IZVJEŠTAJFK Sarajevo 4 - 0 FK Kozara

Premijer Liga 2011-2012

Piše: Haris

11 09 2011

"Najefikasnija ekipa lige je nastavila sa svojim odličnim napadačkim učinkom. Opet su postignuta četiri gola a ovaj put su to na svojoj koži osjetili i..."

sudija.jpgSUDIJAMidhat Arnautović (Tuzla)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA3000

STADIONAsim Ferhatović Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEDamir Kojašević

sastav.jpgSASTAVI

Sarajevo: Adilović, Čomor, Belošević, Torlak, Dupovac, Kojašević, Suljić (od 76. H. Handžić), Sesar, Bajraktarević (od 68. Maksumić), Obuća, Haskić (od 55. Džafić)

Kozara: Kozić, Bajić, Kovačević, Ćorić (od 42. Petrović), Gigović, Studen, Stjepanović, Basara, Škorić (od 46. Jandrić), Kojić, Mujić (od 76. Gnjatić)

Kozara: Kojić, Kovačević, Petrović

Nakon reprezentativne pauze na red je došlo šesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine te gostovanje Kozare iz Bosanske Gradiške na našem najvećem stadionu. Sarajevo nije otvorilo ovaj meč furiozno kao neke prethodne. Na prvu priliku se čekalo do devete minute kad je poništen pogodak Obuće. Kojašević je uputio centaršut na drugu stativu gdje se najbolje snalazi Torlak i dodaje loptu Obući, međutim lopta je ranije izašla van terena tako da je sudija Arnautović poništio pogodak. Gosti su uzvratili sedam minuta kasnije preko Basare, nakon što je Čomor loše ispucao loptu, ali igrač Kozare promašuje odličnu priliku za svoj tim. U 30. minuti Obuća iznosi loptu sa svoje polovine terena, istrčava tridesetak metara i upošljava Kojaševića na desnoj strani koji loše šutira pored gola. Četiri minute kasnije Sarajevo dolazi u vodstvo. Kojašević je odlično izveo korner sa lijeve strane a u šesnastercu se najbolje snalazi Bajraktarević koji postiže svoj prvi pogodak za bordo tim u sedmom nastupu. Do kraja poluvremena gostujući igrači su pokušali u 38. minuti udarcem sa 20 metara ali je Adilović siguran.

Drugo poluvrijeme je proteklo u dominaciji naše ekipe na sredini terena bez nekih većih prilika. U 69. minuti Sarajevo povećava svoje vodstvo na 2:0. Istrčali golman gostiju Kozić je namjeravao dodati loptu jednom od svojih igrača, međutim Suljić je to presjekao i sa dvadesetak metara poslao loptu u praznu mrežu. Dvije minute kasnije Kozara prima i treći pogodak. Strijelac je bio Damir Kojašević sjajnim golom iz slobodnog udarca a golman gostiju je bio u potpunosti nemoćan. Tri minute kasnije odlična prilika za Obuću. Kojašević mu je asisitirao sa lijeve strane, Obuća prima loptu okrenut leđima od gola i pokušava matirati Kozića popularnim makazicama ali ovaj uz pomoć stative uspjeva spasiti svoj gol. U 83. minuti Maksumić dolazi do lopte na desnoj strani, šutira ali njegov udarac odlazi preko gola. Nedugo zatim Obuća ne uspjeva iskoristiti smušenost gostujućih odbrambenih igrača tako da rezultat ostaje nepromijenjen. U 87. minuti Torlak postiže i četvrti pogodak za Sarajevo. Dupovac je šutirao nakon što je Kojašević još jednom odlično izveo korner, njegov udarac odbranio Kozić ali samo do Torlaka koji se najbolje snalazi u gostujućem šesnaestercu i prikucava loptu za svoj drugi pogodak sezone. Do kraja utakmice su gosti imali solidnu priliku da postignu počasni pogodak ali ih je u tome spriječio Adilović sa odličnom intervencijom očuvavši svoju mrežu netaknutom u ovom susretu.