IZVJEŠTAJFK Sarajevo 4 - 1 FK Radnik

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Enis

16 03 2006

"Pročitajte izvještaj i live prijenos utakmice 19. kola u kojoj je Sarajevo pregazilo ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 4:1. Golove su postigli Muh..."

sudija.jpgSUDIJAAnte Bilješko (Novi Travnik)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA2000

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEVeldin Muharemović

sastav.jpgSASTAVIFK Sarajevo: Karić, Muharemović, Mačkić, Zukić, Trivunović, Duro, Repuh, Maksumić, Hadžić, Matko i Obuća. Klupa: Fejzić, A.Janjoš, Selimović, Hasančić, Šarić i Ihtijarević.

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 Veldin Muharemović (33') 2:0 Samir Šarić (54') 3:0 Matija Matko (59') 3:1 Pivač (65') 4:1 Samir Šarić (70')kartoni.jpgKARTONI žuti - Maksumić
Danas su se u 14:00 na stadionu Asim Ferhatović - Hase sastali FK Sarajevo i FK Radnik. Iako je nekoliko dana padao snijeg, teren je bio odlično očišćen i pripremljen za odigravanje utakmice. Igrači Sarajeva su bili odlično raspoloženi što su pokazali igrom i rezultatom pred oko 2000 gledalaca. Doputovalo je i 10-tak navijača iz Bijeljine.

Sarajevo je od samog početka krenulo ofanzivno. U drugoj minuti prva prilika za Sarajevo, Muharemović lijepo prolazi sa desne strane i izvan šesnaesterca dobro šutira ali je golman Radnika na mjestu. Matko je nakon dobrog poteza sa 18 metara šutirao kao i Muharemović u dobro postavljenog golmana gostiju. Nakon prodora Repuha po desnoj strani te centaršuta, Obuća je šutirao preko gola. Stopostotna prilika i za Radnik. Kao i protiv Slavije igrač Radnika je izašao sam nakon brze kontre pred Karića koji je odlično reagovao. Nakon centaršuta Dure iz slobodnog udarca, u šesnaestercu gostiju se najbolje snašao Matko čiji udarac je blokiran a na odbijenu loptu Matko ponovo šutira ali malo pored gola pa je tako propala dotad najizglednija šansa za Sarajevo. 1:0 za Sarajevo u 33. minuti, strijelac je Veldin Muharemović iz penala nakon što je jedan igrač gostiju u šesnaestercu Durin šut zaustavio rukom. Duro je imao odličnu šansu da povisi rezultat kada je golman ispustio loptu direktno u njegove noge ali je onda i sjajno odbranio dva šuta Dure. Poslije toga, Muharemovića koji danas igra odlično ubacuje a golman je bio za malo brži od Matka.

Na početku drugog poluvremena izmjena za Sarajevo. Umjesto povrijeđenog Hadžića na teren je ušao Šarić. Prvu priliku za Sarajevo je izborio upravo Šarić, nakon što je srušen na 18 metara od gola gostiju. Duro je pogodio živi zid iz slobodnog, a lopta je letila prema liniji gola, gdje je golman za malo brži od Šarića. Nakon prodora Mačkića po lijevoj strani i dobrog centaršuta Matko je prsima pokušao pospremiti loptu u gol ali je bio za malo neprecizan. U 54. minuti 2:0 za Sarajevo. Strijelac je Šarić koji je odlično primio loptu u šesnaestercu i pospremio je iza leđa golmana Radnika. Asistent je ovaj put bio Duro. Matko je bio strijelac za novo vodstvo Sarajeva, Obuća je kratko izveo korner do Dure koji centrira a Matko sa 3-4 metra glavom pogađa mrežu nemočnog golmana. Odmah nakon gola, Maksumića koji je prethodno dobio žuti karton mijenja Ihtijarević. Gosti su smanjili nakon jedanaesterca. Nakon ubačaja sa lijeve strane u naš šesnaesterac lopta je pogodila Duru u ruku što je sudija okarakterisao kao jedanaesterac. Strijelac je bio Pivać. 5 minuta kasnije, Šarić je odlično protrčao i postigao 4. gol za Sarajevo. Dvije nove šanse za Šarića koji je danas očigledno jako raspoložen. Muharemović je ubacio sa desne strane a Šarić šutira preko gola a nakon toga centaršut je došao sa lijeve strane, Mačkić je dobro prošao a Šarić prihvatio loptu i pokušao driblati jednog igrača ali nije uspio. Desila se još jedna izmjena u timu Sarajevu. Umjesto Trivunovića u igru je ušao mladi Džananović. Šarić je ponovo bio jako opasan ali je njegov udarac otišao pored stative. Nakon toga, Pivač, kapiten Radnika, je odlično šutirao iz slobodnog udarca pod samu prečku ali je Karič odlično reagovao. I za kraj, nakon odličnog poteza kojim je pogidao navijače na noge Repuh je ubacio za Matka čiji šut sa 5-6 metara golman Maksimovićć nekako brani kada su tu loptu već svi vidjeli u golu. Sudija je odsvirao kraj i igrači Sarajeva su zadovoljni napustili teren. Svi su odigrali dobro, a izdvojili bismo Muharemovića koji je pored postignutog gola odigrao jednu od najboljih partija u dresu Sarajeva, kako u odbrani tako i u napadu. Sarajevo je sada najefikasnija ekipa lige i sljedeću utakmicu gostuje Zrinjskom u Mostaru.

Zabranjeno preuzimanje prenosa bez dozvole FKSinfo Tima.

---------------------------------------------------------------------------

13:50
Na stadionu se trenutno, prema slobodnoj procjeni nalazi oko 2000 gledalaca a došla je i manja grupa gostujučih navijača. Teren je odlično očišćen tako da su stečeni uslovi za odigravanje prvenstvene utakmice. Naš tim nastupa u sastavu:

Karić, Muharemović, Mačkić, Zukić, Trivunović, Repuh, Hadžić, Duro, Maksumić, Matko i Obuća.
Na klupi su: Fejzić, A.Janjoš, Selimović, Hasančić, Šarić, Ihtijarević

Čika NIkola nas je uljudno obavijestio da je temperatura zraka trenutno 6 stepeni celzijusa a brzina vjetra 3km/h :)

Idemo u novi boj.

14:05
U drugoj minuti prva prilika za Sarajevo, Muharemović lijepo prolazi sa desne strane i izvan šesnaesterca dobro šutira ali je golman Radnika na mjestu. Sarajevo je odmah krenulo ofanzivno a navijači na stadionu nisu ostali dužni. Navijača Radnika ima čak desetak i imaju dva transparenta što je posebno važno napomenuti.

14:10
Sarajevo drži loptu na sredini terena i pokušava kreirati akciju koja bi rezultirala pogodkom. Matko je nakon dobrog poteza sa 18 metara šutirao kao i Muharemović u dobro postavljenog golmana gostiju.

14:15
Radnik je do sada izveo dva pokušaja napada što pokazuje koliko Sarajevo kontroliše igru. Niti na drugoj strani nema velikih uzbuđenja. Nakon prodora Repuha po desnoj strani te centaršuta, Obuća je šutirao preko gola.

14:25
Stopostotna prilika za Radnik. Kako i protiv Slavije igrač Radnika je izašao sam nakon brze kontre pred Karića koji je odlično reagovao.

Na ostalim terenima promjena u Lukavici:
Slavija - Zrinjski 1:0

14:30
Nakon centaršuta iz slobodnog udarca koji je izveo Duro, u šesnaestercu gostiju se najbolje snašao Matko čiji udarac je blokiran a na odbijenu loptu Matko ponovo šutira ali pored gola pa je tako propala najizglednija šansa za Sarajevo.

Na drugim terenima: Travnik - Orašje 2:0

14:35
Goooooooooooooooooooooooooolllllllll
1:0 za Sarajevo u 33. minuti, strijelac je Veldin Muharemović iz penala nakon što je jedan igrač gostiju u šesnaestercu Durin šut zaustavio rukom.

Na drugim terenima:
Modriča - Željezničar 0:1

14:40
Na Koševu Sarajevo igra svoju igru i plete mrežu oko gola gostiju.

Široki Brijeg - Jedinstvo 1:0
Modriča - Željezničar 1:1

14:45
Duro je imao odličnu šansu da povisi rezultat kada je golman ispustio loptu direktno u njegove noge ali je onda i sjajno odbranio dva šuta Dure. Nakon ubačaja Muharemovića koji danas igra odlično golman je bio za malo brži od Matka

15:00
Počinje drugo poluvrijeme. Izmjena u našem timu. Ulazi Šarić umjesto povrijeđenog Hadžića.

15:05
Prva prilika za Sarajevo. Nakon što je Šarić srušen na 18 metara od gola gostiju, Repuh je izveo slobodan udarac a Duro šutirao odbijenu loptu koja je išla po liniji da bi golman stigao da je pokupi prije Šarića

15:10
Nakon prodora Mačkića po lijevoj strani i dobrog centaršuta Matko je prsima pokušao pospremiti loptu u gol ali je bio za malo neprecizan.

15:15
Goooooooooooooooooooooooooooooooollllllllll
2:0 Igrala se 54. minuta a strijelac je Šarić koji je odlično primio loptu u šesnaestercu i pospremio je iza leđa golmana Radnika. Asistent je ovaj put bio Duro.

15:20
Gooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllll
3:0 Matko je strijelac za novo vodstvo Sarajeva, Obuća je kratko izveo korner do Dure koji centrira a Matko sa 3-4 metra glavom pogađa mrežu nemočnog golmana.

Izmjena u našem timu, umjesto Maksumića koji je prije par minuta zaradio i žuti karton ulazi Ihtijarević.

15:25
Gol
3:1 Gosti su izjednacili nakon jedanaesterca. Nakon ubačaja sa lijeve strane u naš šesnaesterac lopta je pogodila Duru u ruku što je sudija okarakterisao kao jedanaesterac. Strijelac je Pivać.

Na ostalim terenima:
Travnik - Orašje 3:0
Slavija - Zrinjski 2:1

15:30
Goooooooooooooooooooooooooooooolllllllllll
4:1 Šarić je uzeo loptu na sredini terena jednom igraču gostiju i pretrčao nekih 40 metara i savladao golmana Radnika po četvrti put.

15:35
Dvije nove šanse za Šarića koji je danas očigledno jako raspoložen. Muharemović je ubacio sa desne strane a Šarić šutira preko gola a nakon toga centaršut je došao sa lijeve strane, Mačkić je dobro prošao a Šarić prihvatio loptu i pokušao driblati jednog igrača ali nije uspio.

Izmjena u timu Sarajeva umjesto Trivunovića u igri je Džananović.

15:40
Po jedna šansa sa obje strane. Šarić je ponovo bio jako opasan ali je njegov udarac otišao pored stative. Pivač, kapiten Radnika, je odlično šutirao iz slobodnog udarca pod samu prečku ali je Karič odlično reagovao.

15:45
Još dvije šanse na Koševu. Nakon odličnog poteza kojim je pogidao navijače na noge Repuh je ubacio za Matka čiji šut sa 5-6 metara golman Maksimovićć nekako brani kada su tu loptu već svi vidjeli u golu. Odmah nakon toga gosti izvode polukontru i umalo da ugroze Karića.

15:50
Kraj na stadionu Asim Ferhatović - Hase. Još jedna ubjedljiva pobjeda koja nas stavlja visoko iznad svih na tabeli najefikasnijih ekipa lige.