IZVJEŠTAJFK Sarajevo 3 - 0 FK Leotar

Premijer Liga 2010-2011

Piše: Haris

01 11 2010

"Lagana pobjeda protiv trebinjskog Leotara kao uvertira za tromeč sa Širokim Brijegom. Strijelci za našu ekipu su bili Šćepanović (39'), Džakmić (64') ..."

sudija.jpgSUDIJAElvis Prošić (Cazin)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA4000

STADIONAsim Ferhatović Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEDženaldin Hamzagić

sastav.jpgSASTAVISarajevo: Hodžić, Arsenijević, Trebinjac, Torlak, Nuhić, Džakmić, Ihrijarević (K. Handžić 74'), Hamzagić, Šćepanović, Kojašević (Suljić 67'), Avdić (Jahović 46').

Leotar: Kukrika, Vučinić, Todorović, Čorlija, Šaraba, Kokić (Đajić 74'), Milutinović (Prelo 73'), Mijailović, Marjanović, Vranešević, Stojanović (Rajović 61').

Leotar: Vladimir Todorović (76')

U 12. kolu na stadionu Asim Ferhatović Hase je stigla ekipa Leotara. Ovo je bio deseti meč ovih ekipa u Sarajevu, a svih 9 utakmica riješila je naša ekipa u svoju korist sa ukupnom gol razlikom 17:0. Da će Leotar teško postići svoj prvi pogodak na Koševu pokazala je njihova defanzivna igra od prve minute. Mirza Varešanović je imao dosta problema sa ekipom jer su u odbrani nedostajala dva standardna igrača, Gutić i Muharemović koji su u prošlom kolu na Grbavici dobili crvene kartone. Njih su u ovom meču zamijenila dva juniora, Nuhić i Trebinjac koji su veoma dobro odradili svoj posao. Svoj debi je imao i Ibro Hodžić koji je zamijenio standardnog Hamzića.

Prva prilika za bordo tim zabilježena je u 10. minuti kada Hamzagić pokušava iz slobodnog udarca ali golman gostiju Kukrika odbija loptu u korner. Upravo nakon tog kornera Arsenijević pokušava udarcem lijevom nogom ali prečka spašava goste. U 18. minuti Šćepanović odlično prolazi po desnoj strani ali Avdić kasni na njegov ubačaj. Nekoliko minuta kasnije, Trebinjac odlično prolazi po lijevoj strani, međutim njegov udarac odlazi visoko preko gola. U 35. minuti lijepo kombinuju Hamzagić i Avdić, izbacuju Kojaševića ali on šutira pored stative Leotarovog gola.

Gosti su se uspješno branili do 39. minute kada Hamzagić ubacuje iz kornera a Šćepanović glavom postiže veoma lijep pogodak. Pet minuta kasnije, odbrana gostiju griješi što prati Avdić, presijeca loptu upućenu ka gostujućem golmanu koji ga ruši ali glavni sudija Elvis Prošić ne svira čisti jedanaesterac. Nakon ovog starta, Avdić nije mogao nastaviti meč te je odmah na početku drugog poluvremena zamijenjen Jahovićem. U 64. minuti pobjednik meča je bio poznat. Džakmić koristi grešku gostujuće odbrane te dovodi Sarajevo u vodstvo od 2:0. Leotar se nakon toga malo otvorio što je ostavilo dosta prostora našim igračima da još koji put ugroze njihov gol. Jedna takva kontra je viđena u 72. minuti. Suljić i Hamzagić lijepo kombinuju a ovaj drugi dodaje Jahoviću koji lijepo rutinski prebacuje gostujućeg golmana za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 3:0. Ovo je bila druga asistencija Dženaldina Hamzagića koja ga svrstava u najboljeg pojedinca ovog meča.

Bila je ovo jedna rutinska pobjeda bordo tima i gol razlika nakon 10 utakmica protiv Leotara na stadionu Asim Ferhatović Hase iznosi impresivnih 20:0. Međutim, u narednih 10 dana, našu ekipu očekuje veoma težak raspored i čak tri utakmice protiv Širokog Brijega, jedna u prvenstvu a druge dvije u kupu. Nadamo se da će naša ekipa izboriti plasman u polufinale Kupa BiH te da će u prvenstvu osvojiti bod(ove) kako bi ostala u utrci za jesenjeg šampiona naše države.