IZVJEŠTAJFK Sarajevo 1 - 0 HNK Zrinjski

Premijer Liga 2006-2007

Piše: Adis Avdić

13 08 2006

"Igrači Sarajeva su ostvarili minimalnu pobjedu nad Zrinjskim. Pročitajte detaljan izvještaj i pogledajte kako su tekle akcije bordo tima koji je stvor..."

sudija.jpgSUDIJAZrilić Robert (Banja Luka)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA3000

STADIONAsim Ferhatović - Haseigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEMuhamed Alaim

sastav.jpgSASTAVIAlaim, Šaraba, Trivunović, Zukić, Muharemović, Mačkić, Ihtijarević, Maksumić(od 65' Džakmić), Bučan(od 84' Hadžić), Duro, Obuća(od 91' Hasančić)

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 - Maksumić (50')kartoni.jpgKARTONI crveni - Šaraba žuti - Mačkić, Alaim
Sarajevo je odigralo utakmicu u kojoj je stvorilo dosta šansi od kojih je samo jedna pretvorena u pogodak. I pored minimalne pobjede Sarajeva, mogli smo vidjeti odličnu partiju bordo tima. I gosti iz Mostara su imali par prilika ali u ovoj utakmici je bilo nemoguće savladati golmana Alaima. Obje ekipe su igrale sa igračem manje većinu utakmice kada su nakon koškanja Šaraba i igrač Zrinjskog isključeni.

Sarajevo je krenulo u utakmicu sa sličnom taktikom i formacijom kao protiv Rapida, s tim da je umjesto Repuha na poziciji desnog veznog igrao Bučan. Već u 5. minuti Sarajevo stvara prvu dobru priliku. Obuća i Muharemović odigrajavu dupli pas, Obuća nabacuje sa desne strane a lopta se odbija nazad. Do lopte opet dolazi napadač Sarajeva i šutira ali golman brani. 4 minute kasnije Duro je u prilici, a golman izbija loptu za prvi korner bordo tima. Isti igrač je i izveo korner, a Maksumić glavom šalje loptu preko gola. Na drugoj strani dobra prilika za Zrinjski. Diarra se našao sam pred Alaimom, ali golman Sarajeva iskusno interveniše. Dvije minute kasnije Zrinjski odigrava dobru akciju i nakon ubačaja u šesnaesterac Trivunović izbacuje loptu u korner. U 16. minuti Šaraba pokušava iz slobodnog sa 25 m, a golman je nesiguran ali ipak na kraju hvata loptu. Dvije minute kasnije Bučan sam po desnoj vara dvojicu igrača i dobro šutira. Golman opet izbacuje u korner. 21 minuta i najveća greška odbrane Sarajeva na utakmici. Šaraba nespretno vraća loptu prema Alaimu, a Diarra dolazi do lopte i pokušava zaobići golmana Sarajeva. Ipak, kada su svi mislili da je već gotovo, Alaim fantastičnom i pravovremenom odbranom spašava gol Sarajeva. U 26. minuti još jedan korner Sarajeva i Šaraba šalje loptu malo pored stative. 3 minute kasnije, nakon dosuđenog slobodnog udarca za Sarajevo, u šesnaestercu gostiju nastaje gužva. Sudija je dodijelio crveni karton Šarabi i igraču sa brojem 21 u timu Zrinjskog. U 36. minuti Obuća i Duro odigravaju dupli pas, Obuća prolazi po desnoj i ubacuje, ali nema nikoga da zahvati loptu. Zadnju priliku u prvom poluvremenu je imalo Sarajevo. Mačkić je prošao prema šesnaestercu, prevario jednog igrača i šutirao desnom nogom ali je lopta otišla malo preko gola.

Husref Musemić je dobro posložio igrače što se moglo vidjeti u drugom poluvremenu. Odmah na početku, u 50. minuti bordo tim pravi odličnu akciju. Obuća prima loptu na 16 metara, trza igrača Zrinjskog i dodaje Maksumiću koji se ubacuje iz drugog plana. Maksumiću nije bilo teško postići pogodak i tako je postao vodeći strijelac lige sa 3 gola u 2 utakmice. Tri minute kasnije Mačkić šalje dobru loptu za Obuću, a on šutira iz voleja pravo u golmana Zrinjskog. Nakon toga još jedna 100%-tna prilika. Trivunović dodaje Obući, a on šutira malo pored lijeve stative. U 57. minuti opet su Trivunović i Obuća u glavnoj ulozi. Ovaj put Obuća dodaje Trivunoviću koji prolazi po desnoj strani skroz u šesnaesterac. Obuća se otvara na drugoj strani, golman izliječe a Trivunović lukavo šutira na gol. Ipak, golman nekako stiže uhvatiti loptu na samoj gol-liniji. 2 minute kasnije Obuća nabacuje sa desne strane, Duro pušta loptu, a Maksumić ne stiže na nju. U 64. Duro dodaje Mačkiću u for. Mačkić pravi dobar prodor, ali na kraju mu lopta bježi u gol aut. Desila se i prva izmjena u Sarajevu. Jedini strijelac Maksumić je izašao, a ušao Džakmić. U 68. minuti Duro izvodi korner, a Zukić glavom šutira pored gola. Dvije minute kasnije napadač Zrinjskog šutira jako iz voleja, ali raslopoženi Alaim brani i njegov šut. 71. minuta i još jedna prilika bordo tima. Mačkić ubacuje, Duro odigrava povratnu a Obuća opet šutira iz voleja. Ovaj put je golman na mukama ali nekako brani. U 73. minuti Mačkić dobija žuti karton zbog pomjeranja lopte 3 metra iako niko od gostujućih igrača nije bio ni blizu da izvede aut. U 78. minuti mali incident na terenu. Napadač gostiju bespotrebno rušu Alaima koji je gradio loptu. Nastaje mala gužva na terenu i nevjerovatno ali sudija daje žuti karton i igraču Zrinjskog i Alaimu. U 84. minuti odličan prodor Muharemovića u kojem vara 3-4 igrača gostiju i na kraju pada fauliran. Duro je iz slobodnog probao, ali lopta ne ide dalje od živog zida. U istoj minuti u igru ulazi Hadžić umjesto Bučana koji je odigrao dobru partiju u bordo dresu. U 86. minuti još jedna odlična prilika za Sarajevo. Mačkić dodaje Obući na 16 metara. Obuća vara igrača Zrinjskog tri puta i šutira centimetar pored lijeve stative. Kasnije je Obuća imao još jednu priliku i desila se još jedna izmjena. Hasančić je zamijenio Obuću u 91. minuti susreta. Utakmica je završila rezultatom 1:0 i statistikom u korist Sarajeva.

Tako je Sarajevo ostvarilo i drugu pobjedu u Premijer ligi ove sezone i ostalo na prvoj poziciji sa gol razlikom 3:0. Bordo tim je odlično krenuo ove sezone i još uvijek ni u Premijer ligi ni u Kupu UEFA nije primio gol, a uz to je zabilježio sve pobjede. Sljedeći ispit za bordo tim je gostovanje u Žepču.

FKSinfo.com team je izabrao Muhameda Alaima za igrača utakmice zbog fantastičnih odbrana i zato što je 2-3 puta spasio čist gol. Moramo spomenuti i Maksumića koji je opet postigao pogodak i tako ostao prvi strijelac lige sa 3 pogodka u 2 utakmice.