IZVJEŠTAJFK Sarajevo 3 - 0 NK Travnik

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Enis

12 11 2005

"Pročitajte izvještaj i live prijenos utakmice 13. kola Premijer lige između Sarajeva i Travnika, u kojoj je bordo tim slavio rezultatom 3:0."

sudija.jpgSUDIJALazo Aleksić (Brčko)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA500

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEMarinko Mačkić

sastav.jpgSASTAVIAlaim, Mačkić, Trivunović, Zukić, Spahić, Džakmić, Pelak, Obuća, Muharemović, Šarić, Avdić Klupa: Karić, Emir Janjoš, Aldin Janjoš, Alić, Kapetanović Adi, Nedić, Imširević

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 - Mačkić (49') 2:0 - Avdić (63') 3:0 - Pelak (69')kartoni.jpgKARTONI Avdić (žuti)
Sarajevo je nastavilo niz nepobjedivosti na svom terenu a ovaj put je “ nastradao” Travnik koji je sretno otišao sa Koševa sa samo tri gola u svojoj mreži. Naši napadači i pored 3 postignuta gola jučer nisu bili raspoloženi jer je prosto nevjerovatno kakve “ zicere” nisu realizovali. Krenulo se ofanzivno od početka, pa imamo dva kornera već u prvih 5 minuta ali se Muharemović i Pelak ne snalaze najbolje. Prvu veliku šansu imao je Muharemović nakon dobre akcije s Avdićem ali je bio sebičan i šutirao pored gola. Muharemović u zadnje vrijeme igra u jako promjenljivoj formi a u zadnje dvije utamice uspio je dobro iznervirati navijače. Kako je vrijeme odmicalo Sarajevo je igralo još bolje i napadalo pa se Travnik povukao skroz na svoju polovinu. U 20. minuti Šarić ne realizira prvu 100% priliku kada nakon asistencije Avdića sa samo dva-tri metra šutira u golmana Travnika. Marinko Mačkić je pravio pravu pometnju po lijevoj strani ali njegove upotrebljive lopte slabo je ko pratio. Muharemović se istakao još jednom u 35. minuti. Za razliku od šanse koju je propustio početkom utakmice prije par dana protiv Željezničara, ovaj put je uspio primiti loptu ali i pogoditi golmana iako je mogao birati kako da pošalje loptu u gol. To bi bio drugi nevjerovatni promašaj naših igrača. Travnik je u prvom poluvremenu imao samo jednu priliku kada je jedan njihov igrač krenuop sam prema Alaimu ali ga je fantastični Mačkić sustigao i oduzeo mu loptu bez prekršaja. Treća velika prilika Sarajeva je uslijedila ubrzo nakon toga . Ovaj put Muharemović dobro probija po desnoj strani i u šesnaestercu pronalazi Pelaka koji glavom pogađa prečku a Avdić odbijenu loptu sa samo tri metra umjesto u mrežu šalje preko gola. Igrači su u svlačionici ispračeni burom negodovanja sa tribina a promrzli gledaoci su zaista imali razloga ovaj put.

Drugo poluvrijeme Sarajevo nastavlja kao i prvo, napadački od samog početka. To se napokon isplatilo pa je Sarajevo do 62. minute imalo prednost od 3:0. Strijelci su bili Mačkić, Pelak i Avdić. Između golova Sarajevo je imalo još nekoliko izglednih prilika ali zahvaljujući golmanu Travnika i nespretnosti naših igrača mreža se nije tresla. Travnik je također stvorio jednu dobru priliku ali je Alaim intervenisao nakon opasnog šuta napadača gostiju i poslao loptu u korner. Zadovoljni rezultatom bordo momci nisu željeli više forsirati pred uzvratnu utakmicu sa Željezničarom pa se igra na terenu smirila i do kraja nismo vidjeli niti jednu opasniju situaciju pred golmanima.

ZABRANJENO PREUZIMANJE PRENOSA, BEZ NAZNAKE IZVORA, TJ. WWW.FKSINFO.COM

-----------------------------------------------

13:30
Sarajevo utakmicu poćinje u sastavu: Alaim, Mačkić, Zukić, Trivunović, Spahić, Obuća, Muharemović, Pelak, Džakmić, Šarić i Avdić. Na stadionu je trenutno nekih 400-500 gledalaca.

13:40
Sarajevo je od početka krenulo napadački na gol Travnika. Imali smo dva kornera. Jedan je izveo Pelak a Muharemović je šutao pored gola. U 6. minuti Pelak je ozbiljnije ugrozio gol Travnika, ali golman skreće loptu.

13:45
8. minuta - Trivunović šuta glavom pored gola. U 10. minuti akciju su izveli Muharemović i Avdić, a ovaj prvi šutira sa 16 metara pored gola iako je imao na drugoj strani otvorenog igrača. Sarajevo stalno napada, a igrači Travnika izbijaju lopte što dalje od svog gola bez ikakvih ambicija da ugroze Alaima.

13:50
19. minuta - Šarić glavom iz kornera šuta pored gola. Sarajevo je imalo još dosta kornera, ali bordo momci nisu uspjeli realizovati nijedan dosad. U 20. minuti Avdić prošao po desnoj strani i ubacio odličnu loptu po podu za Šarića koji sa 2 metra šutira ali golman na gol liniji zaustavlja loptu.

14:00
U 25. minuti Šarić je imao šut sa 20 metara ali preko gola. Dvije minute poslije toga, Travnik je izveo svoj prvi korner. Alaim je uhvatio loptu, i odma se nastavila kontra Sarajeva, ali neuspješno. I Avdić je imao jedan šut sa 16 metara, ali je izblokiran. Mačkić igra ja ko dobru partiju i stalno probija po lijevoj strani i upošljava svoje saigrače.

14:05
29. minuta - Avdić šuta iz okreta, ali golman brani. Nakon ubačaja Mačkića Zukić glavom pokušava ali opet neuspješno. U 35. minuti možda i najizglednija prilika za Sarajevo dosad: Obuča je prošao po lijevoj strani i odlično uposlio Muharemovića na drugoj strani. Ovaj ostaje sam na 3 metra od gola, oklijeva, i golman brani

14:10
Prva prilika za Travnik. Napadač Travnika je krenuo sam prema Alaimu ali ga je Mačkić sustigao i oduzeo mu loptu nakon čega je čitav stadion skandirao njegovo ime jer to zaslužuje današnjom predstavom. U narednom napadu, Pelak je srušen na 20 metara od gola i to je prvi žuti karton za Travnik. Naš kapiten izvodi slobodan udarac, lopta dolazi do Muharemovića koji slabo šutira. Nakon toga, Muharemović je odlično probio po desnoj strani i uputio centaršut za Pelaka koji neometan glavom pogađa prečku, a na odbijenu loptu natrčava Avdić i sa 3 metra je šalje preko gola.

14:15
45. minuta je u toku. Pritisak je malo popustio i igra se prenijela na sredinu terena. Polako ulazimo u sudijsku nadoknadu...

14:17
Kraj prvog poluvremena. Live prenos se nastavlja za desetak minuta.

14:35
Drugo poluvrijeme počinje.

14:40
GOOOOOOOOOOOOOL!!! GOOOOOOOOOOOL!!! GOOOOOOOOOOOOL!!!
goooooooooooooooool Marinko Mačkić je strijelac. Uputio je centaršut u 16. Lopta nikog nije dotakla i završila je u golu.

14:50
52. minuta - Pelak je fantastično predriblao dvojicu igrača, ušao u peterac ali je nažalost izblokiran. Poslije toga, Mačkić je opet odlično nabacio, ali Avdić šalje loptu pored gola. Na poluvremenu je došlo do izmjena u našem timu. Umjesto Spahića ušao je Emir Janjoš, a umjesto Muharemovića u igri je Imširević. Odmah nakon što je ušao Janjoš je šutirao sa 20 metara, ali lopta je otišla preko gola. I Travnik je stvorio dosad najizgledniju priliku: Igrač Travnika je šutirao po sredini gola sa 16 metara, ali Alaim šalje loptu u korner. Iz kornera nije proizišla nikakva opasnija situacija po gol Sarajeva.

14:55
59. minuta - Desio se prekid od 2-3 minute. Avdić je u skoku udario igrača Travnika kopačkom u glavu. Sudija je odmah pokazao žuti karton, a povrijeđenog igrača je odvela hitna.

14:57
2:0 Strijelac je Avdić. Opet je po lijevoj strani odlično prošao Mačkić i po zemlji uposlio Avdića koji prelazi golmana i zabija loptu u mrežu.

15:00
Pelak je strijelac. Sam prošao...i pogodio donji desni ugao gola Travnika.

15:01
Izmjena u bordo timu. Umjesto povrijeđenog Avdića u igri je Aldin Janjoš.

15:10
U 77. minuti Trivunović Šalje dugu loptu naprijed, ali golman Travnika izlijeće na 25 metara i izbija loptu glavom. Lopta dolazi do Pelaka koji pokušava lob udarac, ali lopta prelazi malo preko gola. I Travnik je imao još jednu priliku, ali je Zukić izblokirao šut napadača gostujućeg tima. Igra se smirila i najviše se lopta kreće na sredini terena.

15:15
Nije bilo još ozbiljnijih šansi za Sarajevo. U 82. minuti Imširević i Pelak su krenuli odigrati kontru ali se nisu razumjeli. Igra se potpuno smirila. Bordo momci polako privode utakmicu kraju. I pored hladnog vremena, na stadionu AFH vlada sjajna atmosfera. Svaki potez Sarajeva je ispraćen ovacijama.

15:20
Sudija je pokazao 4 minute nadoknade. Travnik se totalno povukao. Na igračima se vidi umor i svi jedva čekaju kraj...

15:24
Kraj utakmice. Sarajevo je osvojilo nova tri boda i opravdalo ulogu favorita u ovoj utakmici. Za najboljeg igrača utakmice FKSinfo tim proglašava Mačkića koji je danas briljirao na terenu, a osim toga postigao gol i imao asistenciju.