obuća postiže izjednačujući pogodak. Slijedi 15-minutna pauza sa prilikama. Onda nakon prekršaja Zukića nad Žižovićem sudija Novo Panić pokazuje na bijelu tačku. Stvara se gužva na terenu i rasprava sa sudijom. Žižović izvodi jedanaesterac i postiže pogodak. Alaim je pročitao igrača domaćih i kratko odbio loptu, ali ona je ipak završila u mreži. Pred kraj prvog poluvremena, strijelac prvog gola Joldić dobija crveni karton nakon drugog žutog i snage su opet poravnate. Sudijski produžetak je trajao samo 5 minuta, iako je utakmica kasnila 7 minuta, a uz to je bila i mala bakljada domaćih navijača i prekid poslije dosuđenog penala. Uprkos trenutnom rezultatu, situacija i nije bila tako loša zbog povoljnog rezultata iz Orašja.

Počinje drugo poluvrijeme i igra postaje još oštrija. Sudija Novo Panić je šakom i kapom dijelio žute kartone. Ovaj put ga je zaradio Zukić. U 60. minuti korner za Sarajevo. Dobro je izveden na drugu stativu, ali naši igrači nakon puno driblinga propuštaju priliku da plasiraju loptu u mrežu. Tada se dešava izmjena u ekipi Zrinjskog. Umjesto strijelca drugog pogotka Žižovića, u igru ulazi senegalac Diara. On unosi dosta živosti u igru domaćih i ubrzo postiže treći gol za svoj tim. Imao je još jednu odličnu prilike, ali je sudija svirao ofsajd. I nakon trećeg gola, igrači obje ekipe kao da su se pomirile sa rezultatom. Nije više bilo akcija, zalaganja i izglednih prilika. Sudija je odsvirao kraj utakmice, i igrači Sarajeva kao i prošli put ostavljaju sva tri boda u Mostaru. Nakon 20. kola Sarajevo ostaje na 41 bodu, dok je Široki Brijeg opet odmakao na 5 bodova. Ipak, Sarajevo ostaje najefikasnija ekipa lige i sljedeću utakmicu igra na stadionu Asim Ferhatović - Hase protiv Leotara gdje se nadamo osvajanju nova tri boda i daljom trkom za titulu!

I za kraj, mala analiza utakmice između Orašja i Širokog Brijega:
Orašje je povelo, a na iznenađenje svih prisutnih domaći igrači su bez imalo radosti prešli na svoju polovinu i nastavili utakmicu. Onda je došlo drugo poluvrijeme i neke promjene u igri domaćih igrača. Naime, primili su gol u prvim minutama, a druga dva gola, prema riječima komentatora, odbrana Orašja se nije ni pomakla. Nakon toga, dosuđen je i penal za Orašje, a “ oraški labud” je pucao lagano, da golman komotno može odbraniti. Gledaoci su u 69. minuti počeli našuštati stadion...igrači su izašli sa terena pognutih glava i sa pogledima prikovanim za teren. Izvinjavamo se zbog miješanja ove utakmice u prenos, ali moramo se osvrnuti na BH fudbal koji ovako samo propada i svaki put možemo vidjeti sve manje i manje gledalaca na stadionima. Niko ne voli gledati kako će akteri utakmice odigrati svoju ulogu u već isplaniranom činu. I do kad će ovako naš fudbal propadati. Pa sada se dobro zapitajte, da li je ovo sport ili čista politika?!

--------------------------------------------------------------------

13:30
- Prije nekoliko minuta stupili smo u kontakt sa našim momcima koji su krenuli prema Mostaru da bodre naš tim. Iz Sarajeva su zvanično krenulo tri dupke puna busa, jednostavno ljudi stoje u busu. Pored tri busa, sa Koševa su krenula dva kombija i određen broj automobila. Također saznajemo da su se Horde Zla uputile i vozom, tako da možemo očekivati pravu ludnicu na našem dijelu tribine. Horde Zla se trenutno nalaze pred Mostarom sa policijskom pratnjom, a planirano je da navijači odmah budu dovezeni na stadion. Slobodno možemo očekivati preko 300. navijača Sarajeva na stadionu.

14:35
- Igrači nisu izašli na teren kako je planirano, u 14:30h, već igrači predvođeni sudijom Novom Panićem kasne.. i tek u ovim trenucima izlaze na teren. Čuje se navijanje Hordi Zla!

14:45
Zrinjski vodi 1:0. Gol je postigao Joldić. Početak utakmice je kasnio 7 minuta!!

14:47
Još jedna 100% prilika domaćih, ali je lopta zamalo prošla pored stative gola Sarajeva.

14:57
Gooooooooooooooool!
- Emir Obuća pogodio za 1:1 u 19. minuti. Igra se veoma oštro na obje strane, a od 16. minute Veldin Muharemović je dobio crveni karton nakon dva žuta.

15:00
Na stadionu se nalazi preko 300. navijača Sarajeva koji gromoglasno bodre svoj tim.

15:10
Jedanaesterac za Zrinjski i žuti karton za Zukića! Žižović srušen u šesanaestercu.. velika gužva na terenu, došlo je do manjeg obračuna igrača. Crveni karton za Sarajevo, penal za Zrinjski.. da li je zato kasnio početak utakmice??!?!?!

15:12
Sudija Novo Panić šakom i kapom dijeli žute kartone... Žižović izvodi udarac sa bijele taćke... Alaim brani... ali ipak gol za Zrinjski.. golman Sarajeva je odbio loptu i ona je završila u mreži. Zrinjski vodi 2:1, 38. minuta utakmice.

15:20
- Strijelac prvog pogodka za Zrinjski Joldić dobio crveni karton, nakon drugog žutog. Sada su snage ponovo poravnate.

15:30
Kraj prvog poluvremena! Sudija je produžio samo 5 minuta, mada je meč kasnio 7 minuta. Uz to, bila je i mala bakljada domaćih navijača nakon vodećeg gola i još nekoliko minuta prekida pri izvođenju penala za Zrinjski.. Zanimljivo?!

15:44
- Prije nekoliko trenutaka uspostavili smo kontakt sa stadionom.. Na našem dijelu tribine nalazi se oko 400-500 navijača, mada navijanje i nije kako se očekivalo.. određen broj navijača je ostao van stadiona, a razlog nije poznat. Na terenu vlada bukvalno rat, jer se igra veoma oštro, a sudija je još više naelektrisao atmosferu sa kartonima.

15:50
Još jedan žuti karton. Ovaj put za Muhidina Zukića. Što se tiče ostalih terena, rezultati su ostali isti osim Širokog koji je izjednačio. Komentatoru je ostao začuđen poslije vodećeg gola Orašja, jer se domaći igrači uopšte nisu radovali vodstvu. Čudno?!

15:55
Korner za Sarajevo. Dobar ubačaj na drugu stranu, ali nakon puno driblinga bordo momci propuštaju priliku.

Ostali tereni:
Orašje - Široki 1:3 (od 69. minute gledaoci su napustili stadion)
Radnik - Žepče 1:0

16:05
U igru je ušao Diara i pogodio za 3:1 za Zrinjski! Senegalac je unio dosta živosti, i pokazalo se da je trener Zrinjskog dobro postupio uvodeću Diare u igru umjesto Žižovića.

16:30
Zadnje minute utakmice. Igrači obje ekipe su se pomirile sa rezultatom, nema više igre i zalaganja. Navijači i igrači Zrinjskog izgledaju zadovoljno današnjom (ne)zasluženom pobjedom!

16:33
Kraj utakmice. Zrinjski - Sarajevo 3:1. Sarajevo sada opet zaostaje 5 bodova iza vodećeg Širokog Brijega.