IZVJEŠTAJFK Budućnost 3 - 3 FK Sarajevo

Premijer Liga 2005-2006

Piše: Adis Avdić

13 05 2006

"Pročitajte textualni izvještaj sa utakmice u Banovićima u kojoj je bordo tim uzeo bod i tako završio sezonu na drugom mjesto sa zaostatkom od samo 3 b..."

sudija.jpgSUDIJAMiro Hrkač (Široki Brijeg)gledaoci.jpgBROJ GLEDALACA1000

STADIONBanovićiigrac_utakmice.jpgIGRAČ UTAKMICESamir Šarić

sastav.jpgSASTAVISastav Sarajeva: Karić, Mačkić, Trivunović, Zukić, Muharemović, Džakmić, Duro, Hadžić, Repuh, Matko, Šarić Klupa: Karalić, Emir Janjoš, Aldin Janjoš, Fejzić

strijelci.jpgSTRIJELCI0:1 - Šarić (10') 1:1 - Bojić (30') 2:1 - Mehmedović (52') 2:2 - Šarić (63') 3:2 - Dolkić (70') 3:3 - Hasančić (85')kartoni.jpgKARTONI
U subotu je Sarajevo gostovalo ekipi Budućnosti koja je u zadnjem kolu još uvijek gajila nadu da može opstati u društvu najboljih. Ipak, posljednja ekipa PL nije uspjela pobijediti bordo tim. Oko 1000 gledalaca je moglo gledati dobru fudbalsku predstavu sa čak 6 golova - po 3 na obje strane. Sarajevo je prvo povelo, ali je nakon toga i dva puta stizalo prednost domaćih. Sudija Miro Hrkač je solidno obavio svoj posao, a pokazao je samo jedan žuti karton domaćem igraču. U ekipi Sarajeva nije bilo većih promjena, s tim da je na golu umjesto Alaima stajao Karić.

Sarajevo je utakmicu odigralo rasterećeno. Oslobođeni pritiska, bordo momci su se razigrali i već u 9. minuti doveli Sarajevo u vodstvo. Šarić je jakim, preciznim šutem sa 20-tak metara savladao golmana Budućnosti. Domaći su uzvratili golom Bojića. Sa nepopularnim rezultatom se otišlo na odmor. Prije kraja Budućnost je imala još jednu priliku, ali Karić je spasio mrežu Sarajeva.

U drugom poluvremenu su obje ekipe krenule odlučnije. Mehmedović u 52. minuti dovodi svoj tim u vodstvo. Izveo je slobodni udarac sa 20-tak metara i savladao karića koji je samo pogledom ispratio loptu. Drugi put da Karić vadi loptu iz mreže, i to kao da je naljutilo igrače Sarajeva. Duro u 63. minuti izvodi slobodni udarac sa lijeve strane, a lopta prolazi sviju i vara golmana Budućnosti. Gol je ipak priznat Šariću koji je vjerovatno malo skrenuo loptu. Domaći uzvraćaju za 7 minuta. Loptu je nabacio Alibašić, Mehmedović je glavom prosliejedio na drugu stativu, a Dolkić pospremio loptu iza leđa Karića. I na kraju, u 85. minuti, na ubačaj Dure, Hasančić glavom matira golmana domaćih i tako postavlja konačnih 3:3. I ovu utakmicu su pratile Horde Zla, ali u mnogo manjem broju - njih 12. Naime, zbog problema oko prevoza u Banoviće nije doputovao i ostatak navijača. Igrači su na kraju pozdravljeni zasluženim aplauzom.

Ovim kolom se završila Premijer Liga BiH u kojoj je Sarajevo zauzelo 2. mjesto, sa zaostatkom od 3 boda za prvakom. Ipak, Sarajevo je ubjedljivo najefikasnija ekipa lige sa gol razlikom +31. Budućnost je zajedno sa Travnikom preselila u drugu ligu, dok je Čelik pobjedom na domaćem terenu osigurao status premijerligaša. Poznat je i novi član Premijer Lige - Velež koji je četiri kola prije kraja osigurao prvo mjesto u siguran ulazak u društvo najboljih.

-------------------------------------------

17:25
Sarajevo je u Banoviće doputovalo sa prvim timom. Nedostaje samo Alaim koji je prošlu utakmicu zaradio povredu. Umjesto njega na golu je Karić. U Banovićima se više osluškuje rezultat iz Zenice nego što se igra fudbal. Sarajevo je prvo povelo. Oko 10. minute Šarić je postigao odličan gol sa 20 metara. Domaći su izjednačili nakon greške Zukića.

Imamo dojavu da je iz Sarajeva krenulo 12 navijača, a očekuje se da će na tribine stadiona u Budućnosti doći u drugom poluvremenu.

Sastav Sarajeva:
Karić, Mačkić, Trivunović, Zukić, Muharemović, Džakmić, Duro, Hadžić, Repuh, Matko, Šarić

17:40
Počelo je drugo poluvrijeme. Budućnost vodi 2:1 golom Mehmedovića iz slobodnog udarca - 20-tak metara od gola. Gol je pao u 52. minuti. Budućnost ima inicijativu, a Sarajevo pokušava nešto uraditi iz kontra - napada. Na klupi sjede: Karalić, Emir Janjoš, Aldin Janjoš, Fejzić.

18:00
Pala su još dva gola. Sada je rezultat 3:2. Prvo je Sarajevo izjednačilo iz prekida u 63. minuti. Duro je izveo slobodni sa lijeve strane, a Šarić je glavom postigao svoj drugi gol na utakmici. Budućnost je izjednačila u 70. minuti. Loptu je nabacio Alibašić, Mehmedović je glavom prosliejedio na drugu stativu, a Dolkić pospremio loptu iza leđa Karića. Budućnost je izvršila sve tri izmjene, dok Musemić još uvijek nije ništa mijenjao. Sarajevo i dalje pokušava nešto uraditi iz prekida i kontri, a navijači Budućnosti su vidno bili razočarani kada su čuli rezultat iz Zenice.

18:05
Rezultati 10-tak minuta prije kraja:
Travnik - Radnik 2:1
Željezničar - Orašje 2:1

Čelik je ovim rezultatom osigurao status premijerligaša. Imamo i vijest iz Prve lige BiH, a to je da Velež novom pobjedom od 5:1 ulazi u Premijer ligu BiH.

18:15
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!
Sarajevo je izjednačilo na 3:3. Opet je asistent Duro, a strijelac je bio Hasančić. Sudija je pokazao 3 minute nadoknade.

18:18
Kraj utakmice! FK Budućnost - FK Sarajevo 3:3! Navijači Sarajeva ispračaju igrače aplauzom...