IZVJEŠTAJFK Sarajevo 3 - 0 NK Široki Brijeg

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Adis Avdić

08 05 2006

"U subotu je Sarajevo sa Širokim Brijegom odigralo derby 29. kola PL BiH. Bordo momci su riješili utakmicu u prvih 30 minuta. Ovdje pročitajte detaljan..."

sudija.jpgSUDIJADavor Ristović (I. Sarajevo)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA2000

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICESamir Šarić

sastav.jpgSASTAVISARAJEVO: Alaim, Đakmić, Mačkić, Maksumić, Trivunović, Duro, Ihtijarević (od 72. E. Janjoš), Hadžić, Repuh(od 78. A. Janjoš), Matko, Šarić (od 60. Karalić) ŠIROKI BRIJEG: Bašić, Režić, Renato, Bajkuša (od 54. Galić), Landeka, Ronielle, Bošnjak, Wagner, Celson, Kovačić, Šilić

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 Damir Hadžić (8') 2:0 Senad Repuh (16') 3:0 Samir Šarić (30')kartoni.jpgKARTONI Žuti: Režić, Kovačić, Bošnjak (Široki Brijeg)
U subotu je Sarajevo sa Širokim Brijegom odigralo derby 29. kola PL BiH. Bordo momci su riješili utakmicu u prvih 30 minuta i nakon toga kao da su izgubili volju za igrom, pa nismo mogli vidjeti lijep fudbal. Tome je doprinijela i kiša koja je sa malim prekidima padala čitav dan. Na stadionu se skupilo oko 2.000 gledalaca. Za jedan derby kola i okršaj prve dvije ekipe u PL - jadno i bijedno. Ipak, sa sjeverne tribine se moglo čuti jako dobro navijanje. Horde Zla su u na početku podigli parolu “ MATKO, I KAD JE NAJTEŽE, HORDE SU UZ TEBE” , te minutom šutnje odali počast nedavno preminulom Matkovom ocu, Berislavu. Takođe, pripremljena je i koreografija u 14. minuti u znak sjećanja na Ismira Pintola. Trofej je uručen Matiji Matku koji je dobio najviše glasova navijača. Kapiten Sarajeva, Senad Repuh, je na početku utakmice napravio jedan prefinjen potez, poklanjajući, u ime Kluba Sarajevo, cvijeće novog šampionu BiH. Takođe, igrači Sarajeva su nosili natpis kojim su svima čestitali Dane Kantona Sarajevo i Opštine Centar. Moramo spomenuti da su i Škripari, navijači novog prvaka, stigli u velikom broju. Naime, bilo ih je između 10 i 15 i došli su na početku drugog poluvremena,a otišli oko 80. minute.

FKSinfo Team je prije početka utakmice svim igračima, trenerima i fizioterapeutima uručio zahvalnice za trud i zalaganje tokom čitave sezone i osvojeno odlično drugo mjesto i put u Europu.

Utakmica je počela minutom šutnje za Berislava Matka. Igrači Sarajeva su od prvog kontakta sa loptom krenuli odlučno ka pobjedi i već u 4. minuti zaprijetili prema golu. Repuh je dobro ubacio, a Hadžić se ne snalazi najbolje u šesnaestercu. Nedugo zatim, Hadžić se iskupio za ovaj promašaj. Matko je proigrao Šarića koji ispred golmana propušta loptu za Hadžića. Hadžiću nije bilo teško pogoditi praznu mrežu i to je 1:0 za Sarajevo u 8. minuti. U 16. minuti Sarajevo povećava prednost. Ihtijarević je odličnom loptom proigrao Repuha, koji pogađa suprotni ugao Bašića. Dvije minute kasnije bilježimo dobar prodor Matka po lijevoj strani, ali njegov šutar brani golman Širokog Brijega. U 22. minuti Šarić pogađa mrežu gostiju, ali sudija je opravdano poništio gol zbog ofsajda. U 30. minuti 3:0 za Sarajevo. Ihtijarević dodaje Šariću koji se odlično oslobađa svog čuvara i fantastičnim šutem sa oko 16 metara šalje loptu tik uz stativu. Golman je morao po treći put vaditi loptu iz mreže. Gosti su prvi i jedini pokušaj u prvom poluvremenu imali u 33. minuti, kada Bajkuša šutira malo pored stative gola Alaima. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, a igrači Sarajeva su se zadovoljili velikim vodstvom i prepustili inicijativu gostima.

Drugo poluvrijeme je bilo prava uspavanka, a Široki Brijeg je imao inicijativu. Bilježimo opasniji šut Ronielle-a u 49. minuti, ali Alaim brani. U 62. minuti Kovačić pokušava sa 20-tak metara, ali je Alaim opet na visini zadatka. Kasnije Ronielle opet pokušava iz blizine, ali je njegov udarac izblokiran. Sarajevo je onda izvršilo nekoliko izmjena. Umjesto Ihtijarevića u igru je ušao Emir Janjoš. U 78. minuti je umjesto Repuha ušao Aldin Janjoš, a kasnije je Karalić ušao umjesto odličnog Šarića. U 81. minuti najbolja prilika za Široki Brijeg. Nakon kornera Celson šutira glavom, ali Alaim je zaista djelovao nesavladivo i opet odbranio. U sljedećem napadu, Karalić je proigrao Matka koji pretrčava nekih 10-tak metara ali šutira u dobro postavljenog Bašića. To je ujedno bilo i sve u drugom poluvremenu. Sarajevo je privelo utakmicu kraju i osiguralo drugo mjesto i Kup UEFA.

FKSinfo Tim je za igrača utakmice izabrao Samira Šarića koji je odlično odigrao ovu utakmicu. Postigao je jedan gol i imao asistenciju.

Sarajevo sljedeću utakmicu može igrati rasterećeno, a gostuje Budućnosti iz Banovića koja se bori za opstanak.