IZVJEŠTAJFK Sarajevo 3 - 2 NK Zvijezda

Premijer Liga 2011-2012

Piše: Haris

20 11 2011

"Velikim preokretom Sarajevo je uspjelo slaviti pobjedu nad veoma neugodnom Zvijezdom. Strijelci su bili Haskić dva puta i Bajraktarević, a za goste Nu..."

sudija.jpgSUDIJAElvis Prošić (Cazin)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA1500

STADIONAsim Ferhatović Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICENermin Haskić

sastav.jpgSASTAVISarajevo: Adilović, Dupovac, Belošević, Zrnanović (od 33. Sesar), Torlak, Šćepanović (od 41. Trebinjac), Bajraktarević, K. Handžić, Obuća, H. Handžić (od 70. Hadžić), Haskić.

Zvijezda: Labus (od 45. Smajić), Jusić, Moranjkić, Omić, Halilović, Delić, Gavarić, Hamzić, Matko (od 76. Hasić), Đelmić (od 49. Mašić), Nuhanović.

Zvijezda: Delić, Jusić, Moranjkić, Matko
U pretposljednjem kolu jesenjeg dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je dočekalo Zvijezdu iz Gradačca i uz mnogo poteškoća uspjelo pobijediti sa 3:2. Bila je to veoma teška utakmica u kojoj su se gosti prikazali u veoma dobrom izdanju i po najavama svog trenera Jovića igrali ofanzivno sa željom da postignu gol više. Sa takvom otvorenom igrom možda su i zaslužili jedan bod, međutim Haskić i Bajraktarević su se potrudili da do toga ne dođe. No, krenimo redom.

Prvu priliku na utakmici je imao Bajraktarević koji je u 8. minuti šutirao sa 25 metara međutim Labus brani njegov udarac. Deset minuta kasnije Šćepanović upućuje centaršut na lijevu stranu do Harisa Handžića koji asistira za Obuću, ali njegov udarac završava pored lijeve stative gola gostiju. Zvijezda je od samog početka igrala otvoreno te je snažnim pritiskom na sredini terena onemogućavala naše igrače da razviju igru. U 25. minuti ta igra im je donijela vodstvo. Pogodio je Samir Nuhanović nakon greške odbrane Sarajeva koja je gostujućim igračima ostavila i previše prostora. Obuća je minutu kasnije odmah pokušao da vrati stvari na početak, ali šutira pravo u dobro postavljenog golmana gostiju. U 35. minuti Torlakov udarac završava preko gola nakon odličnog ubačaj Sesara iz slobodnog udarca. Dvije minute ranije je Sesar ušao u igru umjesto povrijeđenog Zrnanovića. U 37. minuti gosti iz Gradačca povećavaju svoje vodstvo. Odlična ubačena lopta iz auta dolazi do Đelmića koji se majstorski oslobađa Sesara i Torlaka, dodaje do Nuhanovića a na proslijeđenu loptu natrčava bivši igrač Sarajeva Matko za hladan tuš na Koševu. Do kraja prvog poluvremena, naša ekipa je uspjela smanjiti vodsvo gostiju na 2:1 nakon što je Sesar uputio odličan centaršut u srce kaznenog prostora gdje je najviši u skoku Haskić koji matira nemoćnog Labusa. Zanimljivo, ovo je bio prvi prvenstveni pogodak Haskića na stadionu Asim Ferhatović Hase. Vodstvom Zvijezde od 2:1 se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme je Sarajevo otvorilo veoma ofanzivno sa željom da što prije dođe do izjednačenja. Prva prilika je zabilježena u 49. minuti kada Sesar po lijevoj strani proigrava Trebinjca, ali ovaj šutira u vanjski dio mreže gostujućeg gola gdje je od kraja prvog poluvremena stajao Raif Smajić umjesto povrijeđenog Labusa. Inicijativa naše ekipe je urodila plodom u 56. minuti. Belošević, koji je ulaskom Trebinjca prešao na desnu stranu, odlično ubacuje u šesnaesterac gdje se najbolje snalazi Haskić za svoj drugi gol na meču. Nakon toga je uslijedio malo mirniji period utakmice, a vrijedi spomenuti udarac Sesara u 70. minuti koji odlazi preko gola. Šest minuta kasnije veoma brza kontra gostiju, koja završava poništenim golom. Hamzić je odlično vukao loptu od centra igrališta i odlučio je ići do kraja, međutim njegov udarac brani Adi Adilović. Kako se lopta odbila, Hamzić je uspio dodati to Nuhanovića koji se nalazio u ofsajd poziciji te je na asistenciju pomoćnog sudije Prošić poništio pogodak. Iako se činilo da bi Zvijezda mogla odnijeti jedan bod sa Koševa, Bajraktarević se pobrinuo da tako ne bude. U 83. minuti je postigao pogodak nakon odlične asistencije Obuće sa lijeve strane. Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika te je naša ekipa ubilježila devetu pobjedu sezone uz dosta poteškoća.

Do kraja ovog dijela sezone Sarajevo će odigrati još dva meča i to oba u Banja Luci. Prvi je na rasporedu u srijedu u sklopu revanš utakmice četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine a za vikend je na rasporedu prvenstveni duel zadnjeg kola. Napomene radi, prva utakmica četvrtfinala Kupa odigrana na stadionu Asim Ferhatović Hase je završena bez golova.