IZVJEŠTAJFK Olimpic 1 - 0 FK Sarajevo

Premijer Liga 2011-2012

Piše: Haris

11 05 2012

"Sarajevo je poraženo u malom gradskom derbiju od Olimpica rezultatom 1:0. Jedini strijelac na utakmici bio je Harba u 92. minuti nakon loše reakcije o..."

sudija.jpgSUDIJAOgnjen Valjić (Banja Luka)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA2500

STADIONOtokaigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICEHaris Harba

sastav.jpgSASTAVI

Olimpic: Hamzić, Suljević, Vujčić, Regoje, Škaljić, Vidović, Đurić (od 89. Bučan), Durak (od 53. Kapić), Muharemović (od 67. Pljevljak), Harba, Smajić.

Sarajevo: Adilović, Tatomirović, Trebinjac, Zrnanović, Dupovac, Čomor, Sesar (od 77. K. Handžić), Bajraktarević (od 82. F. Handžić), Suljić, Matko, Haskić (od 61. Haskić)

strijelci.jpgSTRIJELCI1:0 Harba 90'+2kartoni.jpgKARTONI

Žuti kartoni:
Olimpic: Vidović, Đurić

Sarajevo: Čomor, Suljić, Trebinjac, Tatomirović

Dragan Jović se u ovoj utakmici odlučio za dosta izmjenjen sastav. Od prve minute nije bilo Torlaka, Beloševića, Husejinovića koje je šef stručnog štaba poštedio današnjeg dvoboja zbog toga što imaju parne kartone i eventualna javna opomena bi im onemogućila nastup na vječitom derbiju, dok je Haskić dobio priliku zadnjih pola sata. Husić je meč protiv Olimpica propustio zbog tri žuta kartona, a od ranije van stroja su Šćepanović i Obuća. Prvo poluvrijeme je bilo dosta loše. U 18. minuti Matko je odigrao veoma lijep dupli pas sa Bajraktarevićem, ali šutira veoma loše. Dvije minute poslije Suljić veoma lijepim driblingom izbacuje odbranu Olimpica i pada u šesnaestercu. Međutim, glavni sudija Valjić misli da se radilo o simuliranju i dodjeljuje žuti karton za mladog igrača Sarajeva. Bila je ovo veoma diskutabilna odluka Ognjena Valjića. Najbolju priliku za bordo tim je imao Bajraktarević, ali njegov udarac sa dvadeset metara odlično brani golman Olimpica Hamzić. Domaći su svoju najbolju priliku imali u 45. minuti kada Harba upućuje neugodan centaršut sa desne strane, ali se Adilović nije dao iznenaditi. Na odmor se otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme je bilo za nijansu bolje. Bajraktarević je u 51. minuti šutirao visoko preko gola nakon gužve koja se stvorila u kaznenom prostoru Olimpica. Ulaskom Haskića umjesto Krpića u 61. minuti igra bordo tima je živnula. Haskić je tri minuta kasnije već uputio svoj prvi udarac, ali je Hamzić siguran. U 69. minuti je zaprijetio sa preko trideset metara, ali lopta završava preko gola. Deset minuta kasnije Suljić odlično asistira Haskiću, međutim ovaj oklijeva te njegov udarac brani golman domaćih. U 82. minuti je mladi Faris Handžić ubilježio svoj drugi nastup za bordo tim, te je veoma brzo bio fauliran na dvadesetipet metara od Olimpicovog gola. Slobodan uadarac je izveo Matko, ali Hamzić uz malo poteškoća uspijeva uhvatiti loptu. Nakon toga su domaćini imali dobru priliku preko Kapića, ali on ne uspijeva dobro iskontrolisati loptu koja mu bježi u gol aut. U 90. minuti neugodni Kapić ne iskorištava nesmotrenost Adilovića i Zrnanovića. U drugoj minuti sudijske nadoknade, kad su već svi očekivali kraj meča, Olimpic postiže pogodak i tako dolazi do minimalne pobjede. Škaljić daleko ubacuje loptu iz auta sa lijeve strane, a na drugoj stativi najbolje se snalazi Harba koji pogađa pored uspavane odbrane Sarajeva.