IZVJEŠTAJFK Sarajevo 3 - 1 FK Olimpic

Premijer Liga 2010-2011

Piše: Haris

28 09 2010

"Sarajevo je u malom gradskom derbiju uspjelo savladati ekipu Olimpica rezultatom 3:1. Dva pogotka za našu ekipu postigao je Jahović te jedan Džakmić."

sudija.jpgSUDIJAMidhat Arnautović (Tuzla)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA3000

STADIONAsim Ferhatović Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEAdis Jahović

sastav.jpgSASTAVISarajevo: Hamzić, Arsenijević, Torlak, Gutić, Muharemović (Trebinjac 92'), Šćepanović (Čampara 86'), Džakmić, Hamzagić (Ihtijarević 33'), Kojašević, Avdić, Jahović.
Olimpic: Bukvić, Suljević (Hatourna 91'), Kolarov, Ješe, Subašić, Sadić (Velagić 53'), Kreesser, Lopez Thiago (Hadžanović 62'), Ćulov, Rodrigo, Durak.

Olimpic: Ćulov 64', Hadžanović 65'

Formalni gosti su veoma dobro otvorili utakmicu. Korner je izveo Lopez Thiago, lopta je prošla cjelokupnu odbranu Sarajeva a na drugoj stativi je sam ostao Juan Pablo Kreesser koji već u 4. minutu dovodi Olimpic do vodstva. Gosti su i 5 minuta kasnije imali stopostotnu priliku preko Adisa Ćulova ali je Hamzić odlično odbranio taj udarac. Nakon toga, napokon se budi Sarajevo te preko Jahovića sa vrha šesnaesterca prijeti gostujućem golu ali Bukvić odlično interveniše te loptu šalje u korner. U nastavku akcije Torlak odlično skače na ubačaj Šćepanovića ali pravo u gostujućeg golmana. U 17. minuti gosti imaju još jednu stopostotnu priliku ali ubačaj Kreessera sa lijeve strane ne koristi Durak poslavši loptu preko gola. Deset minuta kasnije, Hamzagić dobro pokušava sa 30 metara ali Bukvić brani njegov udarac. Nedugo poslije toga, Hamzagić napušta teren zbog povrede a umjesto njega ulazi Ihtijarević. Sarajevo nastavlja da stvara prilike preko Šćepanovića i Avdića ali bezuspješno. U jeku tih napada, Olimpic izvodi veoma brzu kontru sa svoja tri igrača ali Muharemović odličnim uklizavanjem spašava gol Sarajeva. Do kraja poluvremena, Džakmić je solo akcijom lijepo prošao po lijevoj strani ali njegov udarac odlazi pored gola.

U drugom poluvremena, na teren stadiona Asim Ferhatović Hase kao da je izašla druga ekipa Sarajeva. Prilike su se redale kao na traci. U 47. minuti Kojašević šutira sa lijeve strane ali lopta prolazi tik pored gola. Minutu kasnije, Subašić je pogriješio, pod velikim pritiskom bordo momaka, nakon čega se Jahović odličnim driblingom oslobađa protivničkog igrača ali gostujući golman Bukvić odlično interveniše. U nastavku akcije Kojašević pogađa stativu, a u 51. minuti Arsenijević natrčava na jednu odbijenu loptu ali šutira neprecizno. Nakon jednog od mnogobrojnih kornera, Šćepanović ubacuje a Ihtijarević ostaje sam na drugoj stativi, međutim njegov udarac glavom završava iznad protivničkog gola. Da će gosti imati više prostora za kontra napade, bilo je i više nego jasno. U 58. minuti, odbrana Sarajeva vrlo lahko ispada na centru, što koristi brzi Ćulov, upošljava Duraka koji šutira po sredini gola ali Hamzić fenomenalno brani taj udarac. Kasnije će se ispostaviti da je ovo bila meč lopta za Olimpic, jer da su pogodili u ovoj više nego izglednoj situaciji, vjerovatno bi odnijeli bodove i sa četvrtog uzastopnog gostovanja. Kako i obično slijedi po nepisanom fudbalskom pravilu, kad ne iskoristiš svoje prilike, uslijedi kazna. Igrala se 65. minuta, Kojašević dobrim prodorom bježi odbrani gostiju te nakon duela sa Hadžanovićem pada u kaznenom prostora a glavni sudija Midhat Arnautović pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač penala bio je Adis Jahović koji dovodi Sarajevo do izjednačenja. Četiri minute kasnije kapiten Sarajeva Muhamed Džakmić sjajnim udarcem sa oko 25 metara plasira loptu u nebranjeni dio Bukvićevog gola. Do kraja utakmice jedino vrijedno pomena je fantastičan gol Jahovića iz slobodnog udarca sa preko 30 metara koji se rijetko viđa na našim terenima.