IZVJEŠTAJFK Sarajevo 2 - 0 FK Jedinstvo

Premijer Liga 2006-2007

Piše: Adis Avdić

05 08 2006

"FK Sarajevo je dobro počelo novu sezonu. Bordo momci su bez većih problema savladali bihaćko Jedinstvo koje se dobro držalo do drugog poluvremena."

sudija.jpgSUDIJAMidhat Arnautović (Tuzla)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA3000

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEAjdin Maksumić

sastav.jpgSASTAVIAlaim, Mačkić, Trivunović, Šaraba, Muharemović, Hadžić (od 88' Kapetanović), Maksumić, Duro (od 77' Džakmić), Repuh, Ihtijarević (od 45' Šarić), Obuća Klupa: Fejzić, Kapetanović, Pliska, Zukić, Džakmić

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 - Maksumić (58') 2:0 - Maksumić (84')kartoni.jpgKARTONI žuti - Maksumić
FK Sarajevo je dobro počelo novu sezonu. Bordo momci su bez većih problema savladali bihaćko Jedinstvo koje se dobro držalo u prvom poluvremenu. Ono je završilo rezultatom 0:0, ali u drugom poluvremenu smo mogli vidjeti drugo Sarajevo koje je pogotcima Maksumića zaključilo utakmicu rezultatom 2:0. Stadion je bio slabo posječen kao i na većini utakmica prošle sezone.

Sarajevo je počelo utakmicu u formaciji 4-5-1 sa Obućom u špicu napada. Takva taktika se nije isplatila, jer se Jedinstvo dobro branilo. Gosti su imali i prvu ozbiljniju priliku u 8. minuti kada je napadač Jedinstva pogodio stativu. To je ujedno bila i jedina prilika igrača u bijelim dresovima. U 12. minuti Repuh dodaje Ihtijareviću koji šalje loptu pored stative. 4 minute kasnije Duro nalazi prostor za šut, ali golman Jedinstva brani njegov šut. 19. minuta i još jedna prilika za bordo tim. Ovaj put je u prilici bio Obuća koji dobro šutira ali lopta odlazi malo pored gola. U 23. minuti Obuća se našao kao asistent kada je ubacio s desne strane, a Maskumić pokušava glavom. U 25. minuti prvi korner za Sarajevo nakon nezgodnog ubačaja Hadžića. Opasnost nakon ubačaja je otklonio jedan od odbrambenih igrača Jedinstva. U 30. minuti 100%-tna prilika za Sarajevo. Obuća dobro prima loptu u šesnaestercu i jako dodaje na drugu stativu, a Duro za malo ne stiže. Minutu kasnije Obuća se dobro otvorio i nakon starta golmana nad njim sudija je pokazao na bijelu tačku. Kada su svi očekivali prvi gol Sarajeva ove sezone, golman Jedinstva je odbranio penal Muharemoviću. U 35. minuti Repuh pokušava glavom na ubačaj Mačkića, ali šalje loptu preko gola. Dvije minute kasnije Hadžić odlično prolazi po lijevoj strani i šalje povratnu loptu Obući, a njegov šut završava centimetar pored stative. Na kraju prvog poluvremena Hadžić je i šutirao, ali golman brani njegov udarac. Tako se završilo prvo poluvrijeme koje je sudija produžio čak tri minute.

Drugo poluvrijeme je bilo mnogo zanimljivije. Bordo momci su izašli na teren odlučni da zadrže sva tri boda u Sarajevo i to su i uradili. Već u 2. minuti drugog poluvremena Mačkić odlično šuta, a golman skreće u korner. Duro visoko nabacuje, a najviši u skoku je Šarić koji je ušao na poluvremenu umjesto Ihtijarevića. Nažalost, njegov šut odlazi preko gola. U 51. minuti Duro ubacuje ovaj put iz slobodnog udarca, a opet je najviši Šarić koji mnogo bolje šuta, ali sada pored desne stative. Minutu kasnije Mačkić ubacuje a ponovo Šarić šutira glavom. Ovaj put je golman bio na mukama i izbio je loptu u korner. U 54. minuti Maksumić dobija žuti karton nakon oštrog starta. 58. minuta — Duro izvodi korner sa desne strane, šalje loptu na suprotnu stranu, a Maksumić je zakucava glavom u mrežu. Na stadionu je nastala erupcija oduševljenja i navijači i igrači su zajedno proslavili prvi gol u Premijer ligi ove sezone. U 60. minuti Obuća dobro prima dugu loptu i šutira sa 16 metara, ali preko gola. 6 minuta kasnije poigravanje igrača Sarajeva u šesnaestercu Jedinstva. Šarić nakon driblinga ubacuje s desne strane, Obuća spušta glavom za Duru, a veznjak bordo tima tehnički puca i lopta mu odlazi malo iznad prečke. U 68. minuti slična akcija, ali ovaj put ubacuje Mačkić s lijeve strane, Muharemović vraća Duri, a on dobro šutira. Golman šalje loptu van igrališta za još jedan korner Sarajeva. 71. minutu je obilježio pokušaj Mačkića sa 20-tak metara ali njegov šut odlazi preko gola. U 77. minuti umjesto Dure u igru ulazi Džakmić. Nekoliko minuta kasnije Maksumić pokušava sa 20 metara, ali slabo šuta.U 84. minuti Hadžić dobro prolazi po lijevoj strani i šalje povratnu loptu Maksumiću. On prolazi jednog igrača Jedinstva i jakim i preciznim šutem pogađa mrežu gostiju. Lopta je išla tik uz stativu i solidni golman Jedinstva nije mogao ništa. Dvije minute kasnije Šaraba puca iz slobodnog sa 22 metra i pogađa lijevu stativu gola gostiju. Došlo je i do treće izmjene u bordo timu, a u igru je ušao Kapetanović umjesto Hadžića. U 90-tim minutama je Sarajevo imalo još dvije 100%-tne šanse. Oba puta su se igrači Sarajeva našli 1 na 1 sa golmanom. Prvu priliku je propustio Šarić, a drugu Kapetanović. Golman Jedinstva je tada spasio svoj tim od potopa. Igrači i navijači, zadovoljni rezultatom, su napustili stadion i sada im je u mislima samo evropska utakmica u Kupu UEFA.

FKSinfo.com team je izabrao Maksumića za igrača utakmice, jer je svojom dobrom igrom i 2 gola doveo Sarajevo do pobjede.