IZVJEŠTAJFK Sarajevo 2 - 0 FK Sloboda

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Dino B.

12 04 2006

"U 25. kolu Premijer lige BiH Sarajevo je, pred oko 3.500 gledalaca, golovima Mačkića i Šarića savladavši Slobodu ostvarilo 16. pobjedu sezone. "

sudija.jpgSUDIJAgledaoci.jpgBROJ GLEDALACA3500

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICESamir Šarić

sastav.jpgSASTAVIFK Sarajevo: Alaim, Mačkić, Zukić, Trivunović, Maksumić, Duro, Ihtijarević, Hadžić, Obuća, Šarić i Matko. Rezerve: Karić , Hasančić, Karalić, Selimović, Emir Janjoš.

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 - Marinko Mačkić(4') 2:0 - Samir Šarić(26')kartoni.jpgKARTONI
U 25. kolu Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović - Hase, Sarajevo je ostvarilo 16. pobjedu sezone savladavši slabu ekipu Slobode rezultatom 2:0. Na stadionu se okupilo oko 3.500 gledalaca koji nisu vidjeli meč koji će se dugo pamtiti, ali najvažnija su nova tri boda na kontu bordo tima u nastavku borbe za titulu.

Na samom početku utakmice Sarajevo je povelo. U 4. minuti Maksumić ubacuje u šesanesterac, Šarić prima loptu, ali ga odmah ruše dvojica igrača Slobode. Glavni sudija meča bez premišljanja je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Marinko Mačkić - 1:0. U 10. minuti Samir Šarić se nalazi u dobroj prilici, ali slabo šutira. Pet minuta kasnije nova prilika za Sarajevo. Faul je bio nad Maksumićem s desne strane, ali nakon Durinog ubačaja naši napadači se ne snalaze najbolje. U 16. minuti Ihtijarević šačje dugu loptu prema Šariću koji sjajnu spušta za Emira Obuću čiji udarac golman gostiju brani. U 20. minuti još jedna duga lopta prema Šariću, ali mu primanje nije bila jača strana. U 22. minuti Duro centrira iz kornera, ali nakon Zukićevog šuta glavom golman hvata loptu. U 24. Obuća proigrava Matka čiji udarac odlazi pored gola. Dvije minute kasnije gledaoci nisu mogli vjerovati šta je promašio Obuća. Duro je poslao sjajnu loptu za Šarića, on spušta Obući koji sa pet metara snažnim šutem prebacuje cijeli okvir gola.

U idućem napadu Sarajevo je povisilo rezultat. Slična akcija kao na Grbavici, Alaim daleko degažira loptu koja preskače jednog igrača Slobode, Šarić mu bježi I sjajno lobuje istrčalog golmana — 2:0. Nakon toga gledali smo uspavanku. Sarajevo je držalo loptu u svojim nogama, ne žureći dok su gosti bili potpuno bezopasni. Prvi priliku igrači Slobode su imali u 33. minuti, ali nakon kornera mladi igrač Slobode neprecizno šutira. U 38. minuti Maksumić prolazi dvojicu igrača u bijelim dresovima, dodaje Matku na desnoj strain, on odlično ubacuje, ali Hadžić ne stiže na loptu. Posljednja prilika u prvom poluvremenu desila se u 41. minuti, kada Šarić centrira ali u šesnaestercu domaćih nije bilo nikoga.

Drugo poluvrijeme utakmice nije ličilo ni na rekreativni meč. Igrači u bordo dresovima bez većeg napora čuvali dva gola prednosti, čuvajući snagu, dok su se tuzlaci očito I prije meča pomirili sa porazom, pa nisu ni pokušavali učiniti nešto više. U 26. minuti Hadžić prolazi po lijevoj strani I ubacuje za Šarića kojem se lopta odbija od nogu, ali na nju natrčava Matko čiji udarac blokiraju. U 48. minuti igrači Slobode su pokušali ugroziti Alaimovu mrežu iz slobodnog udarca sa 30. metara, ali lopta je otišla daleko pored stative. U 50. minuti Ihtijarević izvodi slobodan udarac, lopta se odbija od živi zid, ali Šarić šutira preko gola. U 55. minuti iz igre izlazi Ihtijarević, a na terenu se našap mladi Emir Janjoš. Nakon Ihtijarevićevog izlaska igra se potpuno raspala, s toga ne bilježimo niti jednu šansu. U 74. minuti Hadžića je zamijenio Vladmir Karalić koji je dočekan aplauzom. Dvije minute poslije Mačkić ubacuje za Obuću, ali lopta nije pronašla put do mreže. Osam minuta prije kraja u igru ulazi Hasančić umjesto najboljeg aktera meča, Samira Šarića. U 85. dobru akciju su odigrali Duro I Obuća, ali ovaj drugi šutira u golmana. U 90. minuti bilježimo posljednju priliku meča, kada je Duro probao sa 25. metara iznenaditi golmana Slobode, ali on se ispriječio paradom.