IZVJEŠTAJFK Sarajevo 2 - 0 Örebro SK

UEFA takmičenja 2011-2012

Piše: Haris

23 07 2011

"Debitant u bordo dresu Nermin Haskić postigao je dva pogotka u 46. i 62. minuti te tako odveo naš klub u treće pretkolo Evropske lige na megdan praško..."

sudija.jpgSUDIJARuddy Buquet (Francuska)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA15000

STADIONAsim Ferhatović Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICENermin Haskić

sastav.jpgSASTAVISarajevo: Hamzić, Čomor, Belošević, Torlak, Dupovac, Suljić (Hadžić 81'), Kojašević (Bajraktarević 85'), K. Handžić, Šćepanović (H. Handžić 90'), Obuća, Haskić.
Örebro: Alvbage, Haginge, Johansson (Astvald 60'), Kihlberg, Nordback, Staaf (Yasin 82'), Wirtanen, Wowoah, Gerzić, Rama (Berger 89'), Paulinho.

Örebro: Staaf, Wirtanen, Gerzić

Naši momci su ušli u ovaj meč sa velikom željom da se ostvari pobjeda nakon remija u Švedskoj 0:0. Od prve minute cilj je bio jasan pa je odmah na početku utakmice u drugoj minuti Kenan Handžić odlično šutirao lijevom nogom sa dvadesetak metara ali je golman Örebra odlično odbranio njegov udarac. Nekoliko minuta kasnije Suljić odlično ubacuje sa desne strane, a Haskić je glavom zamalo neprecizan. Nedugo zatim pokušao je i Kojašević sa 25 metara ali odlični golman gostiju ponovo dobro interveniše. Haskić je još jednom zaprijetio ali Alvbage je siguran. Gosti nisu bili pretjerano opasni u prvom poluvremenu te su samo jednom zaprijetili preko veoma neugodnog Rame ali je Hamzić uspio ukrotiti njegov udarac sa desne strane. Naš trener Jirži Plišek je uvidio da su Šveđani veoma dobro markirali lijevu stranu pa je izvršio rokadu poslavši Kojaševića na desnu a Suljića na lijevu stranu. To je urodilo plodom u 44. minuti. Vučina Šćepanović fenomenalno, iza leđa lijevom beku Örebra Wowoahi, asistira Suljiću kojeg ruši Fredrik Nordback a francuskom sudiji Buquetu ne preostaje ništa drugo nego da pokaže na bijelu tačku. Loptu uzima najiskusniji igrač u našem timu Emir Obuća ali šutira po sredini gola i tako najbolja šansa u prvom poluvremenu odlazi u nepovrat.

U drugom poluvremenu se možda očekivalo da će bordo momci psihički pasti zbog promašenog penala. Međutim, efekat je bio u potpunosti drugačiji. Jirži Plišek je uspio smiriti svoje igrače što je rezultiralo pogotkom već u 47. minuti. Koševo je eskplodiralo. Šćepanović je fauliran na sredini terena, Kenan Handžić brzo uzima loptu i dodaje je na lijevu stranu Beloševiću koji sjajno šutira po zemlji, Alvbage kratko odbija loptu do Haskića koji natrčava i posprema je u mrežu. Bio je to prvijenac za ovogodišnje pojačanje Sarajeva koje je došlo iz banovićke Budućnosti. Nakon toga, po jedan udarac na obje strane iz slobodnih udaraca. Prvo je zaprijetio Belošević ali loptra odlazi pored gola a zatim i Paulinho na drugoj strani, međutim njegov udarac brani veoma dobri Hamzić. U 62. minuti kapiten Sarajeva Sedin Torlak na svojoj polovici presjeca jednu akciju gostiju, pretrčava pedesetak metara i u stilu najboljih veznih igrača asisitira Haskiću koji rutinski pogađa za 2:0. Do kraja su gosti još jednom pokušali preko Brazilca Paulinha iz slobodnog udarca koji pogađa gornji dio prečke i to je bilo sve od švedskog predstavnika. Sarajevo je moglo i do ubjedljivijeg trijumfa da su Suljić i Obuća bili preciziniji. Međutim, i ovo je bilo dovoljno za još jednu evropsku pobjedu.