IZVJEŠTAJFK Sarajevo 2 - 1 FK Modriča

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Dino B.

22 04 2006

"Pročitajte detaljan izvještaj sa utakmice 27. kola u kojoj je Sarajevo pobijedilo Modriču sa 2:1 u utakmici koja je bila praznik za oči i rijetko viđe..."

sudija.jpgSUDIJASiniša Zrnić(Zenica)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA2500

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEVule Trivunović

sastav.jpgSASTAVIAlaim, Muharemović (od 43. Šarić), Mačkić, Zukić, Trivunović, Repuh, Duro, Džakmić, Ihtijarević (od 85. Hadžić), Matko (od 88. Janjoš) i Obuća.

strijelci.jpgSTRIJELCI0:1 - Miroslav Jevtić(15', Modriča) 1:1 - Faruk Ihtijarević(30', Sarajevo) 2:1 - Vule Trivunović(74', Sarajevo)kartoni.jpgKARTONI žuti karton: Matko, Mačkić
U subotu je Sarajevo dočekalo solidnu ekipu Modriče. Uprkos teškom vremenu, mogli smo vidjeti odličnu nogometnu predstavu. Igrači obje ekipe su pokazali veliko zalaganje i želju za pobjedom, ali ipak su bordo momci bili odlučniji i zadržali sva tri boda u Sarajevu. Kada gol nisu mogli zabiti napadači, tu su se našli Ihtijarević i Trivunović koji su loptu znali pospremiti iza leđa raspoloženog golmana Modriče.

Utakmica je počela oko 16:00 po suncu i lijepom vremenu što nažalost nije dugo potrajalo. I pored jako lošeg vremena, na stadionu se skupilo oko 2.500 gledalaca. Husref Musemić je izveo standardni sastav u kojem je mjesto našao i Džakmić koji se vratio nakon petomjesečne zabrane igranja. Sarajevo je odmah krenulo odlučno prema golu Modriče i od prvih minuta počelo prijetiti ubačajima sa strane. Prvi takav bilježimo u 3. minuti kada je Džakmićev udarac izblokiran. Prethodno je ubacio Muharemović. Već u 14. minuti odlična prilika za domaće. Duro je odlično ubacio sa desne strane, a Matko se diže visoko iznad ostalih igrača i glavom šalje loptu malo preko prečke. U 15. minuti šok za igrače i navijače Sarajeva. Dok se Trivunoviću ukazivala pomoć uz aut - liniju, Modriča izvodi slobodni udarac sa lijeve strane i Jevtić odličnim voleom šalje loptu uz samu desnu stativu Alaimovog gola koji ovom prilikom zaista nije mogao ništa uraditi. 5 minuta kasnije još jedna prilika za goste. Jevtić iz kontre odlično upošljava Jelića koji ostaje sam, ali njegov udarac odlično brani Alaim. U 25. minuti Sarajevo uzvraća. Duro je opet jedan od glavnih aktera, a ovaj put upošljava Obuću koji šutira tik pored desne stative. 2 minute kasnije, Duro upošljava Matka, koji vara dvojicu odbrambenih igrača Modriče i odlično šuta. Njegov udarac brani golman, a do lopte nije mogao Obuća jer se nalazio u ofsajd poziciji. Nakon ovoga još dvije prilike za Modriču. Prvo Trivunović izbija loptu ispred Jelića, a drugi put se Jelić opet našao sam ali i ovaj put se ispriječio odlični Alaim. U 30. minuti Ihtijarević odigrava dupli pas sa Obućom i tehnički šalje loptu uz samu desnu stativu za izjednačenje. Bordo momci kreću još ofanzivnije i nakon dvije minute bilježimo dobar šut Ihtijarevića koji golman ovaj put izbija u korner. Bilježimo i dobar šut Trivunovića glavom iz kornera. 5 minuta prije kraja prvog poluvremena, Muharemović prolazi dvojicu igrača po desnoj strani, a treći mu uklizava i kramponima ga nezgodno udara u predio iznad stopala. Mogli smo vidjeti bolno lice Muharemovića koji poslije ovog starta niej mogao nastaviti utakmicu. Umjesto njega u igru ulazi Samir Šarić. U 43. minuti sporna odluka sudije Siniše Zrnića. Naime, Matko je nakon odličnog driblinga ušao u šesnaesterac, a igrač Modriče ga “ hrvačkim zahvatom” obara. Zrnić umjesto na bijelu tačku, pokazuje Matku žuti karton zbog simuliranja. U 45. minuti još jedna 100%-tna prilika za domaće. Obuća pogađa stativu nakon ubaćaja Ihtijarevića. Na odbijenu loptu trči Repuh, ali odbrambeni igrač stiže prije njega i šalje loptu u korner. To je ujedno bila i zadnja šansa prvog poluvremena koje je zaista obilovalo prilikama, zalaganjem igrača i lijepim potezima. Na poluvremenu smo mogli vidjeti opravdano negodovanje Husrefa Musemića na odluku sudije u 43. minuti. Za razliku od igrača, sudije su na odmor ispraćene zvižducima.

Sarajevo u drugom poluvremenu opet kreće agresivno, a prvu priliku ima Repuh čiji je šut izblokiran. U 15. minuti bezazlen ubačaj Modriče se mogao pretvoriti u gol. Alaim, koji nije vidio Jelića iza sebe, pušta loptu da još koji put odskoći, a Jelić lukavo pokušava doći do lopte. Ipak, Alaim nekako hvata loptu i izbija je daleko od svog gola. Pet minuta poslije, Džakmić nabacuje sa lijeve strane, Šarić u padu šutira tik pored stative kad su već svi vidjeli loptu u mreži. 74. minuta i 2:1 za Sarajevo!! Nakon kornera, Obuća odlično glavom prebacuje na drugu stativu i upošljava Trivunovića koji posprema loptu iza leđa golmana Modriče. 5 minuta poslije još jedna prilika. Prvo Šarić odlično šutira glavom, a golman loptu skreće u korner. Nakon još jednog dobrog kornera, Repuh se najbolje snalazi i šalje loptu malo pored stative. U zadnjim minutama naši igrači sve više drže loptu u svojim nogama. Mačkić je nakon prekršaja zaradio žuti karton. Iz igre je izašao strijelac prvog gola Ihtijarević, a ulazi Hadžić. U zadnjim minutama umjesto Matka u igru ulazi Emir Janjoš. Sarajevo je polako privelo ovu prelijepu nogometnu predstavu kraju i došlo do nova tri boda. Igrači Sarajeva su ispraćeni burnim ovacijama.

Za igrača utakmice FKSinfo Tim je proglasio Vuleta Trivunovića koji je dobro odradio svoj glavni zadatak, a pri tome i postigao pobjednički gol za Sarajevo.

Kako je glavni konkurent Sarajevu osvojio bod sa gostovanja, sada ima 4 boda prednosti i šanse bordo tima za osvajanje titule su sada minimalne. Ipak, drugo mjesto je čvršće nakon što su komšije sa Grbavice “ otele” bod iz Mostara i ostavile Zrinjski 5 bodova iza Sarajeva. Ipak, kada sve uzmemo u obzir, drugo mjesto bi bio fantastičan uspjeh ove sezone, iako bi, da nije bilo “ svakakvih” utakmica našeg glavnog suparnika, vjerovatno sada bili i prvi. Sljedeću utakmicu Sarajevo gostuje Travniku koji se grčevito bori za opstanak. Ipak, i tu očekujemo dobar rezultat Sarajeva i dobru uvertiru pred derbi 29. kola.

16:00
Utakmica je počela pred 2.500 gledalaca! Stadion je prekrilo Sunce, nakon kratke kiše koja je padala u popodnevnim satima. U ekipu Sarajeva se vratio Muhamed Džakmić nakon petomjesečne pauze, a Musemić ga je odmah uvrstio u prvih jedanaest.

Musemić se odlučio za slijedećih jedanaest:
Alaim, Muharemović, Mačkić, Zukić, Trivunović, Repuh, Duro, Džakmić, Ihtijarević, Matko i Obuća.

16:05
Na stadionu se skupilo oko 2.500 gledalaca, dobra podrška sa sjeverne tribine igračima Sarajeva. Domaći tim je imao polupriliku u 3. minuti kada je po desnoj strani probio Muharemović, ali igrači Modriče blokiraju Džakmićev udarac.

16:10
Nema ozbiljnijih prilika ni na jednoj strani. Požrtvovana igra igrača Sarajeva, ide se odlučno na svaku loptu. Od samog početka bordo tim ima terensku incijativu, nadamo se da će ubrzo urodit polodom.

16:14
Samir Duro ubacuje s desne strane, Matko visoko skače, ali njegov udarac glavom odlazi preko gola.

16:15
Modriča vodi 0:1!! Faul s lijeve strane izveli su igrači Modriče, a Miroslav Jevtić sjajno volejom šutira loptu koja završava u Alaimovoj mreži za vodstvo gostiju.

16:20
Zamalo 0:2 za goste. Jedan napadač Modriče je ostao sam na lijevoj strani, Jevtić ga upošljava ali Alaim odlično brani i spašava katastrofu.

Da kažemo da smo gol primili u trenucima kada se Trivunoviću ukazivala liječnička pomoć uz aut liniju.

16:25
Prilika za Sarajevo. Duro je uposlio Obuću na desnoj strani čiji udarac završava tik pored desne stative.

16:27
Još jedna prilika za Sarajevo otišla je u nepovrat. Duro ponovno upošljava Matka čiji udarac brani golman Modriče, ali do lopte ne uspijeva doći Emir Obuća.

16:30
GOOOOOOOOOOOOL !!! Strijelac Faruk Ihtijarević nakon asistencije Emira Obuće. Sarajevo - Modriča 1:1.

16:33
Prije izjednačujućeg pogodka Modriča je imala dvije odlične prilike. Nakon jednog ubačaja u 25. minuti Vule Trivunović izbija loptu ispred Jelića, a minutu kasnije najbolji igrač gostiju Jelić ulazi sam u šesnaesterac, ali njegov udarac brani Muhamed Alaim. Sarajevo je krenulo još ofanzivnije!

16:35
Nova akcija igrača Sarajeva. Duro odlično spušta za Ihtijarevića, čiji udarac golman gostiju brani i lopta završava u korneru. Nakon kornera naši napadači se nisu snašli najbolje.

16:40
Nakon jednog kornera Vule šutira pored gola. Minutu kasnije Muharemović prolazi trojicu igrača Modriče, a ovaj posljednji ga udara. Muharemoviću se ukazivala liječnićka pomoć, a doktor pokazuje da on neće moći nastaviti utakmicu.

16:43
Siniša Zrnić nije pokazao čist jedanaesterac za Sarajevo nad Matkom. Odbrambeni igrač gostiju je hrvačkim zahvatom srušio našeg napadača, ali sudija umjesto penal pokazuje žuti karton Matiji Matku, zbog navodnog simuliranja.
Umjesto Veldina Muharemovića ulazi Samir Šarić.

16:45
Obuća je pogodio stativu nakon Ihtijarevićevog dodavanja. Na odbijenu loptu natrčava Repuh, ali lopta završava u korneru.

16:45+
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Odlična fudbalska predstava, koja ne liči na navikla, slaba, izdanja u utakmicama Premijer lige BiH. Utakmica puna tempa, prilika, šuteva... Modriča - Sarajevo 1:1.

Ostali rezultati prvog poluvremena:
Budućnost - Široki Brijeg 0:0(crveni karton za Široki)
Jedinstvo - Posušje 0:0
Radnik - Sloboda 0:0
Žepče - Čelik 0:0
Slavija - Travnik 1:0

17:05
Peta minuta drugog poluvremena! Nema izmjena u sastavu, a Sarajevo je počelo agresivno kao i u prvom poluvremenu. Prvu priliku u drugom dijelu imao je Repuh, ali odbrana Modriče blokira njegov udarac, pritisak Sarajeva.

17:11
Repuh ubacio s desne strane, ali niko nije stigao na loptu. Minutu kasnije Matko fauliran na korner liniji, Repuh ubacuje ali Obuća se ne snalazi dobro.

17:15
Bezazlena prilika gostiju mogla je biti kobna za Sarajevo. Ubačeno loptu sa lijeve strane Alaim kreće da je uhvati, zatim se predomišlja.. Jelić kreće na nju, ali na svu sreću Alaim teškim mukama dolazi do nje. Osim ove prilike igra se na polovini Modriče, Sarajevo jalovo napada, bez ideje kao u prvom poluvremenu.

17:15
Muhamed Džakmic prolazi po desnoj strani, ubacuje nisku loptu, Šarić u padu šutira glavom i lopta završava tik pored gola.. Većina gledalaca je loptu vidjela u golu, nevjerovatno kakva je prilika propuštena!

17:30
GOOOOOOOOOOOL! - 2:1 Nakon kornera u petercu je bila gužva, a najprisebniji je bio Vule Trivunović koji postiže gol za veliko slavlje u 74' minuti utakmice.

17:35
Još jedna sjajna prilika za Sarajevo! Prvo je Šarić šutirao, a lopta odlazi u korner. Samir Duro ubacuje sa strane, a s nekoliko metara Repuhov udarac glavom odlazi pored stative gostujućeg gola.

Ostali rezultati drugog poluvremena:
Budućnost - Široki Brijeg 0:0
Žepče - Čelik 1:0
Slavija - Travnik 3:0

17:40
Igrači Sarajeva čuvaju prednost. Žuti karton je dobio Marinko Mačkić. Izmjena u našem taboru, iz igre izlazi strijelac prvog pogodka Faruk Ihtijarević, a na terenu je Damir Hadžić.

17:45
Umjesto Matka u igri je Emir Janjoš. Još nekoliko minuta do kraja meča.

INFORMACIJA IZ BANOVIĆA: U 90. minuti sviran penal za Budućnost, a prema komentaru izvještavača iz Banovića penal je izveo igrač koji nikad ne šutira najstrožije kazne, a vjerovali ili ne Vasilj, golman Širokog lagano brani udarac. A u posljednjih nekoliko minuta Budućnost je dobila tri(3) crvena kartona.Dokle više lopovi???

KRAJ UTAKMICE! Sarajevo - Modriča 2:1.