"Jučer su se u okviru 16. kola Premijer lige BiH na stadionu AFH sastali FK Sarajevo i FK Slavija. Oko 3.500 gledalaca su mogli vidjeti tvrd meč sa mno..."

sudija.jpgSUDIJAMidhat Arnautović (Tuzla)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA3500

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEAjdin Maksumić

sastav.jpgSASTAVIAlaim, Trivunović, Maksumić, Hadžić, Muharemović, Mačkić, Avdija, Repuh, Duro, Obuča, Hasančić Klupa: Karić, Džananović, Šarić, Kapetanović, Selimović, Matko

strijelci.jpgSTRIJELCI0:1 - Muminović (9') 1:1 - Maksumić (21')kartoni.jpgKARTONI
Jučer su se u okviru 16. kola Premijer lige BiH na stadionu Asim Ferhatović — Hase sastali FK Sarajevo i FK Slavija. Oko 3.500 gledalaca su mogli vidjeti jednu tvrdu utakmicu, sa mnogo grešaka i bez puno borbenosti.

Bordo momci su od početka počeli s napadačkom taktikom. Gosti su odmah iskoristili takvu taktiku, i već u 9. minuti iz kontre postigli pogodak. Muminović se našao sam pred Alaimom i bez problema poslao loptu iza njegovih leđa. Sarajevo je brzo uzvratilo. U 21. minuti, na ubačaj Avdije iz kornera, Maksumić odlično skače i šalje loptu u mrežu. Odbrana Sarajeva od tada igra opreznije i zaustavlja skoro svaki napad Slavije. Domaći tada počinju sa opsadom gola Slavije, ali bez završetka. Prvo je Avdija u 24. minuti, iz slobodnog, sa 25 metara pucao jako ali u golmana. Minutu poslije, dosuđen je indirekt za Sarajevo na petercu sa desne strane. Avdija šuta u živi zid, a Hadžić nalijeće na odbijenu loptu i šalje je pored gola. U 28. minuti Muharemović je dobro ubacio sa desne strane po podu, ali odbrambeni igrač Slavije stiže malo prije Obuče i šalje loptu u korner. 4 minute kasnije Repuh je pokušao iznenaditi golmana sa 35 metara, ali je to samo još jedan korner za domaće. U 35. minuti je dosuđen faul nad Obučom na 18 metara, ali Avdija pogađa živi zid i to je još jedan korner. Nakon 5 minuta, jedna dobra akcija po sredini i Hasančić postiže pogodak, ali je poništen zbog očiglednog igranja rukom. Odmah poslije toga, Slavija je imala odličnu šansu u kojoj je napadač gostiju uzdrmao stativu. U zadnjoj minuti prvog poluvremena, 100%-tna šansa za domaće. Muharemović je odlično prošao po desnoj strani, ubacio po podu za Obuču koji ispred golmana prosljeđuje loptu na drugu stativu, ali Hasančić kasni da pospremi loptu u prazan gol.

U drugom poluvremenu, igra se nastavlja na polovini Slavije. Sarajevo je držalo loptu u nogama, ali bez završnice. Odmah u 48. minuti Muharemović glavom šalje loptu preko gola na ubačaj Avdije. U sljedećoj akciji, na ubačaj Hadžića, Repuh glavom pogađa golmana. Minutu kasnije, stvara se gužva nakon oštrog starta nad Obučom. Hadžić hvata igrača Slavije za vrat, ali na kraju sve mirno završava i bez kartona. U 54. minuti Šarić mijenja Hasančića. 3 minute kasnije, Šarić se nalazi u prvoj prilici. Obuča šalje po podu na drugu stativu, a Šariću lopta prolazi milimetar ispred noge. Obuča je nakon toga primio loptu na 15 metara, prevario dvojicu igrača, ali mu je šut izblokiran. Minutu poslije, Avdija diže loptu Obuči koji prima na prsa, i šuta iz voleja, ali nažalost preko gola. U 64. minuti, umjesto Hadžića u igru ulazi Matko. Poslije toga, Matko šalje dobru loptu Šariću po desnoj, Šarić vara jednog igrača i na kraju opet samo korner. U 68. minuti Slavija je ozbiljnije zaprijetila, kada je napadač gostiju izašao sam na Alaima i šutao pored gola. Nakon toga, Sarajevo “ pravi pauzu” sa prilikama. U 80.minuti Avdiju mijenja Kapetanović. U istoj minuti, Matko pokušava šutati, ali je izblokiran. Bordo momci su imali i dobru poziciju za slobodni udarac, s lijeve strane na 16 metara, ali Repuh loše izvodi i šalje loptu preko gola. U 85. minuti Kapetanović diže za Šarića koji se sudara sa golmanom. To je ujedno bila i zadnja prilika u utakmici.

Na kraju su domaći igrači izviždani, i može se zaključiti da je ovo bila najgora partija Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović — Hase ove sezone. Maksumića smo izabrali za igrača utakmice zbog postignutog gola, ali i dobro pokazane partije na mjestu štopera.

Napomena:
Slike možete pogledati u galeriji. Ipak, da sve ne bude uredu potrudio se gosp. Nihad Baljak koji se odlučio ekipi FKSinfo.com-a ne izdati foto kartice koje služe za pristup atletskoj stazi, koje nam je isti uposlenik bordo kluba izdavao u prošlim sezonama. Da li je ovo www.fksinfo.com zaslužio?!