IZVJEŠTAJFK Slavija 0 - 4 FK Sarajevo

Premijer Liga 2011-2012

Piše: Haris

26 08 2011

"Naša ekipa je i drugo gostovanje ove sezone završila sa četiri pogotka u protivničkoj mreži. Ovaj put je nastradala Slavija golovima Šćepanovića (2), ..."

sudija.jpgSUDIJATomislav Čuić (Tomislavgrad)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA2500

STADIONSRC Slavijaigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEVučina Šćepanović

sastav.jpgSASTAVISlavija: Dujković, Beširević, Lackanović, Nikolić, Sadiković, Simić, Šešlija (od 65. Perišić), Rašević (od 80. Smajić), Muminović, Todorović (od 66. Zeba), Pušara
Rezerve: Tomović, Zeba, Radonja, Perišić, Raca, Smajić, Papaz

Sarajevo: Adilović, Čomor, Belošević, Torlak, Dupovac, Bajraktarević, Šćepanović (od 71. Maksumić), Suljić (od 68. Hadžić) , Kojašević, Obuća (od 79. H. Handžić), Haskić.

Sarajevo: Šćepanović, Kojašević, Adilović, Maksumić, Hadžić
Sarajevo je od prve minute stavilo da znanja domaćinima da ga u Istočnom Sarajevu interesuju samo tri boda. Već u 3. minuti Haskić lijepo prolazi po lijevoj strani, asistira Kojaševiću koji se na petercu ne snalazi dobro i ova prilika odmah na startu utakmice odlazi u nepovrat. Onda je u 14. minuti utakmica prekinuta zbog ulaska jednog od domaćih navijača u teren. Ovaj prekid je trajao osam minuta i protekao je u fašističkim povicima domaćih navijača i veličanja ratnih zločinaca te skandiranja „Nož, žica, Srebrenica”. Nadamo se da će reagovati Komitet za normalizaciju i da će adekvatno kazniti domaćine kojima ovo nije prvi put da veličaju fašizam. U nastavku utakmice naša ekipa je stvorila nekoliko vrlo dobrih prilika. Prvo je Obuća u 37. minuti odlično pronašao Haskića koji lob udarcem pokušava da ugrozi Dujkovića, međutim lopta odlazi pored gola. Dvije minute poslije Šćepanović iz prekida odlično ubacuje ali Dupovac kasni na tu loptu koja odlazi pored lijeve stative domaćih. U 41. minutu Kojašević sa svoje polovine terena upućuje odličnu loptu na desnu stranu, Čomor odlično ubacuje za Haskića koji promašuje stopostotnu priliku. Minutu poslije, naša ekipa napokon kruniše svoju dominaciju. Šćepanović upućuje loptu Obući koji driblingom odlično izbacuje jednog odbrambenog igrača Slavije, dodaje Haskiću a on bez problema zabija za vodstvo od 1:0. U 47. minuti Torlak pogađa prečku nakon što je Dujković kratko odbio loptu. U četvrtom minutu nadoknade Šćepanović svoju dobru igru kruniše pogotkom nakon kombinacije sa Kojaševićem koji mu je odlično asistirao za prelijep gol. Sa rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme je počelo prvim udarcem Slavije na utakmici u okvir gola Adilovića. U 49. minuti Obuća je šutirao ali njegov udarac Dujković odbija u korner. U nastavku akcije Torlak je najviši u kaznenom prostoru Slavije, međutim njegov udarac odlazi preko gola. Tri minute kasnije Kojašević solo akcijom prolazi odbranu Slavije i šutira, ali njegov udarac završava u vanjskoj mreži protivničkog gola. Igrala se 63. minuta kada je glavni sudija Čuić dosudio penal za Sarajevo. Suljić je odlično prošao po lijevoj strani, odolio je napadima odbrambenih igrača Slavije međutim nije mogao do kraja jer ga je Beširević oborio. Penal je veoma sigurno izveo Vučina Šćepanović, inače nekadašnji prvotimac Slavije, i tako postigao svoj drugi pogodak na utakmici. U 67. minuti, ovaj put nekadašnji igrač Sarajeva, Milan Muminović pokušava ali bezuspješno kao i sve akcije Slavije u ovom meču. Zbog velike vrućine, u 69. minuti sudija Čuić dozvoljava igračima da se malo osvježe. U 84. minuti Torlak postiže i četvrti gol za Sarajevo. Nakon jednog prekida, Belošević je veoma dobro ubacio a Torlak od stativu postigao lijep pogodak. Do kraja utakmice Sarajevo je moglo doći i do još ubjedljivije pobjede. U 88. minuti Kojašević odlično pronalazi Bajraktarevića koji lijepo prima loptu, šutira ali pogađa prečku. U 93. minutu opet Kojašević odlično upošljava svoje saigrače, međutim Haskić traljavo šutira i lopta odlazi pored gola.

Veoma dobra igra i četiri postignuta gola daju nadu da će naša ekipa ovako nastaviti i u narednim kolima kad dvije utakmice igramo na svom stadionu, protiv Čelika i Kozare. Prva je na redu već u subotu u 21:00 a na Koševo dolazi zenički Čelik koji u posljednje vrijeme ima dosta problema, ali se nadamo da to neće zavarati naše igrače te da će ozbiljno shvatiti ovaj meč i ubilježiti još jednu pobjedu.